FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
  Angel Beats [SPOILERY]
Wersja do druku
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 11:18   

Aby zrozumieć Angel Beats! i wszystkie smaczki z nim związane faktycznie trzeba jeszcze sięgać po inne źródła poza anime. Warto znać przy okazji kilka dzieł Maedy jak visual novel Kanon,Air i Clannad. Sięgnąć jeszcze po trudno dostępną w sieci ale dostępną do sprowadzenia i zakupienia przez empik.com angielskiego wydania mangi Hibiki no mahou <Hibiki's magic> (Manga która jeszcze nie została dokończona).
Kanon ma faktycznie najprostsze zakończenie,ale to też wynika z pewnych faktów jakie obserwujemy w anime. Cieszę się,że mogłam sobie zagrać w grę dzięki temu pokochałam jeszcze mocniej ten tytuł.
Z Airem przyznam się jest ciężka sprawa. Rozumiałam zakończenie aż do zdania informującego Sory ,że
Spoiler: pokaż / ukryj
muszę jeszcze ją odnaleść.To znaczy,że jednak Yukito nie uwolnił Misuzu od klątwy?
Nawet gracze przyznawali,że fabuła Aira nie jest do końca zrozumiała.
Z Clannad jak grało się w grę i przeanalizowało pewien schemat związany z światełkami(Kiedyś był na clannad.wbijam ale nie ma już tej stronki) to zakończenie było zrozumiałe.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-06-2010, 11:42   

"Zrozumieć Angel Beats!" to cholernie górnolotne stwierdzenie, gdy gadamy o serii rozrywkowej, upchanej z każdej strony smaczkami i atrakcjami jak paczka cukierków.

Ja się pod tym nie podpiszę, mogę jedynie stwierdzić, że całość historii nie jest zawarta w anime. Choć nadal seria jest wydawana i z tego tytułu nie mogę stwierdzić nic na pewno, to wygląda na to, że nie pojawią się w anime elementy, których zrozumienie nie będzie możliwe bez sięgania dalej, po prostu tutaj jest określona część historii, zrozumiała w przedstawionym fragmencie, a w mangach i light novel będzie inna część historii, na tej sam zasadzie.

A tak swoją drogą, nie liczyłbym tak bardzo na te alegorie z Clannadem, Kanonem czy Air - z tego prostego powodu, że Maeda uznał, że wraz z Litlle Busters! wyczerpał już formułę opowieści w stylu jaki do tej pory kojarzony był z Key i Angel Beats miał być czymś nowym, innym niż poprzednie dzieła Maedy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 11:52   

Costly napisał/a:
A tak swoją drogą, nie liczyłbym tak bardzo na te alegorie z Clannadem, Kanonem czy Air - z tego prostego powodu, że Maeda uznał, że wraz z Litlle Busters! wyczerpał już formułę opowieści w stylu jaki do tej pory kojarzony był z Key i Angel Beats miał być czymś nowym, innym niż poprzednie dzieła Maedy.


Nio ale każdy widzi ze Angel Beats ma zupełnie inny klimat niż poprzednie serie KEYA.Nie znaczy to wcale ze jest jakosciowo gorsze.I parę charakterystyczny motywów KEYowych jest mimo wszystko XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-06-2010, 12:05   

...tak gwoli ścisłości, to nie jest seria Keya. Przy projekcie działa Maeda i Na-Ga, ale Key jako firma już nie. Zresztą, nic dziwnego, to nie visual novel w końcu.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 17:16   

Czy oby na pewno ?

ann napisał/a:
Visual Art's/Key
Anime with which this company was involved:
[...]
Angel Beats! (TV) : Production
[...]

link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-06-2010, 18:24   

Ot, a jednak, mój błąd.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 20:21   

Uwaga jestem świeżo po rawie 10 odcinka ,który się zakończył 10 min temu naszego czasu.
<Jak dobrze mieć Key hola i o 19:40 oglądać odcinek na TBS>
Więc będzię uwaga sporo spoilerów i pewne rzeczy wnioskowałam z obrazu

Spoiler: pokaż / ukryj
Poznajemy traume Yui.Dokładnie była kaleką,która większość swego życia spędziła w łóżku. Nią opiekowała sie mama

