FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Następny
  Durarara!! [spoilery]
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-02-2010, 23:30   

8

Dobry odcinek. Chociaż obyło się bez pościgów i akcji, to jednak dialogi i parę sytuacji wyraźniej nakreśliły relacje między postaciami, głównie Selty - Shinra.

Spoiler: pokaż / ukryj
Wspólny posiłek był urzekający, szczególnie kiedy Selty myślała, że to co ugotowało było niezjadliwe i Shinra tylko się z niej śmieje.
Pani od rzeczy zagubionych i jej kartki - ciekaaawe kto napisał, że szuka głowy...
Selty, której wystarczyło złe przeczucie, żeby przestać się przejmować byciem Dullahanem, poszukiwaniami i wszystkim innym, tylko dlatego, że miała złe przeczucie co do tego co się stało z Shinrą była wyjątkowo urocza.
Szkoda mi doktora, patrząc na jego reakcję na wróżbę "niespełniona miłość".


Edit:
Kwik XD

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-02-2010, 10:24   

Spokojniejszy odcinek, poświęcony parce Shinra x Celty i temu, że Anri jednak nie nadaje się na pairing dla Mikado. Nieźle, ale moim zdaniem nie powinni dawać takich dwóch odcinków, poświęconych wyłącznie pokazywaniu bohaterów, pod rząd. Mam nadzieję że w następnym fabuła się ruszy. W końcówce zobaczyliśmy wreszcie głowę Celty, ale to trochę za mało.

Z rzeczy dobrych - Shinraa~~ I Ceeeltyyy~~ Ta para jest genialna, uwielbiam doktorka. Ta jego niemalże dziecinna radość. I uroczy foszek Celty przy obiedzie.

Z rzeczy mniej dobrych - Anri. Nie lubię jej. Fakt, że scenka, w której zamyka drzwi przed nosem Mikado miała swój urok, ale cała reszta była średnia.

W następnym odcinku: narracja Namie? :( Dajcie wreszcie Izayę...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-02-2010, 14:16   

Odcinek 8

I w sumie pierwsza moja opinia o Durararze, bo dopiero teraz podgoniłam. Niezłe. Postacie, muzyka, historia, wszystko jak dotąd zadowalające.

Kurcze, ale ja lubię doktorka :)
Uważam, że bardzo dobry odcinek, że to taki oddech przed skokiem, i że to teraz zacznie się szybsza akcja.

Spoiler: pokaż / ukryj
Generalnie podobał mi się motyw z zagubionymi rzeczami. No i tak kłótnia Shinry i Celty, ah, niemal jak kłótnia małżeńska :D Mi też szkoda doktorka, ale wróżba się chyba nie liczy, jeśli przejdzie przez układ trawienny.

Podsumowanie: doktorka lubię, Anri nie.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-02-2010, 20:06   

8

Z dwóch odcinków o Shinrze i Celty, ten ten podobał mi się znacznie bardziej. A już zwłaszcza końcówka podbiła moje serce. Tá mé anseo. Anseo. I ta muzyka w tle. Coś, co Easie lubią najbardziej.

W ogóle odcinek był tematycznie bardzo ładny, o rzeczach zgubionych, znalezionych lub nie. Shinra i Celty tworzą naprawdę uroczą parę. Ten foch przy obiedzie - był tym bardziej uroczy, że zamknięcie potraw w tej unoszącej się kuli nie jest dość często spotykanym sposobem na likwidowanie nieudanego jedzenia. Ale strasznie szkoda mi się zrobiło Shinry, gdy zobaczyłam jego minę po przeczytaniu ciasteczkowej wróżby. A tam, co się przejmujesz <pat pat> to tylko kawałek papieru, co on może wiedzieć o przyszłości.

I kwik, scena na progu mieszkania Anri była dobra. Fail, Mikado, epic fail. Liczyłeś na herbatkę w podzięce? Buahah xD

Niestety, na koniec musieli wepchać tę nieszczęsną parę. Rany, jak mnie ten chłopak wnerwia. Od tych jego gadek chce mi się wymiotować. A swoją drogą, zawsze jest możliwość, że, wziąwszy pod uwagę pokrętność Durarary!!, ta głowa nie jest TĄ głową, ale fakt, mogłam się domyślić, że wygląd tej pannicy jest szczególny. Skoro rozpracowałam tytuł anime i postać Celty jako Dullahana niemal od razu, mogłam też zastanowić się nad wyglądem tej dziewczyny: rude włosy i zielono-niebieskie oczy. Ale zmyliła mnie kolorowa Japońska młodzież (vide te dziewczyniska ze skrzydełkami), bo jaki to problem ufarbować włosy i założyć szkła kontaktowe? Grrr. I tak kwalifikuję to jako osobisty fail, jednak ja powinnam poskładać te cechy do kupy i się domyślić -.-'

EDIT
Okej, ta głowa może być jednak TĄ głową, bo przed chwilą dorobiłam do tego teorię, którą się nie pochwalę, bo może być zła, a nie będę z siebie robiła idiotki.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.


