FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Następny
  Death Note

Po czyjej jesteś stronie?
Light: Kira rulez!
35%
 35%  [ 70 ]
L: Genialny pod każdym względem
35%
 35%  [ 70 ]
Ryuk: Omoshiro!! Ale to fajne!
28%
 28%  [ 55 ]
Głosowań: 195
Wszystkich Głosów: 195

Wersja do druku
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 21:25   

Cytat:
A co do Neara to jego głos też mi się podoba. Nie mam do niego (GŁOSU) żadnych obiekcji. Pasuje mu. <wredny uśmieszek na twarzy>

Taa, chyba tylko w kategorii "najdziwniejsza postać i najdziwniejszy głos z anime". A swoją drogą, to kto mu podkłada wokal? Jakaś kobieta?

Ale to jeszcze nie koniec zabawy, bo czeka nas jeszcze Mikami i Takada (która, jak wiemy, emanuje czystym, męskim basem). Coś się boję, że pana prokuratora spotka taka sama krzywda co Near'a...

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-04-2007, 22:18   

Nabu napisał/a:

A swoją drogą, to kto mu podkłada wokal? Jakaś kobieta?

Bingo!
seiyuu Neara

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 22:35   

fm napisał/a:

Bingo!
seiyuu Neara


seiyuu Kikyo hahaha teraz sobie ściągnę, muszę to usłyszeć :->
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 19:01   

Czyżby wszyscy porzucili zainteresowanie Death Note, bądź przestali odczuwać chęć do pisania postów w tym temacie?
Co do serii, to leci ona na łeb i szyję - w ostatnim odcinku zdążono streścić conajmiej z 4 rozdziały w mandze, co powoduje, że wizja streszczenia wszystkiego w 37 odcinkach wydaje się całkiem realna. A Part II stał się o wiele atrakcyjniejszy, niż w mandze. Przynajmiej w moim prywatnym odczuciu.

Co do nowych postaci, to nie mam zastrzeżeń - Mello jest idealny, a seyiuu wykonał kawał porządnej roboty! Co do Near, to głos mu dali ohydny, kompletnie nie pasujący do tego typu postaci, bo cóż wspólnego ma kobieta z uzdolnionym, acz ozięble emocjonalnym dzieckiem?

Spoiler: pokaż / ukryj
Czekam na Takade i Mikamiego. O graficzne wykonanie tych postaci nie muszę się martwić (oboje już się pokazali, czy to w opku, czy we wcześniejszych odcinkach). Ale martwi mnie dobór głosu. Takada ma dość niski i basowy, a Mikamiego mogą potraktować podobnie jak Near i w ramach psikusu dać mu jakiś szalenie piskliwy i odpychający wokal. Obym się mylił.

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all


Ostatnio zmieniony przez Nabu dnia 03-05-2007, 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-05-2007, 19:07   

Nabu napisał/a:
Nello


:D

Ja juz wypowiedziałam się na temat ostatniego odcinka gdzie indziej i mi się wybitnie nie chce powtarzać.
Ale: podoba mi się zmiana zaistniała w anime, a dotycząca Shidou
Spoiler: pokaż / ukryj
(chodzi mi o to, że się nie wtrącił do nalotu na meline Mello).

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-05-2007, 21:18   

Przy 29 wpadłem w zagubienie, ponieważ juz nie wiem ile jest notatników
Spoiler: pokaż / ukryj
3?
?

Spoiler: pokaż / ukryj
Straszna mina Nello i komentarz nowego shinigami mnie okropnie rozbroliły.
Misa jest naprawde sexi. Widac po utracie rytmu że skracają serię, co moim zdaniem jest minusem.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-05-2007, 21:42   

Dino napisał/a:
Przy 29 wpadłem w zagubienie, ponieważ juz nie wiem ile jest notatników


Ten, który dał Ryuk, a który należał do Shidou.
Ten, który miała Misa od Rem.
Ten, który został po tym jak Rem
Spoiler: pokaż / ukryj
zabiła L.


Tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
piterkow Płeć:Mężczyzna
Kira Follower

Dołączył: 08 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 21:49   

A nie pozostały 2?

