FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Następny
  Angel Beats [SPOILERY]
Wersja do druku
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2010, 16:05   

wa-totem napisał/a:
I zupełnie nie wyobrażam sobie, jak oni chcą z sensem całą zabawę zamknąć w 13 odcinkach... z drugiej strony, wczoraj przekopałem się przez stronę domową serii, przez zajawki na stronach stacji emitujących i nigdzie nie znalazłem informacji że seria jest zakontraktowana na 13 odcinków.


Ja ciagle nie wykluczam ze zrobią 13 odcinków pierwszej serii.Przerwę wakacyjną i na jesień wypuszcza drugi sezon.Podobnie przecież było z Clannadem nee >.>
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Frea
Gość
PostWysłany: 06-06-2010, 16:21   

Będziemy mieli Angel Beats ~After Life~ ?

Zależy jeszcze od tego, jak sytuacja pokomplikuje się w następnych odcinkach, bo w sumie zdarzyć się może jeszcze wszystko.

Już 10 odcinków minęło? Jak ten czas szybko leci jak ogląda się coś ciekawego.
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-06-2010, 23:23   

Angel Beats 1-10

Post typu tl;dr wypełniony fangirleniem, dziwnymi uwagami i nawiązaniami. Żeby nie było, że nie ostrzegałam. I niechronologiczny.


Pierwszy odcinek był nieco dziwny, zwłaszcza masakrowanie protagonisty, ale im dalej tym lepiej.

"Poświęcanie" kolejnych członków ekipy były bardziej. Zresztą to jest w tej serii cudne - randomowy engrisz, wszechobecne opary głupoty i plejada dziwacznych postaci. Po Angel, Christ i Kami-sama zaczęłam się zastanawiać czy kolejny będzie Buddha, Beelzebub czy może Behemot. Ale okazało się, że na tym rekrutacja się zakończyła.

Hinata-któremu-nie-udało-się-zniknąć miał piękny odcinek. Bałam się, że go znikną, ale jednak stwierdzili, że za dobry z niego element. Zresztą Naoi też nie zniknął, ale szerszy elaborat na ten temat będzie nieco później.

Małe, różowe i hiperaktywne nie jest w moim guście. W sumie reakcje zespołu na jej chęć bycia wokalistką odpowiadały moim. "Czy to część występu?" "Nie myślę, że to jednak wypadek..." Fakt, że poświęcono tej istocie cały 10 odcinek mnie nie uszczęśliwił, nawet jeśli Hinata dostał swoje pięć minut. Choć German Suplex było jeszcze śmieszne przez pierwszą minutę.

I jest dużo broni, a sceny walki nawet fajnie wypadają. Choć starcia Yuri z aniołami, gdy Yuri od tak trzyma sobie nieruchomo swój nóż, a aniołek od tak go okłada zamiast ciąć po ręce... o ile przy oryginalnej Kanade to jeszcze miało sens, tak przy złych klonach wyglądało dziwnie.

Pairingi serii mnie nie wciągnęły. Otonashi i Kanade są tak przewidywalni, że prawie nie ma z nimi zabawy. Właściwie tylko dyskusje o guście Kanade wypadają ciekawie. Już wolałabym, żeby uszczęśliwili Yurippe. A HinataxYui to już w ogóle nie moja rzecz... (choć z obiektywnego punktu widzenia nie taki zły pairing) Ech... ja się chyba fankom yaoi nie będę dziwić jeśli zdecydują się skorzystać z fanserwisu na ich rzecz.

Tragiczne przeszłości... Yuri miała porządną tragiczną przeszłość. Taką TRU i okrutną. Reszta była raczej nieciekawa. I właściwie przydały się tylko po to, by postacie wypracowały w efekcie interesujące charaktery - vide Iwahata i Naoi. Jeśli chodzi o przeszłość Otanoshiego... ładnie mu było w dłuższych włosach. I przez ten tydzień to oni by się chyba podusili w tej grocie. Ilość tlenu była ograniczony, a stężenie dwutlenku węgla ciągle rosło (przeżyło jakieś kilkanaście osób...). Po tym tygodniu powinni się już chyba nim zatruć...

Zimorodek~!