Ostatnio zmieniony przez Easnadh dnia 27-02-2010, 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-02-2010, 22:06   

8

JJ napisał/a:
Nieźle, ale moim zdaniem nie powinni dawać takich dwóch odcinków, poświęconych wyłącznie pokazywaniu bohaterów, pod rząd. Mam nadzieję że w następnym fabuła się ruszy. W końcówce zobaczyliśmy wreszcie głowę Celty, ale to trochę za mało.

Yh, chyba inne anime oglądamy :) Owszem, był on ciut spokojniejszy, ale ja wprost przeciwnie, wyłapałam w tym odcinku całkiem sporo poszlak ruszających fabułę powolutku, aczkolwiek ładnie do przodu.

Poza tym intryguje mnie znaczek na czymś słupopodobnym na openingu, jak się pojawia Shinra. Równie dobrze może to być totalnie randomowy i bez znaczenia bźdźąg, ale jakos jednak przykuł moją uwagę. I tak w ogóle przyglądając się openingowi... teraz dopiero odnotowałam, że na samym końcu jest więcej postaci niż te, nazwijmy to, podstawowe (przedstawione z imienia na stop klatce). Jest i trochę tych mocno pobocznych (jak te 3 umalowane, co lubią dręczyć Anri). I wszyscy mają w łapkach bony na sushi i zmierzają do Simona. Khy, ciekawe czy będzie to miało jakieś zastosowanie "w praktyce".

Na początek muszę napisać, że bardzo podoba mi się takie dobudowywanie tematyki odcinka do osoby, która aktualnie jest narratorem. Mamy więc Celty, więc motywem przewodnim odcinka jest poszukiwanie rzeczy zagubionych.

Co do głów. Moje przypuszczenia się częściowo sprawdziły, bo już od pierwszego odcinka podejrzewałam, że ta dziewczyna z blizna na szyi musi mieć coś z tym wspólnego i to zapewne właśnie jest głowa Celty. Bardziej mnie teraz interesuje, że właściwie mamy... dwie głowy. Ja bym obstawiała, że ta "aktualnie" używana jest tą właściwą, ale... No własnie, fabuła jednak wskazuje, że ta właściwa głowa Celty jest właśnie nieużywana i pływa sobie w formalince. A zagadka tym trudniejsza, że odcień włosów obie głowy zdają się mieć podobny, a u tej pływającej oczek nie widać, co więcej mam wrażenie, że to zabieg celowy by nie było tak prosto.

Shinra. Owszem, jego relacje z Celty są urocze! Jednak mnie uwagę przykuło coś innego. On coś wie. Z pewnością wie ciut więcej o sprawie zaginionej głowy Celty, niż by się chciał do tego przyznać. Zachowuje się zdecydowanie podejrzanie. A jego upór w mówieniu "jest dobrze jak jest, nie szukaj głowy!", jego zmartwiona mina jak Celty jednak nie daje za wygraną, jego troska o nią, w końcu jego powiązania z Yagiri Company... obstawiam, że całkiem nieźle się orientuje w losach jej głowy, być może nawet nie tylko biernie i fakt, że mogłaby odnaleźć głowę jest mu zupełnie nie na rękę (bo załóżmy odzyskałaby wspomnienia, na których mu zalezy by nie odzyskiwała, bo odeszłaby od niego, bo by zapłaciła za to wysoką cenę itd.), a przynajmniej ja tak mysle.

