FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
Mermaid
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 16:21   

fm napisał/a:
Slova napisał/a:
Zastanawiam się, czy w 25 epizodzie zrobią nam przyjemność i zaprezentują "Tomoyo after"?

To by była ciekawa wizja. Najpierw mogliby zrobić bad end z gry Clannad, czyli
Spoiler: pokaż / ukryj
najpierw śmierć Nagisy w połogu, a później również Ushio.

Później jedyne zakończenie z Tomoyo After, czyli
Spoiler: pokaż / ukryj
wykończyć też głównego bohatera.

Fani pewnie podzieliliby się na dwie grupy. Tych którzy by twierdzili, że wreszcie znalazł się godny następca Air i na tych, którzy by pisali, że "KyoAni skończyło się na Kill'em All".


Tak było najlepiej,bo pod każdym względem Clannad AS traci ( bo za długie,w związku nic nie dzieje,jest de vu z kinówki Clannad) i wolałabym Tomoyo After lub Little Busters.
Przejdź na dół
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 16:52   

wa-totem napisał/a:
Paweł napisał/a:
"no weź że ją chociaż durniu przytul", bo to tak jakby tej miłości w ogóle nie było, (...) Naprawdę sezon, który zdobył moje serce autentycznością, systematycznie ją traci.
Ale ja widzę że wszyscy zapominacie że w Japonii publiczne okazywanie uczuć, nawet tak niewinnie jak trzymając się za ręce, wciąż jest BARDZO faux pas.



No ale przecież oni mieszkają razem, większość wydarzeń teraz pokazywane jest w domu, więc o co chodzi z publicznym okazywaniem uczuć, przecież to jest najgorsze, że oni są małżeństwem, wspólnie miszkają, a nijak tego nie okazują - osoba, która opuściłaby odcinek ze "ślubem" nawet by się nie zorientowała, że takowy miał miejsce.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 17:13   

Paweł napisał/a:
oni są małżeństwem, wspólnie miszkają, a nijak tego nie okazują
Noo... właśnie. Perfekcyjni, doskonale wychowani japończycy.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2009, 17:25   

wa-totem napisał/a:
Perfekcyjni, doskonale wychowani japończycy.

Wątpliwości rozwiane. Clannad to propagandowy pokaz idealnej rodziny japońskiej. Za 5 lat wszytskie będą tak wyglądać!

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 17:43   

Czyli jednak wersja z polskim bocianem zdaje się najbardziej prawdopodobna.


Kojarzy mi się to tylko z jednym, jak czasami widuję się jakąś małolatę z chłopakiem i wszyscy myślą, że tu sobie przyjaciela znalazła, a za 3 miesiące brzuszek widać. Natury się nie oszuka, jakkolwiek by się nie zachowywali i tak wiadomo co robili, więc po co ta cała szopka - tego zrozumieć nie mogę, z tym jak z behawioryzmem - jedni twierdzili, że to milowy krok do przodu, inni że to powrót do psychologicznego średniowiecza. Pytanie tylko co chcą w ten sposób udowodnić i komu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 18:54   

=__=

Znasz historię?

Car Piotr I Wielki wydał ukaz, że "Poddany przed obliczem władzy winien mieć wygląd lichy i durnowaty, coby swoim pojmowaniem sprawy nie peszył majestatu".

To to samo.

Norma społeczna nakazująca nie okazywać uczuć publiczne, coby nie krępować/peszyć innych.

Tylko tyle. I jak każda norma, ma to do siebie że istnieje, także wbrew logice - tak długo, jak dostateczna liczba członków danej społeczności oczekuje jej przestrzegania. Bez względu na to, co o tym myślisz ty, ja czy ktokolwiek inny.

Tak długo jak chcesz funkcjonować w danej społeczności, musisz albo wybrać postawę konformistyczną, albo nonkonformizm ze wszystkimi konsekwencjami. Ale pamiętaj że w takiej japonii wezwanie policji do za głośno grającego radia "meiwaku kara" to standard. Jeśli sprawca jest gaijinem, sprawisz kłopoty swojemu sponsorowi (osoba lub instytucja która pomogła w wyrobieniu wizy). A potem będziesz musiał wręczyć stosowną kwotę w kopercie skarżącemu się sąsiadowi. I to że nie istnieje żaden przepis który wymaga sciszenia radia, nie ma tu nic do rzeczy. Bo istnieją normy społeczne, które DOWOLNĄ formę zakłócenia prywatności innych członków społeczności czynią ciężkim grzechem. Narzucanie się innym przez "kłucie w oczy" swoim życiem intymnym podpada pod ten sam zestaw norm.

Jeśli chcesz, zwij to purytanizmem. Albo zakłamaniem i dwulicowością, jak ci od parad pedałów i lesbijek. Jak wolisz.

