FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Dragon Ball
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-05-2005, 21:39   

A ja się bałam Dartha Vadera :P

Dragon Ball... No, jakiś sentyment do tegoż anime mam, ale raczej nieszczególnie mi się podobało. Raczej bardzo nieszczególnie.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2005, 22:19   

Wiecie co jest najdziwniejsze :) Że przez całe nasze życie oglądaliśmy tysiące przeróżnych bajek :) Z których możemy pamiętać 1/4 .
Ja zacząłem oglądać DB hmm ... w wieku 10 :) (chyyyba). Po obejrzeniu kawałka, uznałem , że muszę to oglądać , ahhh wspomnienia na RTL7 :) Miodzio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2005, 00:01   

Serika napisał/a:
Nie megaawantura, tylko dyskusja. Megaawantura by była, jakbyśmy zgodnie zaczęli twierdzić, jakto siebie nie lubimy, bo mamy inne zdanie :P

A tak nie jest ?? kto z reką na sercu może powiedzieć że mnie lubi :P??
Serika napisał/a:

Nie, nie. Forum służy do tego, zeby sobie podyskutować, jeśli jest o czym. Jakby wszyscy mieli takie samo zdanie, to byłoby nudno...

Kiedyś to wyraziłem co prada bardziej drastycznie i miliście straszni dużo watpliwosci :P
Serika napisał/a:

A DB ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników - i dopóki to nie jest "nienawidzę DB, bo jest gupie", to chyba nic w stym złego, ze się wypowiadają :)

problem w tym że tak czesto jest bo w światopogladzie mangowej burżuazji wbiło sie już stwierdzenei DeBil odnoszace sie do zwolenników DB , wynikłe z potrzeby udowodnienia tego że sie jest lepszym bo sie oglada jedynie prawdziwe głebokie pozycje.
Co ciekawe to jest tak jak z przeciwnikami SW ustani ma przyjemność lub nieprzyjemnosć czestego dyskutowania z paramo młodymi pseudo antyglobalistaki które nie znosza SA bo to płytka komercha a nawet nie widziały :P


Mai_chan napisał/a:
A ja się bałam Dartha Vadera :P

a ja czego hmmm hyba buki z muminków ale prawdziwy strach to jak awieku 10 lat obejżałem "the thing" z Kurtem Russelem to był strach tylko w jednym momencie w życiu mocniej sie bałem przez chwile.

A wracjac do DB to cokolwiek sie nie przyczepicie to dla mnie ta seria ma swój klimat i możecie mnie spalić na stosie ale chetnie bym to obejżał jeszcze raz :P
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2005, 09:54   

Redvampire napisał/a:
A tak nie jest ?? kto z reką na sercu może powiedzieć że mnie lubi :P??


Na wielkiego Sado-Masocha... Dostałeś jakiegoś bana tutaj? Osta? Z rękom na sercu mogę ci powiedzieć, kto cię w końcu lubić przestanie, jeśli nie skończysz robić z siebie Ofiary Totalitaryzmu. Do nielubienia mamy stadko o wiele mniej sympatycznych osób niż Ty.

Koniec OT.

Redvampire napisał/a:
lepszym bo sie oglada jedynie prawdziwe głebokie pozycje.


Czy Evangelion.

Redvampire napisał/a:
A wracjac do DB to cokolwiek sie nie przyczepicie to dla mnie ta seria ma swój klimat i możecie mnie spalić na stosie ale chetnie bym to obejżał jeszcze raz :P


Zawolaj, jak zacznie się seria z Freezerem... Mi się ta najbardziej podobała. Nie było idiotycznych żartów, za to było sporo dość klimatycznego lańska. Też lubiłem tą serię i właściwie mógłbym ją obejrzeć jeszcze raz.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2005, 09:13   

DB owszem było fajne, a raczej byłoby, gdyby nie to cholerne przeciąganie odcinków i lanie wody. Uwaga, streszczenie jednego z odcinków, może być kilka niezgodności, gdyż jadę z pamięci:

Vegeta: Zabiję cię, nie masz szans, możesz się od razu poddać, ha haha ha haha. Ha. Co sie tak patrzysz, gópia blądyno, nie słyszałaś?
- ...
- Zaraz umrzesz w mękach, zobaczysz. Nie zostanie z sibie nawet jedna śrubka, nawet pyłek. Zniszczę cię, unicestwię jak pchłę, jakbym rozdeptał robaka, rozumiesz?
- ...
- Możesz mnie zacząć błagać o litość, gdyż nie masz żadnych szans. Oczywiście to nic ci nie da, ale przynajmniej będzie zabawniejsze.
- ...
- Zabicie cię będzie tak łatwe, że prawie mi się nie chce, ale mimo wszystko to zrobię, żeby świat poznał moją superwojowniczą moc. Tak więc giń! "BACH!"
- unik.
- A więc myślisz, że tak ci się uda uniknąć śmierci? Że nie zabiję cię, bo jesteś kobietą? Mylisz się, dla mnie jesteś tylko blaszaną puszką i nawet nie mrugnę okiem, gdy będę cię niszczył etc. etc. etc.