No, a teraz weselszy aspekt. Podbił moje serce umiejętnością czytania uczuć z "twarzy" Celty. Nie mogłam się powstrzymać od śmiechu, jak to zobaczyłam jak to mówi z pełną powagą. Podczas monologu wewnętrznego Celty niby padło, że "ostatnio doszła do wniosku, że prawdopodobnie czuje do niego miłość", jednak ta 'miłość' mi w oryginale (czytaj japonskiej sciezce dzwiekowej) nie pasowała. Nie wyłapałam żadnego 'koi' czy 'ai', za to nieznajome mi 'renbo'. Słownik mówi, że oznacza ono love; attachment; tender emotions; falling in love. Widzę więc, że suberzy chyba ciut przykolorowali tłumaczenie, a Celty chodziło raczej o zwykłe przywiązanie. I Celty wracająca z zakupami, jak każda przykładna kobieta, khy. I 'użyj zwyczajnego noża', heh. I biedny Shinra aż się z radości popłakał. Reakcja Celty w tym momencie była... totalnie dziwna, ale jakże urocza. Stuk, stuk. I nie ma jedzonka. I co mnie w tym momencie rozbawiło... Shinra jak to na doktora przystało bardziej był przejęty tym, co to to czarne jest, niż faktem, że właśnie zabrano mu dobre jedzenie sprzed nosa. No i jego zachowanie na koncu wyglądało tak, jakby miał coś ważnego do powiedzenia Celty. I ciastka z wróżbami... Biedaczek. Musi to jakoś... przełknąć ;)

Mikado... Hm, pewnie to moje małe własne zboczenie, ale nie moge się powstrzymać przed podejrzewaniem, że te tegoodcinkowe roztrzepanie to nie takie totalnie randomowe w celu wpasowania się do konwencji odcinka. Zaspał. Zapomniał krawatu. Zapomniał portfela. Mikado, coś robił po nocach, żeś w dzień taki nieprzytomny? :>

Karisawa. Khy, ona mnie przeraża. Zdążyła sobie sama przeanalizować gdzie i kiedy ostatnio widziała Walkera, wydając się skupiona na tym i nie słuchając Simona. Po czym jednak okazuje sie, ze ma całkiem niezłe podzielna uwage, bo całkiem sensownie i trzeźwo odpowiedziała Simonowi nagle. Dziwi mnie, że gdy potem Walker go pyta czy ją widział to on twierdzi, że nie. Przy okazji, tło i moje zboczenie na punkcie kolorowych postaci. Tutaj oprócz Walkera i Simona na pierwszym planie w drugim przewinęła się ta babeczka z tablicą oraz... ktoś jeszcze. Dwie dziewczęta, kontrastowo względem siebie ubrane. Hmm, intrygujące. Chwila, ja je gdzieś już widziałam... Nie jestem pewna, dam w spoiler.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ja je chyba widziałam na fanartach z Izaya. To te jego sławetne siostrzyczki blizniaczki?


Kolejna mała informacja. Chłopaczek, który zakradł się pod Yagiri Company po to, by narobić im hałasu fajerwerkami i którego potem ludzie z ochrony skopali i został oddany 'pod opiekę' Shinry. On miał te fajerwerki wokół pasa też zawiązane, więc musiał być nieźle zdesperowany tym, co zrobili z jego dziewczyną. Ciekawi mnie czy ona sama się już czasem gdzieś nie pojawiła w serii. A nawet jeśli nie, to ciekawa jestem po co i jak eksperymentuja na tych porwanych ludziach i czy ten przypadek będzie miał jakiś dalszy wpływ na fabułę.

Kida... pokazuje pazurki. Że jak mu zależy, to potrafi być bardzo groźny. Wprawdzie przypuszczalnie poszedł tylko rozprawić się z tymi co prześladuja Anri, ale mimo wszystko. Chcę go zobaczyć w akcji. Tym bardziej szkoda, że już więcej w odcinku się nie pojawił. A Anri nie lubię, wydaje mi się być taka... rozchwiana emocjonalnie.

Scena z Shizuo była prześliczna. Uwielbiam ich relacje z Celty. Ot tak stoją sobie w centrum miasta, rozprawiając nad tym, co tu kiedyś za budynek stał. I jak to nie pamiętają. A Celty uroczo się zastanawia 'zaraz, zaraz, co ja tu właściwie robię'. Po czym nawet nie zastanawiając się dłużej nad tym sam fakt tej konwersacji jest pomocny, choć zdawałoby się, że jest totalnie bez znaczenia.