Oczywiście, IMO oni w tej Japonii trochę z tym przesadzają, ale z drugiej strony, to co czasem się widzi u nas bywa często jakieś takie nachalne i wulgarne. I nabiera gorzkawego posmaku "grania pod publiczkę". Chyba też nie o to chodzi? No chyba że liczyłeś na big brother z kamerą w futonie Okazakich? Bo taka jedna na F już to w BB przed kamerą robiła, więc czasem trudno się zorientować czy aby nie tego rozmaici ludzie oczekują...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 19:25   

Nie, nie liczyłem na Big brothera i co już napisałem wcześniej - bynajmniej nie wymagam żeby się co chwilę całowali albo seksili.

Nie wiem czy pamiętasz, ale cała dyskusja rozpoczęła się od zdania, że mógłby ją czasem przytulić - tylko tyle, albo aż tyle. Oczywiście to tylko pewnego rodzaju przenośnia, bo ukazywanie uczuć to dajmy na to od czasu do czasu powiedzieć "kocham Cię", czy "jak dużo dla mnie znaczysz", to też taki duży problem? Bo tutaj ja naprawdę nie widzę żadnego przejawu uczuć, czy chociażby emocji, null, zero...

Mam wrażenie jednak, że trochę mnie nie zrozumiałeś, szczególnie że wciąż pisałem ogólnie, kiedy Ty odpisywałeś dosyć jednoznacznie - tak jakbym wszystkie cudze wypowiedzi ściągnął na siebie. Co jak co jednak, ale psem na gołe rysowane baby nie jestem, a biust wylewający się z lodówki sukcesywnie krytykuję, kiedy jednak wiem, że oglądam fragment życia małżeństwa, które zachowuje się gorzej niż przed ślubem naprawdę to chyba mam prawo czuć lekkie poirytowanie. Wiem, że takie czcze gadanie nie ma najmniejszego sensu, jednak nadal wydaje mi się, że dałoby się to rozwiązać w trochę bardziej przemyślany sposób, teraz jest po prostu płytko.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
keyshow
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 19:55   

fm napisał/a:
To by była ciekawa wizja. Najpierw mogliby zrobić bad end z gry Clannad,


Jakim cudem mają zrobić Bad End, skoro pokazują Illusionary World? Przecież to się wyklucza. Będzie True Ending.
Tomoyo After też nie pokażą w odcinku specjalnym - to jest materiał na całą serię, nie na jeden odcinek. Ja w odcinku specjalnym liczę na "Wakacje Wielkiej Rodzinki" - to by było dobre.

A z tym całowaniem, nie okazywaniem uczuć itp. przesadzacie. Mi to nie przeszkadza, mało tego, ich związek i bez tego wydaje mi się głęboki, a chyba o to tutaj chodzi.

Skupmy się lepiej na fabule, bo zbliża się odcinek 16 :/.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2009, 20:09   

wa-totem napisał/a:
Narzucanie się innym przez "kłucie w oczy" swoim życiem intymnym podpada pod ten sam zestaw norm.

Ale chyba w domu własnym życie intymne prowadzić można.

wa-totem napisał/a:
No chyba że liczyłeś na big brother z kamerą w futonie Okazakich?

Nagisa w roli Frytki? Co na to Cejrowski?

Paweł napisał/a:
Mam wrażenie jednak, że trochę mnie nie zrozumiałeś, szczególnie że wciąż pisałem ogólnie,

Ale przynajmniej nam coś ciekawego opowiedział.

Gość napisał/a:
Tomoyo After też nie pokażą w odcinku specjalnym - to jest materiał na całą serię

Nie, jeżeli dadzą po prostu wycinek z ich życia.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 20:41   

Paweł napisał/a:
Wiem, że takie czcze gadanie nie ma najmniejszego sensu, jednak nadal wydaje mi się, że dałoby się to rozwiązać w trochę bardziej przemyślany sposób, teraz jest po prostu płytko.
Ależ wiem, wiem doskonale. Zasadniczo, to nawet popieram. ;3

Szczerze mówiąc, mogli dać sobie spokój z tym czerwieniącym się Okazakim przed nocą poślubną.

I mogliby jakoś zaznaczyć zmiany.

Myślę że poprawność moralno-polityczna im trochę do głowy uderzyła. Możliwe też że oni sami, przyzwyczajeni do tego co zawsze się pojawia w tego typu seriach, nie "przełączyli" trybu myślenia. Że teraz to już nie licealiści, ale młodzi dorośli, i małżonkowie. Jak by nie patrzeć, mało serii pokazuje "co dalej".

Albo w drugą stronę - za wszelką cenę pokazują że sama matura i wiek nie sprawił, że bohaterowie stali się dorośli. Inna rzecz, że upieranie się że będą się zachowywać jak ośmiolatki... ^^;;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 22:40   

Teraz jedyne co przychodzi mi do głowy, to jak kumpel mój uczył się do konkursu wiedzy o aids z notatek bodaj jakiejś organizacji walczącej z tą chorobą i wyczytał, że najlepszą formą bezpiecznego stosunku jest rozmowa erotyczna. Good luck!

