FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Następny
  Darker Than BLACK
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 16:05   

10

No przyznam, że trochę lepiej i trochę logiczniej. Oczywiście nadal jest średnio, ale przynajmniej ten odcinek trzymał się w miarę kupy. Ale ta miłość Suou...ech, no dobra, naciągane to jak diabli, ale wybaczone będzie. Hei wreszcie wygląda jak Hei, prowadzi ładne przesłuchania, ach, gdyby tak cała seria była w takim klimacie, brutalnym i mrocznym, i bez tej Suou...*chlip*. No nic, trudno. Plusy:
Spoiler: pokaż / ukryj
Ciekawa sprawa z tą śmiercią Youko (czy jak jej tam). Jej zwłoki wyglądały podobnie jak te przedstawione z retrospekcji w tym odcnku, gdzie niby któraś z tych Iza-nam/zagi zabijała kontraktorów. Choć sam pomysł jakiś dwóch Iz do mnie nie przemawia, to może seria wreszcie nabierze mrocznego klimatu (dobra, głupia nadzieja...). No i ta lalka loli w końcówce po napisach to była, jak zgaduję, ta druga Iz, Izagami.
. No, ale teraz emo-girl będzie polował na Hei'a. Liczę, że skoro porzucili już żulerski styl, to oddadzą wreszcie Hei-owi moce. No i mam nadzieję, że Hei ją zabije, a nie tylko pobije.

Ale nie mogę się powstrzymać.
Spoiler: pokaż / ukryj
Rozbawiło mnie, jak na środku ulicy Hei jak spider-man opadł na lince, zaatakował Misaki, potem kilka słów, jedno ze sztyletem, drugie z pistoletem, a potem znów trzask-prask. A na uilicy pusto, a my sobie po prostu odejdziemy wolnym kroczkiem. Hehehe, no tak, nikt by nie zareagował na broń, gościa ubranego na czarno, opadającego na linie ze sztyletem w ręce.


Ale nadal średnio i bez jakichkolwiek zachwytów.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 16:44   

ep. 10

plusy
- pairing HeixMisaki przeżywa swój kryzys
- jest fabuła
- wiemy jak wyglądał Mao jako człowiek (aczkolwiek to niekoniecznie jest plus. Niedopowiedzenia były moim zdaniem plusem DtB)
- brak techno (albo nie zauważyłem)

minusy
- cała supernaturalna otoczka końcówki
- wiewiórka, dziewczynka itp. stare babole tej serii
- Izy

Podsumowując tym razem było przyzwoicie.

Mitsurugi napisał/a:
Ale ta miłość Suou...

Bo to przecież Sweeter than Pink. Czyli trzeba dostosować serię, by mogły ją oglądać nastolatki. Niektórzy nie akceptują faktu, że nie wszystkie serie mogą być unisex.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-12-2009, 17:10   

JJ napisał/a:
-She tried to capture you!
- She did! But she gave me steamed buns!


Racja, turlałem się ze śmiechu. Ciekawe, czy to było zamierzone...

JJ napisał/a:
Może ona za stara dla takiego lolikona?


Przecież Hei to najprawdziwszy shotacon! Nie wiedziałeś jak niósł pod pachą tego no, blond-dollsa?

Żarty żartami, jednak trzeba przyznać, że DtB powoli odrywa się ("odbija" byłoby eufemizmem) od kompletnego dna, na którym zdążyło wcześniej osiąść i wręcz przylec do niego.

Coś zaczyna się dziać! Wychodzi orange księżyc i będą się krajać. Masakra zrobiona przez blondyneczki (bo nikt inny nie przychodzi mi do głowy) szczerze mówiąc łatwa do przewidzenia. Bloody Kissu i obietnica zemsty. Heńkowi sie oberwie, poniekąd słusznie.

Odcinek 11 jest pierwszym od dłuższego czasu, którego wyczekuję z nadzieją w sercu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 17:17   

Cytat:
DtB powoli odrywa się ("odbija" byłoby eufemizmem) od kompletnego dna, na którym zdążyło wcześniej osiąść i wręcz przylec do niego.