To chyba oczywiste kto szuka głowy i napisał tak na kartce, nie? Nie dziwie sie, ze Mikado sie zdziwił, gdy to zobaczył (bo kto może szukać głowy, przegląda sobie i widzi zagionionego kota itd. a tu takie coś nagle), to naturalne, jednak ciekawam czy powiąże fakty dalej. Zwłaszcza, że on sam dopisał potem na kartce, że szuka [b]powiązań[/i] (a przynajmniej tak myślę, że to właśnie on to dopisał, cóż, w końcu póki co raczej mało jest uwikłany w te gangowe sprawy, a rolę powinien mieć ważniejszą jako postać która pierwsza była narratorem, więc liczę, że to właśnie on powiąże nasze wszystkie wątki w jedno pod koniec).

I kwik, Yumasaki i Karisawa na końcu, odtańczający taniec... czyli dobrze chyba przypuszczałam po preview, że to był taniec Isaaca i Mirii? :D I kwik, ktoś im zdjecia z komórki robił, ach ten charakterystyczny dzwiek.

Sama końcówka. Również nie lubię Yaigiriego, czubek no (zwłaszcza po tym kawałeczku co mangi zerknęłam).

Spoiler: pokaż / ukryj
Że twierdzi, że nie w sensie zdradziłbym ta dziewczyne, tylko miłość do niej. Ta jego obsesja jest conajmniej dziwna. Że nie leci na dziewczyne, tylko interesuje go sam fakt miłości. o_O

I ciekawa klamra. Znaczy Celty rozmyśla, jak reaguje jej głowa gdzieś tam, gdy jej tutaj chce się płakać, czy też płacze... a tu się okazuje, że tak, choć z radości. I czemu on zwrócił się do niej Celty, a nie Mika? o__O

Generalnie przemiły odcinek, jak zwykle. Może nie niósł ze sobą żadnych bezpośrednich nowinek, jednak podsunał mnóstwo drobnych szczegółów. I w takim normalnym, kobiecym świetle przedstawia Celty, pracoholiczkę, robiącą zakupy, gotującą, mającą kobiece zmiany nastrojów, takie drobne gesty jak wkładanie tego skrawka papieru pod poduszkę... Kto by pomyślał, że taki papierek a tyle radochy. Strasznie mi się to podoba, no. I w ogóle sam fakt, że potrafi śnić bez głowy. No i na sam koniec potwierdzenie czyja to głowa. Teraz może być ciekawiej, bo pamięta w końcu jak jej głowa wyglądała. Więc jest szansa, że natknie się na Yagiri z Miką spacerujących po mieście i... rozpozna. O jej.

I ach, moje małe zboczenie, Izaya nie pojawił się ani na sekunde w tym odcinku, no bu :>

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-02-2010, 23:08   

Odcinka jeszcze nie widziałam (tylko drugą połowę i RAW), ale powiem tylko.....
YEAAAAAAAAAAAAAAH MAIRU I KURURI~~~~~~~~~~
ekhm.

I jeszcze jedno.
Nanami napisał/a:
Poza tym intryguje mnie znaczek na czymś słupopodobnym na openingu, jak się pojawia Shinra. Równie dobrze może to być totalnie randomowy i bez znaczenia bźdźąg, ale jakos jednak przykuł moją uwagę.

Ten znaczek po prostu naprawdę tam jest.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-02-2010, 23:20   

Nanami napisał/a:
Yh, chyba inne anime oglądamy :)

Uwielbiam, kiedy ludzie to piszą ;] Nanami, jakimiś szczegółami rzucają w każdym odcinku, a ja mam na myśli coś... bardziej konkretnego? Z takich naprawdę konkretnych rzeczy mamy tylko sugestię powiązań Shinry z firmą Yagiri i głowę... Z którą sprawa może być bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Poza tym jej będzie chyba poświęcony następny odcinek - w końcu o Namie i jej miłoździ do Seijiego ma być, a chyba nikt nie wątpi, że ona ma z tą sprawą wiele wspólnego. Ale w sumie - wyjąwszy urocze scenki Shinra x Celty jak dla mnie ósmy odcinek to nic specjalnego.
Nanami napisał/a:
Celty chodziło raczej o zwykłe przywiązanie

Mocne to przywiązanie, jeśli Celty potrafi na samo przeczucie że z Shinrą coś nie tak reaguje w ten sposób.
Nanami napisał/a:
I ach, moje małe zboczenie, Izaya nie pojawił się ani na sekunde w tym odcinku, no bu :>

Zdecydowanie bu :( W następnym odcinku będzie!
Easnadh napisał/a:
Okej, ta głowa może być jednak TĄ głową, bo przed chwilą dorobiłam do tego teorię, którą się nie pochwalę, bo może być zła, a nie będę z siebie robiła idiotki.

