FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
  Darker Than BLACK
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-11-2009, 12:48   

Norrc napisał/a:
PS. Wie ktoś jakiego dnia wychodzi DtB w TV?

Tu masz bezpośredni link do kalendarza:
http://cal.syoboi.jp/tid/1751/time

Syoboi uważany jest generalnie za tzw. wiarygodne źródło; jeżeli seria ma się kończyć, to przy odcinku o numerze odpowiadającym ostatniemu, pojawi się kanji 終 (owari, czyli koniec). Na dodatek odcinki wyemitowane masz wycieniowane na ciemnoszaro.

"Dziwne godziny" (np.26:00) wynikają ze stosowania kalendarza emisji, w którym noc należy do poprzedzającego dnia emisyjnego; nam wystarczy odjąć 24 i przesunąć datę o dzień do przodu.

Dla super-leniwych:
http://www3.nict.go.jp/cgi-bin/JST_E.pl
Ten link to bardzo wygodny, oficjalny, rządowy zegar japoński. Pokazuje w jednym rzucie ich czas, czasy standardowe i czas lokalny twojego komputera.

PS. Offtop - norrc, ty kryptoreklamiarzu :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-11-2009, 14:28   

O wielkie dzięki Totem.

A to nie jest kryptoreklama. Ja z tego nic nie mam. Nazwijmy to... eee... szerzeniem oraz propagowaniem dość specyficznej i odmiennej kultury ;> No i trudno "ich" uważać za konkurencję.

PS. Czyżbyś też zaglądał na "trójkącik"? ^^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Lam-chan Płeć:Mężczyzna
Perverted Pervert


Dołączył: 23 Lis 2009
Skąd: Wawa
Status: offline
PostWysłany: 24-11-2009, 16:19   

Jako DTBowy newfag, jestem dopiero w połowie pierwszej serii, całkiem przyjemnie się ogląda, kreska fajna, fabuła wciąga, z odcinka na odcinek jest coraz więcej niewiadomych, jedyne co uważam za mocno średnie to postacie, ale da się przeżyć.
No cóż, wracam do oglądania ;)

_________________
Hail Oppai \(^o^)/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2009, 00:27   

Ajajajajajaj. Brat mi mówił, że jest trochę gorsze. Troszeczkę. Tyci-tyci. A ja myślałam, że będę się chlastać długo i namiętnie, patrząc na to, co oni zrobili! Zamiast tego jednak rozgryzałam z trzaskiem kolejne miętusy - ta fabuła nie trzyma się kupy! Niekiedy mam wrażenie, jakby twórcy zupełnie zapomnieli o jedynce i robili osobny tytuł! A już do białej gorączki doprowadza mnie występująca w prawie każdym odcinku sekwencja broni wyskakującej fikuśnie z wisiorka. I Hei w wydaniu emo-żulerskim, do tego nie walczący w swojej zacnej masce i płaszczyku, ale... dresie?! Nie wiem dlaczego zmienił stylistów, ale to zdecydowanie była zła idea. Bardzo, bardzo zła. I ach, podpisuję się pod wszystkimi wadami wypisanymi w tym temacie. Jaj. Oglądam to tylko dlatego, że jestem ciekawa, co też wydarzyło się zaraz po zakończeniu pierwszej serii - sytuacja teraźniejsza mnie raczej nie interesuje.

O właśnie, mógłby mi ktoś wytłumaczyć

Spoiler: pokaż / ukryj
jak to się stało, że Hei stracił moc? Bo właściwie on ją "pożyczał" od swojej siostry, więc nie była stricte jego - w jaki więc sposób mogli oni ją z niego wyssać czy jak to tam nazwać? I jeśli jego gwiazda zgasła, a była to gwiazda jego siostry (z tego, co pamiętam, bo oglądałam dość dawno) to znaczy, że co się z nią stało? Bo jak dla mnie to dziwna rzecz jest. Orientuje się ktoś? Albo może ja coś źle kojarzę?


Aj waj. Fabuła. Postaci - każda kolejna bardziej irytująca od poprzedniej.

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2009, 23:15   

Nie wiem jak Wy, ale mi się seria średnio podoba. Gdzie się podział ten niecodzienny mhroczny klimat ? Anime jako anime jest fajne, miło się ogląda, ale to nie DtB ! I jeszcze głównego bohatera pozbawili umiejętności, to się nie mieści w głowie !

(i ta badziewna kurtka)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2009, 01:10   

Tak, to nie DtB, tylko jakaś parodia. A przynajmniej nowe "uatrakcyjniacze" na to wskazują: Mao jako wiewiórka z różową wstążeczką, Hei w wydaniu emo-żulerskim (w dresiku!), pinku magical girl z wielką spluwą, tranwestyta, zalotnik-pedofil... No, parodia. Tylko czemu to nie jest wcale śmieszne?...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 10:18   

Cytat:
Tylko czemu to nie jest wcale śmieszne?

Bo jest tragicznie rozczarowujące.

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 27-11-2009, 10:36   

Jedziecie po Darkerze równo, a i tak wiemy wszyscy, że kochamy ta serie tak samo mocno jak Gundama 00! Nie narzekać, szykować się na nowy odcinek!