Spokojnie z tym optymizmem. To, że raz, i nie wiadomo czy nie przez przypadek, udało im się stworzyć coś odrobinę lepszego, nie znaczy zaraz, że cała seria się poprawi. Pierwsze dwa odcinki też były dobre, a potem...no cóż, wiemy co potem. No, ale ja pesymista jestem z natury :).

Cytat:
Bloody Kissu i obietnica zemsty. Heńkowi sie oberwie, poniekąd słusznie.


To tak z ciekawości. Czemu słusznie? :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-12-2009, 19:13   

Mitsurugi napisał/a:
To tak z ciekawości. Czemu słusznie? :)


No wiesz, Hei jednak za dobrze kobiet nie traktuje. Ja wiem kim on jest, ale to nie zmienia faktu, że niezły z niego damski bokser.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
boytoy Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 21:58   

Dobra jestem nowuśkim użytkowniekiem tego forum, ale muszę się wyżalić. Pierwszy sezon był całkiem wciągający, ciągle się coś działo, kilka razy się uśmiechnęłam, ale drugi to jakaś totalna porażka. Zepsuli najlepsze postaci czyli Hei'a, Mao. No jak mogli zrobić z Hei'a takiego pijusa i boksera małchy dziewczynek?? Ręce opadają. Mao jako kot był pozytywną postacią, a czasmi nawet zabawny, jako wiewiórka poprostu mnie irytuje. Dużym minusem jest to, że tak naprawde Yin się wogóle nie pojawia, ale July jakoś mi to rekompensuje. Nawet już moce kontraktorów nie są tak fajne jak poprzednio. Motyw z pojawiającą sie bronią z z naszyjnika też nie za bardzo mi pasuje, tak samo jak obecność dzieci jako kontraktorów. Ogólnie oglądam to z nadzieją, że jakoś DtB poprawi się i będe mogła znowu wyczekiwać z niecerpliwośią następnych odcinków. Troche mnie podbudowaliście na duchu, pisząc że pojawia się fabuła, bo ja jest dopiero na 8 odcinku 2 sezonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 22:39   

10

Zaskakująco znośny odcinek, powiedziałabym nawet, że było całkiem nieźle. Jednak toto ma JAKĄŚ fabułę. Brawo.

Plusy: pojawienie się szczątkowej fabuły (co z tego, że do końca zostały tylko 2 odcinki...), ujawnienie mocy Shiona, przeszłości/pochodzenia Suou i prawdziwego wyglądu Mao (a tak btw – Mao ma fajny fetysz XD).

Minusy: konfrontacja HeixMisaki (damn you, Hei, biedna Mi...), Suou in love (bleh), power-up Yin i zrobienie z niej jakiegoś evil nie-wiadomo-czego (oh, Izanami zabije wszystkich kontraktorów – mhok i zuo). Cały ten evil wątek z Izami jest creepy.

Poza tym:

Spoiler: pokaż / ukryj
scena ukazania martwego ciała Youko była obleśna. I ten pocałunek Hazuki na dobitkę (btw. żądne zemsty emo – interesting, lol). Hmm, jako morderców obstawiam Oreille i bliźniaczki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 11:49   

Odcinek nie najgorszy. Ale słowo daję: jak oni zrobią z tego romans Hei- Suou, to rzucam DtB w diabły
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 13:46   

gaijin napisał/a:
Ale słowo daję: jak oni zrobią z tego romans Hei- Suou, to rzucam DtB w diabły

Wątpię - Hei nie wyglądał zbyt entuzjastycznie, jak Mao mu powiedział, że mała się w nim zakochała ;P Poza tym raczej nie mają na to czasu, no i to by podchodziło pod pedofilię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 14:01   

Urufu napisał/a:
gaijin napisał/a:
Ale słowo daję: jak oni zrobią z tego romans Hei- Suou, to rzucam DtB w diabły

Wątpię - Hei nie wyglądał zbyt entuzjastycznie, jak Mao mu powiedział, że mała się w nim zakochała ;P Poza tym raczej nie mają na to czasu, no i to by podchodziło pod pedofilię.