No nic, wydaje się że trzeba się pogodzić z tym co producenci nam serwują i mentalnie przygotować się do przyszłych wydarzeń.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 16:49   

Ja ogólnie jestem załamana w ogóle straciłam wszelką wiarę. Dla mnie to po prostu głupie ze strony twórców, że w romansie, nie pokazali pierwszego pocałunku, a ich miłość jest tak platoniczna, że aż choroby można dostać. Do tego wszystko zmierza do sytuacji z filmu, co mnie niezbyt cieszy;/

Zapłakany Akio na plus, strasznie mi wtedy Tomoyę przypomniał. No i rozbawiła mnie scena, kiedy cała rodzinka dango śpiewała. Dość fajnie to wyglądało. I co mnie zdziwiło. Tekst Tomoyi numer 1: "Oczywiście, że się nie zorientuje, przecież to dziecko Nagisy" tekst numer 2:"Co za głupia rodzina". Zawiało mi starym Tomoyą, nostalgia mnie bierze...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2009, 17:23   

Shizuku napisał/a:
Do tego wszystko zmierza do sytuacji z filmu, co mnie niezbyt cieszy;/

Tomoya się fajno emosił i angstował tam w sam w domu : D aż mi go szkoda było.
Shizuku napisał/a:
, kiedy cała rodzinka dango śpiewała.

Ja myślałem, że się zastrzelę. Jeszcze wersja endingowa była znosna, ale familijna przyprawiła mnie o palpitację serca.
Shizuku napisał/a:
"Oczywiście, że się nie zorientuje, przecież to dziecko Nagisy"

A ona w tedy na niego wilkiem spojrzała : D

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 17:24   

Cóż... może takiego szaleństwa jak ostatnio to nie było, ale odcinek generalnie bardzo na plus. Dla opisania Akio i Sanae w After Story to już mi po prostu brakuje słów, ta scena ze wspomnień to zdecydowanie jeden z(wielu) najpiękniejszych momentów tego anime ; >

No i dango mnie zdecydowanie rozwaliło, już wiadomo czym to dziecko będzie karmione. Ale Tomoya mnie zabił, byłem niemal pewny, że walnie głową w ten niski japoński stolik - jednak nie. Strasznie tęskniłem za tymi dangosami ; <

No i Yoshino pokazał się z dawnej strony, brakowało mi jakiejś jego romantycznej sentencji.

Shizuku napisał/a:
Zawiało mi starym Tomoyą, nostalgia mnie bierze...

Tomoya już od kilku odcinków jest jak najbardziej stary i fajny, oczywiście biorąc poprawkę na inna sytuacje. Zresztą jak sam powiedział "Nie mogę sobie pozwolić na bycie takim jak dawniej" - w każdym razie coś w tym stylu. To dobrze, bo po tym jak pokazał się od tej swojej Super_Walecznej_I_Szlachetnej_Strony przestraszyłem się jak nie wiem.

Zostawcie już w spokoju ich płomienny związek, mi walenie głową w ścianę po każdym odcinku zdecydowanie wystarcza. Ciekawe jak to ogólnie rozwiążą - czy mają jakiś plan(wydawało by się, że tak), czy też tak po prostu wychodzi. W każdym razie Clannad stawia duży nacisk na społeczeństwo, jakie to jest trudne się w nim znaleźć, jak to trzeba ciężko pracować i takie tam... Więc generalnie bym się nie zdziwił gdyby tak dalej zostało, ale no po prostu jest to dla mnie nie zrozumiałe. Szczególnie, że w specialu Tomoyo ten pocaunek był.


fm napisał/a:
Fani pewnie podzieliliby się na dwie grupy. Tych którzy by twierdzili, że wreszcie znalazł się godny następca Air i na tych, którzy by pisali, że "KyoAni skończyło się na Kill'em All".

A co, zabijmy wszystkich, a Okazakiego na końcu zamieńmy w wielkiego dango i obserwujmy wszystko jego oczyma!

@DOWN
A no tak, mój błąd. *Stuka się w głowę* Co ze mnie za maniak :<

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."


Ostatnio zmieniony przez Achmed dnia 29-01-2009, 21:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-01-2009, 18:17   

Achmed napisał/a:
Szczególnie, że w specialu Tomoyo ten pocaunek był.

O ile pamiętam, była jedna zablokowana próba pocałunku i przytulanie się na końcu. Trochę mało, bo w grze to był najnormalniejszy (z punktu widzenia naszego społeczeństwa) związek, pomijając może potrzebę ukrywania się (bo przecież to nie do pomyślenia, żeby dziewczyna odwiedzała dom swego chłopaka bez pięciu przyzwoitek).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group