Spoiler: pokaż / ukryj
Otonashi z Kanadę zrobili świetny numer z gitarą Yui^^Ale się ona wciekła

Spoiler: pokaż / ukryj
Widzimy też nawiązania trochę do mistrzostw świata w piłce nożnej jak Yui zagina chłopaków z SSS strzelając Hinacie bramkę

Spoiler: pokaż / ukryj
Z Otonashim Bejsball trenuje

Spoiler: pokaż / ukryj
Z słów jakie padły pod koniec odcinka wnioskowałam ,że Yui chciała się ożenić z Hinatą (Kekkon)

Spoiler: pokaż / ukryj
Spełnieniem Yui było właśnie ożenienie z nim

Spoiler: pokaż / ukryj
Dowiadujemy się,że oni się jeszcze znali zanim trafili do świata w którym dzieje się akcja.On też nią opiekował i często przebywał

Spoiler: pokaż / ukryj
Uwaga!Różowe dziewczę znika!
Powiedzmy,że odcinek był o Yui i pod koniec o pairingu YuiXHinata
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2010, 10:32   

Świeżo po obejrzeniu 10 w zjadliwym języku.
Spoilery z góry pasują nawet (chociaż nie powiedziałbym że to że występuje piłka nożna jest od razu odwołaniem do MŚ). Otóż Otonashi pomaga Yui w zniknięciu...
Cel został obrany, ponieważ wydawał się prosty. Jako, że Yui była przykuta do łóżka, chciała zrobić wiele rzeczy, których nie miała okazji. No i dla była bariera której Otonashi nie był w stanie przeskoczyć. Chciała wyjść za mąż :P. No ale na szczęście w pobliżu znajdował się zabłąkany Hinata, który ładnie wyznał miłość do Yui, tak że różowy diabełek zniknął.

No i trochę to popsuło moją teorię, że Yui i Hinata znikną razem :P
Z drugiej strony można pokusić się o stwierdzenie, że właśnie Hinata wstąpił do Anielskiej Koalicji z piekła rodem (Hand Sonic v.5 kosi).
Ale tutaj znowu autorzy postanowili zamieszać i po odcinku "szkolna komedia romantyczna" będą fundowali nam odcinek "akcja (i triller)". Później przyjdzie pora pewnie na kolejny odcinek typu "dramat".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-06-2010, 11:01   

Wiecie, chwile pomyślałem nad całą tą fabuła, i w końcu coś mi przyszło do głowy.
Osoby, które znikają, mogą stawać się... Aniołami.
Nie zdziwi mnie fakt, kiedy nasi bohaterowi spotkają kogoś kto zniknął po drugiej stronie barykady.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2010, 11:53   

Dopiszę tutaj jeden schemat:Nie zauważyliście,że liderki zespołu Girls Dead Monster znikają?
Spoiler: pokaż / ukryj
Była Iwasawa i po spełnieniu życzenia zniknęła,teraz Yui. Więc jestem ciekawa kto będzie liderem tego zespołu?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-06-2010, 12:00   

Luchianka, nad interpretujesz imo. Autorzy będą po kolei usuwać bohaterów teraz. Albo cienie okażą się na tyle dużym zagrożeniem dla SSS <I Aniołka>, iż zajmą conajmniej kilka odcinków. Z drugiej strony, strach się bać, kogo bo tym różu posadzą jako wokalistkę..
I jeszcze kwestia wizji Yui i Hinaty - interpretowałem to jako pobożne życzenia pierwszej.

RepliForce, TNP. To nie pasuje. Już raczej wspomnianymi Cieniami.


Also, faceci to jednak banda idiotów jest.

ps Kapitan Tsubasa, nie Mś.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-06-2010, 12:53   

Seria rozpisana jest na 13 odcinków, więc jakim cienie nie okazałyby się problemem, to będą jednym z ostatnich motywów. Chyba, że akcja jeszcze przyspieszy, ale to akurat zbyt dobre pewnie by nie było.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2010, 13:08   

Nie no cieni pozbędą się jeszcze w następnym odcinku. Czy pamiętacie może, żeby jakaś akcja trwała więcej niż 1 odcinek? W końcu co odcinek autorzy przeskakują między różnymi konwencjami.
I będzie tak jak mówiłem po kolejnym odcinku będzie Drama z Yurippe w roli głównej, która zakończy się na początku ostatniego odcinka, który będzie spokojniejszy podsumowujący.