PS:
Zapowiedz filmu jest nawet fajna, zobaczymy co tam popsują. I tak bardziej czekam na Gundam 00: The Movie w 2010.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 27-11-2009, 10:48   

Lila napisał/a:
Jedziecie po Darkerze równo, a i tak wiemy wszyscy, że kochamy ta serie tak samo mocno jak Gundama 00! Nie narzekać, szykować się na nowy odcinek!
No bez przesady, takie uogólnienie jest trochę śmieszne - no chyba, że przyjmiemy, że DtB kochaną serią jest, ale zapomnimy, że ma drugi sezon (jak Matrix). Ja oglądam ten drugi sezon już bez entuzjazmu, zabili w tej serii wszystko co było piękne w pierwszym sezonie i została taka zimowa papka z rozmemłanym, dawniej przystojnym, głównym bohaterem.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-11-2009, 16:24   

Lila napisał/a:
Jedziecie po Darkerze równo, a i tak wiemy wszyscy, że kochamy ta serie tak samo mocno jak Gundama 00! Nie narzekać, szykować się na nowy odcinek!

Nie ma mowy. O ile drugi sezon Gundama 00 był po prostu radośnie głupi i epicki, to drugi sezon DtB jest po prostu radośnie żałosny. Żałosny. Bardzo żałosny. Jeszcze na początku dawałam mu kredyt zaufania, ale im dalej tym to wszystko głupsze. Bleh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-11-2009, 21:12   

O Jeżu Wszechkłujący ... Jaki ten odcinek był głupi... Nie, przepraszam. W sumie trzymał poziom poprzednich...

Spoiler: pokaż / ukryj
Jakoś tak Rosjanie nie bardzo wiedzieli, co chcą zrobić z Suou i jej bandą. I och, ten wątek z Tanyą, normalnie taaaaakie wzruszające jak przypomniała sobie Stare i Dobre Czasy. A tu łup i Shion ją ustrzelił. W sumie nic się nie wydarzyło, poza tym, że Misaki zdobyła Tajemnicze Nagrania. I cały czas gadają jaka to Yin jest niezwykła... A samej zainteresowanej ani widu, ani słychu. Ech.

A w następnym odcinku mamy powrót detektywów... Tylko po po kiego licha?

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 22:13   

Enevi napisał/a:
A w następnym odcinku mamy powrót detektywów... Tylko po po kiego licha?

Otóż pewnie mieli problemy z wymyślaniem nowych irytujących postaci, wiec postanowili przypomnieć stare. Chyba wszystkie postaci prócz nich były fajne w pierwszym sezonie DtB (nawet facet wąchający własne skarpetki).

Osobiście mnie ciekawi fakt, że nikt się nie zainteresował strzałem z działa w środku miasta. Pewnie zamontowali na nim jakiś ubertłumik.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Noriel Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Lis 2009
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 22:33   

Nie, to już nie jest ta seria. Zupełnie nie ten klimat, inny Hei, kiczowaty humor i większość postaci wkurzająca. Czyli kompletne przeciwieństwo pierwszej serii. Nawet Mao mnie wkurza, choć wcześniej był jedną z moich ulubionych postaci. A nie zapowiadało się tak źle. Pierwsze dwa odcinki były naprawdę całkiem niezłe i można by z tego zrobić całkiem rozsądną serię. Ale teraz nie wiem, czy da się to uratować...

Z tego żalu chyba obejrzę sobie jakiś rozdział z pierwszej serii...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mug
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-11-2009, 23:34   

Fakt. Dlaczego wszystko jest ustawiaone tak, żeby twórcy mogli zarobic jak najwięcej? No, bo przecież wydane będzie dodatkowe DVD z wydarzeniami sprzed 2. serii, słyszałam o jakiś OAV'kach (chociaż nie wiem, czy dobrze zrozumiałam) i jeszcze zapowiedź filmu?! Ile można?!
To znaczy DtB można w nieskończonośc, gdyby nowe odcinki trzymały poziom 1. serii. A tu cieniutko...
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-11-2009, 14:59   

Yh, kolejny tragiczny odcinek. Zrobili z Yin nagle nie-wiadomo-co. Rosjanie wyszli na idiotów. Mao uciekający przed obsługa i komentujący, że to prawie jak w bajce, która kiedyś oglądał. Wzruszający powrót do przeszłości... "Prawie" nawracająca się Tanya, pojedynek i... łup, nie ma Tanyi. Niech Suou podziekuje braciszkowi. I w ogóle ta cała scena o uczuciach, że Tanya też kochała tego ich kolege i tak dalej... jedyna przyzwoita scena w całym odcinku to jak Suou objęła wtedy Tanyę. I jeszcze Hei wbijający Rosjaninowi widelek w rękę, urocze i... takie przewidywalne. Końcówka w miarę ciekawa, choć bardziej wkurzająca niż trzymająca w napięciu - no WTF. co usłyszała Misaki?

Ah, powrót detektywów. Tylko tego mi brakowało. Ide się pociąć. XD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group