FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następny
  Durarara!! [spoilery]
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-06-2010, 22:43   

Nanami napisał/a:
nie przypominam sobie, by Izaya mu mówił, że Kida to dowódca żółtych jakoś.


Okeeej, pomyliłam Mikado z Kidą, nie wiem czemu myślałam, że to właśnie Mikado przyszedł do Izayii po radę i ten mu powiedział, że Kida to dowódca żółtych, a było na odwrót... Sorka za zamieszanie...

Mikado razem z Kidą zaczęli mnie irytować, w ogóle nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności swoich funkcji i jak już napisano wcześniej nie są w stanie zrobić nic, by załagodzić lub rozwiązać konflikt. Jedyna Anri coś próbuje robić, co prawda jej nie wychodzi, ale przynajmniej się stara, czego nie widać u panów.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 13-06-2010, 12:34   

Izaya nie maczał palców w niczym od kilku odcinków... Może poza tym, że obserwuje i czasem odzywał się na Chat'cie do Saiki, to wszystko. Przestańcie wszystko co dzieje się w Anime zrzucać na jego czyny, bo tak nie jest. Widzę, że będzie dużo rzeczy niewyjaśnionych w Anime, w powieściach na tym poziomie działo się kilka innych rzeczy w tym samym czasie z których zrezygnowano z tego co widzę w Anime dla tego np. Izayi jest tak mało. Moim zdaniem aktualnie Izaya zajmuje się swoją grą i układa pionki na planszy, ale tylko obserwując co dzieje się za oknami.

Kida tak jak piszecie, całkowicie stracił kontrolę nad gangiem i chyba zdał sobie w reszcie z tego sprawę. Co do tego, kiedy zaatakowano Shizuo to zrzucono winę na Kidę, bo pewnie boja się zemsty. Wiedzą, że Shizuo należy do Dollars, tak jak i Jeździec, lecz nie wiedzą pewnie o rozpadzie Dollars. Shizu-chan jest silny, wyliże się... Jeśli ktoś ogląda dokładnie, to wie też kim jest ten facet który aktualnie jakby wydaje rozkazy w Yellows, a kto nie oglądał zapraszam do tagu Spoiler.

Spoiler: pokaż / ukryj
Kilkukrotnie parę odcinków wstecz wymawiano jego imię - Horada. Kadota wspominał to imię po spotkaniu z Kidą, więc cofnęłam się do odcinka gdzie pokazywano historię walki gangów by potwierdzić swoją teorie. Horoda jest byłym liderem Niebieskiego gangu i zapewne od początku planował przejąc władzę nad żółtymi.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-06-2010, 21:15   

Lila napisał/a:
Izaya nie maczał palców w niczym od kilku odcinków... Może poza tym, że obserwuje i czasem odzywał się na Chat'cie do Saiki, to wszystko.


A kto napisał na Chat'cie o tym, że Anri została zabrana przez Yellows? Izaya oczywiście, przez co wywołał całe zamieszanie. I nie, nie przyczyniło sie to do niczego dobrego, gdyż Anri jako Slasher doskonale by sama sobie poradziła, aż taka nieporadna nie jest.

Izaya owszem jest obserwatorem, ale ma duży udział w tym co się dzieje w anime, maniupuluje ludźmi i jest sprawcą wielu przypadków i zdarzeń. I wcale nie uważam tego za jakąś obrazę co do jego postaci, to właśnie czyni ją bardziej interesującą, stanowi jej urok. Można powiedzieć, że on po części pcha akcje do przodu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-06-2010, 21:58   

Cytat:
Manipulacja (łac. manipulatio - manewr, fortel, podstęp) - w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem, interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.

Nie jest obserwatorem. Jest manipulantem, pająkiem w sieci.
Pytanie brzmi dlaczego robi to co robi.
Poza oczywistą radością z siania chaosu >]
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 18:34   

Izaya jest obserwatorem i manipulatorem. Obserwując zbiera informacje, którymi potem manipuluje, na przykład: powiedział Mikado o przeszłości żółtych i ich walce z niebieskimi, ale nie powiedział mu, kto jest dowódcą żółtych. Napisał, że Anri została zabrana przez żółtych, ale nigdy nie zdradził Mikado, kim naprawdę jest Anri. Izaya jak coś zdradzi to tylko tyle i to, co jest dla niego akurat wygodne. Tak jak ta wiadomość o zabraniu Anri, która zmusiła Mikado do działania.
Shizuku napisał/a:
Można powiedzieć, że on po części pcha akcje do przodu.