Też wątpię (i mam nadzieję), ale nieco mniej:) Gdyby scenariusz przewidywał taka love story to innej reakcji Heia sobie i tak nie wyobrażam, a co do relacji dorosły facet - dziewczynka w anime, to aż takie tabu jak u nas to to nie jest
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 21:07   

Jako, że jestem nowa, wypowiem się ogółem na ten temat, a później walnę coś na temat najnowszego odcinka.

Z początku przy DtB przysypiałam. Po 4 odcinku powiedziałam sobie "Kij z tym! Oglądam co innego!" i miałam chyba miesięczną przerwę, ale gdy dowiedziałam się o drugiej serii, zaczęłam znów oglądać. Perspektywa nadal wychodzącego anime, przy którym nie napotkam spoilerów, bardzo mnie zachęciła.
Po pojawieniu się Amber akcja trochę się rozkręciła. Ku mojej radości.
Bardzo podobały mi się te zapłaty za kontrakty. Łamanie sobie palców, starzenie się, pieczenie ciastek, całowanie (xD)... Po prostu mi się podobało. I byłam cholernie ciekawa jak płaci Hei. A tu co? Traci swoją moc. I jak tu się czegoś dowiedzieć?

Co do miłości Suou do Hei'a... Nigdy w życiu. Tak samo jak jestem przeciwna IchiHime, tak jestem przeciwna temu.
Hei kocha Yin. Dlatego nie pozwolił Suou strzelić do niej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:05   

o Hei-u było juz co nieco pisane w temacie - zapraszam do lektury ;)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-12-2009, 13:44   

JJ napisał/a:
I jego mina, kiedy Mao mówi mu, że Suou się zakochała - bezcenna. Coś brak mu entuzjazmu :D
Tu - a właściwie już przy łzawym wyznaniu biednej Suou - totem się turlał.

W mojej głowie ten dialog wyglądał tak:

Mao: Brachu, właśnie zostałeś bohaterem haremówki.
Hei:

Mitsurugi napisał/a:
No i ta lalka loli w końcówce po napisach to była, jak zgaduję, ta druga Iz, Izagami.
Ne, imo to raczej nowe wcielenie Yin.

gaijin napisał/a:
Ale słowo daję: jak oni zrobią z tego romans Hei- Suou, to rzucam DtB w diabły
Spokojnie, nie zrobią, bo...

Mirror napisał/a:
Hei kocha Yin. Dlatego nie pozwolił Suou strzelić do niej.

...no właśnie.
To jest obowiązujący pairing (* składa kondolencje Misaki *), i Hei może sobie do woli odgrażać się, że ją własnoręcznie zabije, i tylko dlatego ją od kulki Suou ratował. Lepiej przygotowujmy się już na kanoniczne
-Yin!
-Hei!
-Yin!
-Hei!
(...)
bo zniesienie tego będzie wymagało nerwów jak postronki.
A potem Misaki walnie Heia czymś ciężkim po głowie, i znów zamknie oboje w OSOBNYCH sarkofagach. Ha! XD

Tymczasem, zasłuchuję się endingiem w wersji PV. Czasem wychodzi tak, że piosenki "rozciągnięte" do "pełnosinglowego" wymiaru nagle tracą to "coś". Tu na szczęście jest dobrze... słowo daję, ten singiel będzie pewnie najlepszym "kawałkiem" nowej serii! Chociaż... czekam z niecierpliwością na OST/insert single, zarówno ten "wesoły" kawałek z pierwszego odcinka, jak ten ponury z ostatniego (sceny na uniwersytecie) są świetne... $me WANTS! XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 15:27   

wa-totem napisał/a:

Mirror napisał/a:
Hei kocha Yin. Dlatego nie pozwolił Suou strzelić do niej.

...no właśnie.


I przypomnijmy też sobie co mówił Mao o Hei i Yin. O ile się nie mylę to było coś o tym, że Yin była czymś w rodzaju dziewczyny Hei'a.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-12-2009, 18:21   

Mirror napisał/a:
O ile się nie mylę

Mylisz się i nie mylisz, jednocześnie.
Zerknij na mój post w tym temacie odnośnie tegoż odcinka.

Chyba że nadciągające specjale coś w tym temacie wniosą do sprawy...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group