Pochwal się! Wszyscy mają jakieś teorie, zapewne w większości złe :D Ja tam chwalę się nawet zupełnie głupimi, są bardziej fun.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-02-2010, 23:57   

JJ napisał/a:
Pochwal się! Wszyscy mają jakieś teorie, zapewne w większości złe :D Ja tam chwalę się nawet zupełnie głupimi, są bardziej fun.
...Uch, dobra. Ale nie śmiać się.

No więc chodzi o to, że ta przyjaciółka Anri prześladowała Yagiriego. I tak sobie pomyślałam, że aby się pozbyć namolnego robala płci żeńskiej, jego siostrunia załatwiła jej porwanie (tak jak to ludzie w którymś odcinku znikali). Patrząc na to, jak bezgłowa Celty działa na Shinrę, wpadło mi do głowy, że sama głowa w słoiczku też mogła tak podziałać, a że widać, iż Yagiri ma coś nie w porządku z mózgiem, to mógł się w tej głowie zakochać. Tak więc siostrunia wzięła, odrąbała stalkerowi główkę, przeszczepiła główkę Celty do nowego ciała et voila! A w słoiczku jest aktualnie głowa tej dziewczyny (tylko po co...?). (Teoria ma pewne wady, bo niby dlaczego siostrunia z obsesja na punkcie braciszka miałaby mu szykować własnoręcznie ukochaną... Plus - Yagiri szukał tej dziewczyny, czyli co, uciekła ze szpitala? Siostrunia się jej pozbyła?)

Druga możliwość, bardziej poplątana, to że w przypływie irytacji Yagiri zrobił krzywdę stalkerowi płci żeńskiej, a żeby uratować sytuację, siostrunia przeszczepiła jej główkę Celty (część teorii o miłości do główki nadal działa). (Tu z kolei teoria kuleje bardziej, bo prościej byłoby zwyczajnie wrzucić trupa do sadzawki, zakopać, etc., po co babrać się z przeszczepami.)

Do tego dochodzi jeszcze teoria Vodha, czy aby na pewno ze strony Yagariego to jest obsesyjna miłość, czy też może polecenie siostruni: "Uzależnij ją od siebie i pilnuj, będzie nam potrzebna, musimy ją kontrolować", aczkolwiek ja mimo to skłaniam się ku obsesyjnej miłości, bo to bardziej chore.

Zadowolony, JJ? :>

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-02-2010, 00:20   

Crofesima napisał/a:
Nanami napisał/a:
Poza tym intryguje mnie znaczek na czymś słupopodobnym na openingu, jak się pojawia Shinra. Równie dobrze może to być totalnie randomowy i bez znaczenia bźdźąg, ale jakos jednak przykuł moją uwagę.

Ten znaczek po prostu naprawdę tam jest.

O-keeeej. Urocze! Moja ciekawość została zaspokojona :D

JJ, wiem o co Ci chodzi. Całkiem niedawno byłam nie wiem czemu święcie przekonana, że seria ma mieć 13 odcinków. Dopiero potem przypomniałam sobie, że jednak to ma być 24 odcinki... jesteśmy dopiero na ósmym. Jeszcze mnóstwo czasu na odkrywanie nowinek, a jest ich na pewno mnóstwo, także odrobinę wolniejsze tempo mnie w ogóle nie razi. Jak dla mnie jest w sam raz.

Co do przywiązania... no, raczej to traktuje te relacje miedzy Shinra a Celty jak miłość do członka rodziny. Skoro Celty tyle już z nim mieszka i zna go praktycznie od dzieciaka, to dla mnie nic dziwnego, że potrafi z łatwością wyczuć kiedyś "coś jest nie tak" z nim. W każdym razie nie wróżę z tego nic więcej, o.

Eaś swego czasu snułam podobną teorie spiskowa :>

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-02-2010, 00:26   

Nanami napisał/a:
Co do przywiązania... no, raczej to traktuje te relacje miedzy Shinra a Celty jak miłość do członka rodziny. Skoro Celty tyle już z nim mieszka i zna go praktycznie od dzieciaka, to dla mnie nic dziwnego, że potrafi z łatwością wyczuć kiedyś "coś jest nie tak" z nim. W każdym razie nie wróżę z tego nic więcej, o.