Knuje zawsze pchają akcje do przodu i za to ich kocham :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pytanie
Gość
PostWysłany: 15-06-2010, 23:17   

Puff! JEstem ciekawa co teraz powinno się dziać..

Proszę przeczytać regulamin forum...

moshi_moshi
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2010, 08:37   

Sm00k napisał/a:
Pytanie brzmi dlaczego robi to co robi.

Przecież przyznał się?
Ma teorię co do dullahana. Ma głowę. Wie, czego potrzeba - wojny. No to stara się ją wywołać :)

Po 22 powiem tyle - guns? Bohater który nie jest szybszy od kul? Yay!
Swoją drogą, ktoś zapewne dostanie za to straszne manto... skrajnie wkurzeni szefowie 3 wielkich gangów plus wściekły dullahan NIE wróżą dobrze pewnemu panu.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2010, 12:43   

Pytanie napisał/a:
Puff!JEstem ciekawa co teraz powinno się dziać..

Wiem. Ale nie powiem. Może gogle się przyznają.

Nie, nie dlaczego dąży do wojny. Dlaczego robi to, co robi . Przyjemność? Czy coś głębszego?

Osobiście jestem ciekaw losu Izayi, jak się wyżej wspomniana grupa zorientuje, kto ich w tą sytuację wmanewrował.. >]
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2010, 13:19   

Sm00k napisał/a:
Dlaczego robi to, co robi . Przyjemność? Czy coś głębszego?

Pozwolę sobie zacytować nieodżałowanego Andreasa Katsulasa w roli G'Kara, z najlepszego serialu SF w historii - Babylon 5: "Narns, Humans, Centauri... we all do what we do for the same reason: because it seems like a good idea at the time." ("Mind War", odcinek 6 sezon 1)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2010, 06:50   

23

Najlepszy odcinek od dłuższego czasu. Mikado dowiaduje się o Kidzie i Anri, Kida walczy z niebieskimi, i przez większość czasu wygrywa (choć to nie poziom Shizuo), Anri robi badass wejście, a Celty po niej. Rozmowa Shizuo - Shinra jest boska ("idiot"), a Simon jest co raz bardziej intrygujący - czyżby był weteranem jakiejś wojny z traumatyczną przeszłością?
Ciekawe, z kim rozmawiała Namie. I skąd Saki zna tego rosjanina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2010, 08:58   

Czy ktoś mi może powiedzieć czy Shizuo(odc.22)

Spoiler: pokaż / ukryj
został ostatecznie uśmiercony? Czy jego nawet kule nie dadzą rady pokonać?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-06-2010, 09:14   

0rdi napisał/a:
Czy ktoś mi może powiedzieć czy Shizuo(odc.22)

Spoiler: pokaż / ukryj
został ostatecznie uśmiercony? Czy jego nawet kule nie dadzą rady pokonać?

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak na uśmierconego był dość żwawy, zdawało mi się.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 19-06-2010, 10:43   

Ordi;

Spoiler: pokaż / ukryj
Eas ma racje, raczej miewa się dobrze, kule też go nie ruszają ^^ " Wydawało mi się, że przewróciłem się na deszczu, ale potem wszędzie w koło mnie pływała krew. "

Kida jest boski, widać, że nie był szefem Żółtych tylko za piękne oczka, ale potrafił zapanować nad tą dziką bandą. Co do niebieskich, to było pewne jeśli ktoś oglądał uważnie. Simon coś ukrywa, na 100%... Saki też coś ukrywa, oj mam nadzieje, że jeszcze się okaże co. Ile ma mieć odcinków DRRR?

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2010, 10:52   

Lila napisał/a:
Ile ma mieć odcinków DRRR?

Według MALa - za tydzień ostatni.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2010, 09:57   

Dzięki Easnadh, Lila. Jako, że jestem dopiero po 22 odcinku to niezbyt wiem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group