Pierwszy to ten od Ryuka (Shidou).
Drugi to po tym death godzie ktory uratowal Mise
A ten co został po Rem to chyba się spalił w jej płomieniach

Niech ktoś napisze bo się w tym gubię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-05-2007, 21:52   

piterkow napisał/a:
A ten co został po Rem to chyba się spalił w jej płomieniach


Nie, Light go podniósł i schował za pasem.
Ten od Ryuka zaś (pierwszy)
Spoiler: pokaż / ukryj
został oddany Shidou w 29 epie właśnie.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 17:35   

Nabu napisał/a:
Czyżby wszyscy porzucili zainteresowanie Death Note, bądź przestali odczuwać chęć do pisania postów w tym temacie?

Ja dopiero niedawno nadrobiłam odcinki 23-27. Wrażenia:

Spoiler: pokaż / ukryj
Odcinki z Higuchim: szybko i sprawnie poprowadzona akcja oraz jeden z najciekawszych punktów kulminacyjnych w całej serii - naprawdę dobrze się oglądało. Scena, w której Light odzyskuje pamięć - świetna! Zwłaszcza ten nagły szok, gdy w ułamku sekundy wracają wszystkie wspomnienia, i być może dzieje się coś jeszcze (death notowe pranie mózgu?). Do tego reakcja L: ten niepokój został z nim do końca, który jak wiemy był już bliski.

Dopiero teraz dociera do mnie w jak żałosny sposób L przegrał z Kirą. Biedak, nie miał pojęcia co się dzieje, wiedział tylko, że się pomylił, i że nie zdąży tego nadrobić. Pyk, i już było po nim. Nie wiedział nawet, z której strony nadszedł cios, a poza tym jednym uśmieszkiem Lighta, nie otrzymał żadnych odpowiedzi. Z pewnością jest to jedno z najciekawszych rozstrzygnięć konfliktu dwóch bohaterów w m&a. Ja na pewno nie spotkałam się z czymś równie oryginalnym.

Sam odcinek 25 zalicza się do tych "wypasionych", co widać już na pierwszy rzut oka. Lepsza animacja, różne smaczki (Misa-Kira ubrana jak Gothic Lolita). Ależ by było pięknie, gdyby cała seria trzymała taki poziom. Scena na dachu - bardzo fajna ze względu na dwuznaczne dialogi (niech mi ktoś odświeży pamięć: czy to było w mandze?), i na tym twórcy mogliby poprzestać. Pomysł z wycieraniem nóg był dość ryzykowny i chyba nie do końca wypalił.


Wybitnie nie podoba mi się głos Neara. Chciałabym, żeby dali mu prawdziwy głos dziecka, ewentualnie coś, co rzeczywiście głos dziecka przypomina. Mello ujdzie, nie zdążyłam się jeszcze dobrze przyzwyczaić do obu.

I znowu mam dylemat, czyją stronę wziąć tym razem :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2007, 19:08   

Ja za to nadrobiłam do 30.

Nie jest tak tragicznie. To znaczy, w porównaniu do początku jest źle, bo teraz to prawie że inna seria - tempo leci na łeb na szyję i jakoś nikt już nie daje brawurowych popisów dedukcji. Z tym że ja akurat już dawno wyczytałam takie opinie i byłam przygotowana na najgorsze, a tu jest nieźle - nadal ogląda się toto z przyjemnością.

Co do kibicowania: Lighta nadal nie lubię, a teraz jak już nie błyska intelektem 5 razy na odcinek to już w ogóle. Near jest jak na razie wybitnie nijaki, ale cóż, to chyba taka rola. Mello jest uroczym blondwłosym psychopatą. Mam słabość do uroczych blondwłosych psychopatów ^_^'.

Z rzeczy które mnie ujęły za serce: wszystkie sceny z Shidou, a szczególnie "latający notes" i stwierdzenie, że Mello jest straszny. Plus z epka 30 ostatnia "sugestia" Neara skierowana do drużyny Lighta. Czy mi się zdaje, czy oni wszyscy nagle zaczynają grać w BARDZO otwarte karty?

(Co do seiyuu Neara: nie przypadał mi do gustu na dzień dobry, ale złapałam się na tym, że w 30 w ogóle mi już nie przeszkadzał. Albo coś się poprawiło, albo ja się szybko przyzwyczajam)

EDIT: O... M... G... Znalazłam coś rozbrajającego.
Kuroineko ma w swojej galerii masę krótkich Death Note comic-strips. Przez które o mało co nie umarłam ze śmiechu jakieś 10 razy w ciągu ostatnich 5 minut. Polecam. Niektóre są spoilerujące, ale mają oznaczenia, także nie można się na nic nadziać niechcący.
Mój ulubiony, przy którym autentycznie popłynęły mi łzy ze śmiechu (uwaga spoiler - 58 rozdział mangi lub 25 odcinek anime): Funeral

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 18:44   

28-36, nareszcie znalazłam chwilę czasu!