A cieniem okaże się Shina :P (nasza pani ninja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2010, 00:13   

Trochę poprawek względem poprzedniego postu.To Hinata stwierdza ze chciałby się z Yui ożenić.Nie znali się wcześniej tylko Hinata opowiada jakby mogli się spotkać.
Yui miała więcej marzeń stad piłka nożna i baseball.Yui ponieważ była sparaliżowana marzyła po prostu żeby móc robić to co robią inne zdrowe dzieci ( ponieważ paraliż nastąpił na skutek wypadku samochodowego kiedy była bardzo młoda) , w czym Otonashi jej pomógł.Natomiast ostatnim z jej życzeń było po prostu wyjść za mąż.Najpierw to pytanie padło w kierunku Otonashiego , ale w tym momencie nawinął sie Hinata ze swoimi oświadczynami.Na koniec Yui znika.
Moim zdaniem jeden z lepszych odcinków.Ponieważ ze na koniec pojawił się tajemniczy cień, który spowodował mały szok u bohaterów , czuje ze następny odcinek będzie typowym odcinkiem o walce z nowym? wrogiem.

Okey mały przestrzał >.> Przeglądarka była cały czas włączona wiec ostatnim postem jaki widziałem pisząc tego był post kiedy ktoś opisywał 10 odcinek w RAWie ^^" Stad małe odwołanie do niego XD
Natomiast zgadzam sie ze motyw z cieniami może być ostatnim.Chyba ze w planach jest druga seria (chociaż nic o tym nie słychać) i ten motyw ma być tylko zakończeniem pierwszego sezonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-06-2010, 12:25   

Odcinek dziesiąty, w którym różowe denerwujące moe zostaje dopieszczone ekranowo, podczas gdy Yuri pewnie zgrzyta zębami z krzesła reżysera :3

Odebranie obietnicy zaobrączkowania okazuje się niebiezpieczne dla istnienia... lol? A poza tym GirlsDeMo zdążył ledwo na próbie odegrać nowego covera, gdy Yui zabrała się do śpiewania pożegnalnej ballady "Ichiban no Takaramono". Bu, ballada jest ładna, lepsza niż kawałek Iwasawy, ale niestety - pojawia się dopiero na minialbumie który wyjdzie 30 czerwca i nie ma jej na świeżutkim, trzecim maxi-singlu.

A ja zastanawiam się co oni zrobią żeby usprawiedliwić fakt że najnowszy maxi-singiel w całości śpiewa Yui? o_O Poza tym, stanowisko lead vocal GDM jest zdecydowanie niebiezpieczne, to już kolejna... Inna sprawa że singiel mniej-więcej tak samo udany jak poprzednie - Little Braver i Shine Days zdecydowanie dają się słychać, zwłaszcza to ostatnie.

I zupełnie nie wyobrażam sobie, jak oni chcą z sensem całą zabawę zamknąć w 13 odcinkach... z drugiej strony, wczoraj przekopałem się przez stronę domową serii, przez zajawki na stronach stacji emitujących i nigdzie nie znalazłem informacji że seria jest zakontraktowana na 13 odcinków. Tak, na cal.syoboi tylko tyle jest rozpisanych, ale i 13 nie jest otagowany jako ostatni. Żadnych wzmianek na stronach BS11 czy MBS... Z ilości ogłoszonych BD/DVD też nic się nie wyniesie, bo na stronie domowej serii jest ich pięć (po dwa epy na dysk) - czyli dokładnie te 10 odcinków które wyemitowano. Tak, dodają kolejne dyski co dwa tygodnie.

Nie widzę też tagu na AniDB, więc odbieram to jako brak oficjalnego potwierdzenia długości serii. Byłoby fajnie gdyby zrobili nam miłą niespodziankę.

PS, MAL WYBITNIE NIE JEST wiarygodnym źródłem, nie weryfikują informacji dodawanych przez użyszkodników. Z anglojęzycznych moderowane jest tylko AniDB.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group