I dlatego jej wymarzony dzień wolny polega na siedzeniu w domu z Shinrą i ugotowaniu mu obiadu? Moim zdaniem na siłę schładzasz jej stosunek do doktorka. Jesteś wprawdzie, zarazo, uzbrojona w spoilery, ale ten wątek pewnie zostawiają otwarty, więc obstaję przy swoim - miłość doktorka nie jest taka znowu nieodwzajemniona.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 00:39   

8.
Przede wszystkim - Celty w różowej piżamce! Uroczo.

Shinra. Chyba jestem w totalnej mniejszości, ale jakoś nie mogę go polubić. Już wcześniej wydał mi się podejrzany, a ten odcinek tylko to potwierdził. Z jednej strony widać, że zależy mu na Celty i to jego przywiązanie, a właściwie miłość, jest całkiem... sympatyczna, jednak moim zdaniem jest w tym wszystkim coś dwulicowego. Wie jak bardzo zależy Celty na odzyskaniu głowy, a jednak nie stara jej się pomóc. Rozumiem, nie chce jej stracić, ale dla mnie jego zachowanie jest nieco zbyt egoistyczne.

Nanami napisał/a:
Bardziej mnie teraz interesuje, że właściwie mamy... dwie głowy. Ja bym obstawiała, że ta "aktualnie" używana jest tą właściwą, ale... No własnie, fabuła jednak wskazuje, że ta właściwa głowa Celty jest właśnie nieużywana i pływa sobie w formalince.


Wydawać by się mogło, że wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że Mika ma głowę Celty, a w słoiku pływa głowa Miki. Sen Celty wskazuje jednak na co innego. Tak więc koniec końców też nie wiem co mam właściwie myśleć, bo jeżeli głowa ze słoika należy do Celty, to czyją głowę ma Mika; ]?
Mimo wszystko mój wewnętrzny głos skłania się ku słoikowej głowie. Z prostej przyczyny - bardziej mi się podoba ;].

Edit

I kim/czym było to czarne z mieczem ze snu Celty?

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-02-2010, 09:03   

Easnadh napisał/a:
Zadowolony, JJ? :>

Mhm :) Dobrze kombinujesz. Podstawowym minusem tej teorii jest trzymanie w słoiczku głowy Miki, niby po co mieliby to robić? Szykowanie ukochanej dla Seijiego przez Namie nie jest takie dziwne, chyba każdy widzi, że jej miłość do brata jest nie do końca normalna. A jeśli chodzi o "zgubienie" Harimy przez Seijiego, to można to wyjaśnić a) siostrzyczką lub b) tym, że Harima jest trochę... dziwna. Niezbyt pozbierana. W sensie - widać po niej, że coś nie tak z jej główką. Skoro ciało odłączone od głowy nie ma wspomnień, to głowa odłączona od ciała też pewnie nie czuje się najlepiej :D Więc może - wspomnienia w głowie, a "dusza" w ciele? W każdym razie - gdyby zostawić Harimę w tym stanie bez opieki, zgubiła by się sama. To są mniej więcej przypuszczenia, które ja snułem sobie, zanim się zaspoilerzyłem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-03-2010, 01:23   

pestis napisał/a:
Z jednej strony widać, że zależy mu na Celty i to jego przywiązanie, a właściwie miłość, jest całkiem... sympatyczna, jednak moim zdaniem jest w tym wszystkim coś dwulicowego.

Jeśli już teraz nie podoba Ci się, co robi Shinra… Bu, resztę kazali w spoiler ;_;
Spoiler: pokaż / ukryj
Poczekaj, aż dowiesz się wszystkiego (jeśli jeszcze nie wiesz).
Ja go lubię. Bo jest zabawny, bo Fukuyama, bo sympatyczny, bo uroczo się boi, że straci Celty.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ale za to, co jej zrobił i co przed nią ukrywa powinna obić mu mordkę, a potem wywiesić go za oknem głową w dół i zostawić tak na jakieś trzy dni. Żeby poddał się wewnętrznym refleksjom i w ogóle. Następnie powinna go postraszyć, że odejdzie, zostawić samego na jakiś czas i dopiero potem wrócić i wybaczyć. A potem jeszcze raz na wszelki wypadek wywiesić za oknem. Shinra, jesteś po prostu egoistyczną świnią, ale uroczą egoistyczną świnią, dlatego trudno cię nie lubić i dlatego pewnie wszystko zostanie ci wybaczone. Gdyby jeszcze Celty nie była taka ludzko naiwna i ufna. Dziadu, jak można oszukiwać taką osobę, no? I patrzeć całe życie, jak szuka czegoś, co doskonale wiesz, gdzie jest? Stydź siem!