I nikt mi nie powie, że to było fajne. Jak ogladałem DB chciałem mordobicia, małpoludów rozwalających sobą nazwajem krajobraz, dużo wybuchów i krwi. Zamiast tego miałem księcia planety Podravka chrzaniącego o swych zdolnościach jak pijany ruski sołdat...

Cytat:
problem w tym że tak czesto jest bo w światopogladzie mangowej burżuazji wbiło sie już stwierdzenei DeBil odnoszace sie do zwolenników DB , wynikłe z potrzeby udowodnienia tego że sie jest lepszym bo sie oglada jedynie prawdziwe głebokie pozycje.


Khem... Problem w tym, że coś takiego jak DBile istniało. To były małe gnojki które się tym zachwycały, nie gadały o niczym innym i niemalże czciły DB. No i oczywiście uważały DB za najlepszą serię ever. Z tym, że nie różnili się niczym od jakichkolwiek innych maniaków czegokolwiek, choćby Evangeliona. Po prostu DB puścili w telewizji, więc było ich WIĘCEJ;).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-05-2005, 10:45   

To właśnie te przeciąganie jest głupie, jedna walka trwala aż 3 odcinki.
Nawed wajnie wymyślili że Songo był w niebie, albo że Vegeta orzenił się z Bulmą.
Ale nie podobają mi się ich imiona Songo jest niezłe ale Vegeta to przyprawa.
Fajne są też niektóre urywki np.Kiedy Chichi powiedziała Goku że stwierdził iż się z nią pobierze, a on wtedy wystrzelił taki tekst ''...myślalem że dasz mi ciastko...''.
Gry z DB są świetne ale tylko te nowsze, bo stare nie są takie super.

@_@

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2005, 11:00   

Ktoś mógłby wyjaśnić, jaki związek w języku japońskim ma jedzenie i żenienie - bo ten kawałek to się na okrągło pojawia?
Son Goku ma imię po Sun Wu-kungu, bohaterze "Podróży na Zachód", której parodią początkowo był DB. Vegeta ma imię bardzo fajne - skoro całe to towarzystwo z ichniej planety na imiona z warzywniaka, to on, z imieniem zawierającym w sobie wszystkie, słusznie był panem tamtego świata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2005, 11:04   

W mandze wszystko było krótkie i dobre- a w anime wszystko się specjalnie przeciąga, żeby było jak najwięcej odcinków i, niestety i oczywiście, kasy- ale takie podobno wymagania Toryiama spełnić musiał (co do ilości narysowanych odcinków), a że nie było jak, to zrobił z każdej 10-minutowej walki- 3-odcinkową...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2005, 11:10   

Mnie się wydawało, że w Z-ce to już ktoś inny za scenariusz odpowiadał, więc to chyba nie Toriyama tak rozciągał jako że w DB jeszcze takich długich walk nie było?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-05-2005, 12:02   

Ale to była jedyna tak długa walka w DB.Może poprostu zrobili ją tak długą bo chcieli pokazac iż ten przeciwnik był trudny do pokonenia.Może dlatego tak przeciągneli tę wlkę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-05-2005, 08:02   

Tę czyli którą?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-05-2005, 09:38   

walkę w której walczył Songo przeciwko......yyy......no zapniałam jak nazywał się
taki jeden...aaa nie wiem w każdym razie trwała ona trzy odcinki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-05-2005, 09:44   

Jeśli trwała trzy odcinki to pewnie któryś cienias z obstawy Frezera, większość walk zajmowała Songo jakieś dziesięć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 10:29   

Licząc Freezera w każdym stadium, to może średnio 10 na walkę wyjdzie :P. 1sza forma, druga, trzecia... 5 minut Namek... :P.

A jeśli chodzi o walki przed DBZ - to chyba najdłuższe były w Turniejach Sztuk Walki - i to finały, choć nie wiem czy do 10 by doczłapały - może ta z Piccolo jr.

Z tego co pamiętam to najbardziej mi się dłużyła walka z Vegetą, Freezerem i tym co zamieniał ciała (Ginew chyba).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 11:10   

Co wy teraz do tych walk się przyczepiliście :) ? Są czasami długie, efektowne i krwawe.
Dragon Ball Z cechowały walki i każdy będzie za to te anime lubił. Czy mi powiecie, że gdy Goku staje do walki z kolejnym przeciwnikiem, wy nagle się znużyliście, ledwo patrzycie w telewizor i macie ochotę zmienić kanał tv ? :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group