Swoją drogą dywersja w wykonaniu (w większości) męskiego składu przy podrabianiu egzaminów i testowaniu nowej władzy zwierzchniej była piękna. Szybujące krzesełka! Rany duszy! I pierwsze pojawienie się świecącej klaty. A formy nieuwagi na lekcji też były piękne. Pompki, trening koncentracji czy sjesta. Nie wspominając o grze w mahjonga i epickiej ewakuacji całego składu.

Przejdźmy do postaci. Cały skład jest taki naturalny w swojej głupocie! ^^ I to absolutnie pozytywna opinia. Engriszowe wstawki TK są cudne! Seiyuu ściągnięty z Ameryki był dobrym pomysłem. Zresztą reszta głosów też dostała całkiem dobrze dorana (głowiłam się czemu nasz aniołek brzmi znajomo, a ona ma przecież głos Anri...).

Czas na fangirlizm:

NAAAAOIII-KUUUUNN~!!!

Nie spodziewałam się, że któraś z postaci bardziej przypadnie mi do gustu, a tu surprise. Naoia wypatrzyłam już w odcinku z baseballem (mundurek się tak jakby wyróżniał...), a z charakteru okazał się być jeszcze bardziej epicki. I dobrze wygląda w mundurze. Poza tym genialna scena z wykorzystaniem spinacza do bielizny. I ten wzrok - czerwone oczka. Niahahaha!

(Warning: TWGOK fan ranting)
Właściwie to Naoi doprowadził mnie do ciekawych rozważań, bo było w nim coś znajomego, acz początkow nie mogłam uchwycić co i dopiero przy którymś "Kami-sama" mi zaskoczyło, że on mi bardzo przypomina Katsuragi Keimę. Przy czym to porównanie było na tyle absurdalne, że w pierwszym momencie machnęłam na nie ręką, ale w drugim zdałam sobie sprawę, że o dziwo jest trochę punktów wspólnych. Zaczynając od nieśmiertelnego "kami-sama", poprzez fakt, że Naoi zmarnował większość młodości na gry i kończąc na rodzinie, która ma warsztat garncarski. No i lekkie wymądrzanie się i patrzenie na ludzi z góry. Generalnie wnioski rozmyślań okazały się ciekawe...
(end of fangirl rant)

Kończąc wywody. Wisi mi czy seria okaże się dziurawa pod względem fabuły. Bawiłam się przy niej dobrze. Dajcie te cienie, żeby mieli jeszcze kogo prać przez te końcowe odcinki i będę całkiem szczęśliwa.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-06-2010, 00:10   

Shini napisał/a:
Ja ciagle nie wykluczam ze zrobią 13 odcinków pierwszej serii.Przerwę wakacyjną i na jesień wypuszcza drugi sezon.Podobnie przecież było z Clannadem nee >.>
Clannad miał od samego początku mieć 24 odcinki, a After Story (kolejne 24) zakontraktowano dopiero kiedy wyniki sprzedaży okazały się dobre.

NVM, pożyjemy zobaczymy.

Tren napisał/a:
Cały skład jest taki naturalny w swojej głupocie! ^^
A rószoffe minimoe cały czas to podkreśla :3

A skoro znów jesteśmy przy rószoffym minimoe, "katawa shoujo" anyone? I to w wersji hardcore. 2ch pewnie szaleje.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2010, 00:36   

wa-totem napisał/a:
Clannad miał od samego początku mieć 24 odcinki, a After Story (kolejne 24) zakontraktowano dopiero kiedy wyniki sprzedaży okazały się dobre.


Nio ale wątpię żeby sobie drogę do kontynuacji zamykali.Możliwe jest otwarte zakończenie , i druga seria jeśli by im się opłaciło.A jeżeli Yurippe i Otonashi znikną to raczej nie będą mieli takiej możliwości >.> Dlatego obstawiam ze motyw cieni jest ostatnim w tej serii (lub sezonie jeżeli będzie drugi.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2010, 20:01   

Angel Beats 11 TV Keyhole Raw
Czyli domysły,które zostały podłapane obrazem.
Jednak w większości odcinek wymaga zrozumienia dialogów więc poza obrazem (Czyli co widziałam)więcej się nie wypowiem.