O, Kadota wspomina o grupie Awakusu i Nebula Corp.!

Tak! Mairu i Kururi! Tylko dlaczego Mairu taka… niemairuwata wyszła…? Za daleko była chyba.

Szybkie pisanie Celty, kiedy się zdenerwowała, że jej jedzenie nie wyszło. Celty trzymająca z taką radością i nadzieją swoją wróżbę… ( Nie brać ich tak poważnie? I kto to mówi?) Celty, która kładzie wróżbę pod poduszkę, jak małe dziecko mleczaki, żeby zostały podmienione na coś bardziej konkretnego. Rano sprawdzi, czy pod poduszką nie ma głowy? XD Czy ona nie jest przeurocza? I do tego wszystko to takie naturalne! Drobne gesty, spontaniczne zachowanie i zero jakiegokolwiek schematu czy sztucznych dramatów. Takie codzienne życie z paroma niecodziennymi szczegółami i niesamowicie realistyczne zachowanie nierealistycznych bohaterów.

Nie cierpię, kiedy jakaś postać do innej mówi „Ty nic nie rozumiesz!”, coś mnie wtedy trafia, najczęściej dlatego, że jest to uzasadnione tylko tym, że postać ma doła i myśli, ze jej trauma jest większa od traumy drugiej postaci – czyli niczym, emoegotyzmem chyba tylko. Ale tutaj Celty miała pełne prawo tak stwierdzić. Miała absolutną rację. Jakie to odświeżające usłyszeć to wyeksploatowane stwierdzenie użyte w końcu ze stojącą za nim racją, prawdą i prawem. I co tam jeszcze mogło być.

Easnadh napisał/a:
Niestety, na koniec musieli wepchać tę nieszczęsną parę. Rany, jak mnie ten chłopak wnerwia. Od tych jego gadek chce mi się wymiotować.

Dokładnie. Jest odpychający w tych swoich szalonych gadkach o mił... tym, co uważa, że jest miłością. Bo jak dla mnie, to to się kwalifikuje do psychiatryka. Może to rodzinne? Z drugiej strony w przypadku Namie, której też nie cierpiałam, po "hotpot" scenie i tym,
Spoiler: pokaż / ukryj
co odpowiadała Izayi, który poczuł się poza towarzystwem...
chyba zacznę ją powoli lubić. Niech tylko przestanie wariować na punkcie swojego braciszka - bez tego to konkretna babka.

Co do głowy Celty (bezpośrednich spoilerów nie ma, ale ukryję, bo można się domyślić nieco).
Spoiler: pokaż / ukryj
Podoba mi się to o wiele normalniejsze wytłumaczenie, bez ucinania i przyszywania główek. Jakoś tak im więcej realizmu (no... względnego realizmu) w tej serii, tym bardziej mi się podoba, dlatego też takie zdawałoby się zwyczajne, ale jednak bardziej pokręcone rozwiązanie przypadło mi do gustu. Pokazuje, że nie tylko Seiji i Namie mają coś nie tak z łepetynkami, ale taka Mika też, chyba nawet bardziej. Oczywiście mówię o aspekcie psychicznym, nie fizycznym tym razem :D

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2010, 17:59   

Czyli

Spoiler: pokaż / ukryj
Shinra ma coś za uszami w sprawie głowy Selty?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-03-2010, 21:15   

Ordi,

Spoiler: pokaż / ukryj
0rdi napisał/a:
Shinra ma coś za uszami w sprawie głowy Selty?

tak, po prostu wie (chociaż na teraz nie jestem w stanie powiedzieć, ile dokładnie wie, ale skoro towarzyszył ojcu, a niedawno przeprowadził... um, zrobił coś, co jest związane z nurtującą wszystkich zagadką, trudno byłoby sądzić, że nie wie). Dłuższa historia zawiera jego ojca, Shingena (teraz chyba w Nebula Corp.), oraz Yagiri Pharmaceuticals, dla których w końcu, jak było zresztą widać w ósmym odcinku, również wykonuje robotę. Więcej nie napiszę, bo to może zepsuć Ci seans, to już są spoilery cięższego kalibru, a niedługo powinno się parę rzeczy wyjaśnić w serii.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group