Doreen, zgadzam się. Ta część nie jest tak dopieszczona jak wiele odcinków z początku, ale nadal przyjemnie się ogląda i znajdzie się parę fajnych smaczków. Choć brakuje mi czegoś. Chyba w tym natłoku wydarzeń zabrakło miejsca na pogłębienie postaci i ich relacji. Podobały mi się fragmenty ukazujące jak zmienia się świat pod wpływem Kiry, ale było tego trochę za mało.

Ogólnie ta końcówka jest dość przygnębiająca (i dobrze!), a główne postacie zaczynają budzić obrzydzenie. Nawet ci teoretycznie "dobrzy", czyli Near i Mello, mają w sobie coś odpychającego, co akurat bardzo mi się podoba. Bardzo lubię obie postacie i cieszy mnie, że zostali tak przedstawieni.

Doreen napisał/a:
Z rzeczy które mnie ujęły za serce: wszystkie sceny z Shidou

Haha, mnie też. Uwielbiam shinigami w Death Note. Świetne projekty postaci i charaktery. Chętnie przeczytałabym mangę, która w całości rozgrywałaby się w świecie shinigami, bez ludzi. Mnie ujęła jeszcze scena z odcinka 33:
Spoiler: pokaż / ukryj
gdy Near prosi jednego ze swoich ludzi, by przyleciał po niego z Japonii, bo boi się sam lecieć samolotem. Gdyby Light wiedział...

Doreen napisał/a:
Mello jest uroczym blondwłosym psychopatą.

Dokładnie. Chociaż Near wydaje mi się chwilami równie przerażający. Utkwiła mi w pamięci ta scena, gdy
Spoiler: pokaż / ukryj
Mello wpada do bazy SPK prowadząc ze sobą Lidner jako zakładniczkę, a Near jest w trakcie zabawy kolejką - wyglądał tak absurdalnie, że zaczęłam się zastanawiać kto tu jest większym psychopatą. A skoro jesteśmy przy tym temacie, nie sposób nie wspomnieć o Mikamim, choć to zaledwie druga liga. Ale pan SAKUJO!!! zasługuje na wyróżnienie :D

Wracając do Mello, przejrzałam ostatnio taką masę doujinów i fanartów poświęconych Mattowi i Mello, że zapomniałam już jak niewielką rolę odegrali w tej historii. Woah! oni dosłownie mignęli na ekranie.

W następnym odcinku: wielki finał!! Nie mogę się doczekać (choć znam zakończenie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-06-2007, 20:54   

37 DN
Nie widziałam odcinka, obserwuję jedynie 4chana.
JEDEN KOMENTARZ: LOL.


Spoiler: pokaż / ukryj
Kocham twórców za zmienienie endingu! Chociaż 'swimming lessons' w wykonaniu Lighta też były w mandze całkiem fajne...Mimo wszystko liczyłam na to, że twórcy dodadzą coś od siebie. I dodali.
ómarłam.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 21:38   

Czy ktoś powiedział swimming lessons?

Spoiler: pokaż / ukryj
un, deux, trois!

A więc zakończenie zostało zmienione? Jestem bardzo ciekawa. Ten screen wywołał błogi uśmiech na mojej twarzy :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-06-2007, 22:01   

No właśnie o tym mówiłam! Powszechnie znane lekcje pływania by Light-sensei.

Co do 37ego odcinka:

Spoiler: pokaż / ukryj
Tam pojawia się jakby duch L. Tak podejrzewam. W każdym razie:
- Nie ma epilogu.
- Mikami zabija się przez wbicie sobie długopisu w... serce?
- Light wybiega z magazynu i umiera gdzieś na schodach. Ryuuk zapewnił mu jednak 'spokojną śmierć'. Swoją drogą... coś mi tu Spike'em śmierdzi.
- Pokazana jest Misa na dachu budynku.
Niektóre z powyższych punktów napisane na podstawie screenów. Odcinek widziałam do połowy, ale mój komp zdążył się już 5 razy zresetować... zaraz obejrzę do końca. Mam nadzieję.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group