Spoiler: pokaż / ukryj
Z początku mamy przestawione cienie,które moim zdaniem przypominały tego potwora z ostatniego odcinka 1 sezonu Haruhi

Spoiler: pokaż / ukryj
Mnie interesuje zniknięcie Takeyamy i jego pojawieniu w endingu pod odejściu Yuri z mostu

Spoiler: pokaż / ukryj
Poznajemy skąd Kanade ma skrzydła ,tak takie przypominające w polocie te z Kanny <Air>


Spoiler: pokaż / ukryj
Widzimy Hand sonic version 5 w akcji

Spoiler: pokaż / ukryj
Mnie zastanawia fakt przejścia Yuri do pokoju z komputerami gdzie gada z jakimś starszym mężczyzną. Czy to ten Kami-sama<?>

Spoiler: pokaż / ukryj
I tajemnicze przejście z tego pokoju do podziemi,które odkrywa Yuri

Spoiler: pokaż / ukryj
Jednak w następnym odcinku szykują do powolnego rozwiązania akcji
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-06-2010, 10:42   

Luchianka, oglądanie rawów bez znajomości języka to zwodnicza rzecz - wszystkie postawione pytania są oczywistymi oczywistościami, gdy dialogi są zrozumiałe.

A tak odnośnie tego odcinka - to zdziwienie Otonashiego, gdy Yurippe mówi, że Kanade nie jest aniołem... W ogóle nie wyobrażałem sobie, że on mógł ciągle nie mieć tej świadomości zawierając z nią ten cały sojusz...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2010, 11:24   

To że ktoś się bawi programem było łatwe do przewidzenia. Wystarczyło spojrzeć jak ładnie cienie się rozpadają na czarne "0" i"1".
To jak potraktowali zdolności myślowe Otonashiego uwłacza ludzkiej godności. Miało być chyba śmieszne, ale takie nie było. To z Kanadę, będącą Aniołem.

No i pojawiła się kolejna, kolejna trzecia siła w Życiu po Życiu (za dużo ludzi z dużym ego tam jest).
Następny odcinek przewidywanie: Action Drama (z przeważeniem DRAMY).
Seria wydaje się dążyć jednak do końca (ciekawe czy Yuri stanie się NPC-em? (Bardzo rozzłościło by to pewnie skrajnych otaku, ale byłoby to nawet eleganckie wyjście do końcowego odcinka gdzie wszyscy znikają)).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-06-2010, 11:44   

Może ktoś dokładnie zaspoilerówać 10 odcinek? Bo jeszcze nie "mogłem" oglądnąć odcinka.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 05:06   

NiBl napisał/a:
Seria wydaje się dążyć jednak do końca (ciekawe czy Yuri stanie się NPC-em? (Bardzo rozzłościło by to pewnie skrajnych otaku, ale byłoby to nawet eleganckie wyjście do końcowego odcinka gdzie wszyscy znikają)).


A wziąłeś pod uwagę osobnika który trzymał jej zdjęcie ( zdaje się Hinata?) i tekst w stylu poruszam się tylko po to by ocalić Yurippe ? Mnie się jednak zdaje ze znikną wszyscy z tego świata , włączając w to Yuri.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-06-2010, 08:59   

Shini napisał/a:
A wziąłeś pod uwagę osobnika który trzymał jej zdjęcie ( zdaje się Hinata?)


To był Noda.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 22:18   

Cytat:
To był Noda.


Możliwe , mnie się tylko to zdjęcie i ten tekst rzucił w oczy XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-06-2010, 23:02   

Pytanie - komu z Frontu zależy, by gra toczyła się na starych zasadach? Gdy Front jest trzymany w ryzach, pod kontrolą w zasadzie pełną, z konieczności wykonując rozkazy by ledwo ledwo powstrzymywać jasno zdefiniowanego wroga? Hmm?
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2010, 14:36   

IMO przeceniasz Sm00ku. Mnie raczej wydaje się że mamy kolejnego straumowanego. Może "A poza tym, mów mi Christo~"?

Co nie zmienia faktu, że Yuri znów popisała się zmysłem obserwacji, namierzyła Otonashiego bezbłędnie. Z tego kawałka który mówi w końcówce wnoszę, że jej racjonalna strona skłania się by przynajmniej rozważać argumenty Kanade i Yuzuru. I gah, Otonashi robi z siebie intelektualnego moebloba. Cóż za upadek...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-06-2010, 21:10   

wa-totem napisał/a:
"A poza tym, mów mi Christo~"

Nawiasem mówiąc, ten "Christ of the Front" wzbudza we mnie ciągłe skojarzenia z Toaru Majutsu no Index... ciekawe, czy to celowe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group