FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Następny
  Niiiico nico douga! ♫
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 06-07-2011, 12:57   

Hisayo napisał/a:
Zresztą po co się rozwodzić nad piosenkami, skoro większość z nich (szczególnie na płytach) jest po prostu "dobre i bez gadania"? (Przynajmniej ja tak myślę?)

Oo, a z tym ja się z kolei nie zgodzę. Są płyty lepsze i gorsze. Sporo zależy od takego jaki "zestaw" piosenek zdecyduje się ktoś zaśpiewać... Jedne zdecydowanie bardziej pasują do czyjegoś głosu, inne mniej. Tak jak Clear cudnie brzmi we wszelkiego rodzaju balladach, ale z innymi już różnie bywa. Tak jak papa Dsk świetnie brzmi w umiarkowanie niskich, seksownych piosenkach, z modulacją głosu, za to kompletnie wyje przy tych na wyższej tonacji (Mitsubaachiii yoooo... ok, trochę się zapędziłam, bo to jego pierwszy up i jeszcze trochę inna kwestia XD). Tak jak Marutan to "chłopiec z gitarą" i świetnie pasuje jego głos do piosenek Bump of Chicken i pokrewnych. Czasem słuchając kto co zaśpiewał aż się chce popukać w głowę "kto cholibka dobierał repertuar i dlaczego tak?!". Albo: Pokota jaki jest każdy widzi, ale trzeba mu przyznać, że śpiewanie wychodzi mu zadziwiająco dobrze. :3

No, a że od 'głosu' niedaleko do nama, a na nama tylko czasem śpiewają, częściej grają, rozmawiają na wszelkie tematy, to i ich osobowości się poznaje. I zawsze, przynajmniej u mnie, jest ta ogromna ciekawość: jak osoba z takim głosem może wyglądać. I czy fanarty mają rację, czy nie. No i dzięki temu, że nie są profesjonalistami w pełnym tego słowa znaczeniu znacznie łatwiej ich polubić za to jacy naprawdę są, mają lepszy kontakt z 'fanami', łatwiej z nimi nawiązać kontakt (tak jak Mono się ucieszyła, że Osamuraisan odpowiedział na jej prośbę, tak jak mi się zdarzyło nawiązać parę linijek rozmowy zupełnie przypadkiem z Hiradonem...). Taka mała rzecz a cieszy! I nie mogę się pozbyć wrażenia, że utaite to taka jedna wielka rodzina.

I o taaak, słyszałam te PTA. Gero zdecydowanie podniósł poziom, względem poprzedniej wersji. JKJK![/i]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-07-2011, 13:28   

@Ferret: jeżeli rzeczywiście przeczytałeś tylko parę ostatnio postów, to szczerze powiedziawszy Ci się nie dziwię, bo mogły być nieco mylące. Ten temat nie do końca pasuje do działu Muzyka, co zresztą na początku pierwszego posta podkreśliłam. Nie bez powodu nazywa się "Nico Nico Douga", a nie "Japońska amatorska twórczość muzyczna" - otóż na NND filmiki są nieodłącznym i bardzo często niezwykle istotnym elementem zamieszczanej twórczości własnej.

Ja, tak jak Nanami, doceniam po trochu każdy element. Ba, bez bicia przyznaję, że stronie wizualnej czasami poświęcam więcej uwagi, co wynika z tego, że sama w jakiś sposób od dziecka byłam w to zaangażowana i wciąż coś tam rysuję czy dziubię w photoshopie od czasu do czasu. Pewnie dlatego bardziej doceniam włożony w to wkład~ zresztą czy coś w tym złego, póki sprawia mi przyjemność? :)

I wbrew pozorom nowe osoby udzielające się w tym temacie nas cieszą, nawet jeżeli nasze powitanie było nieco szorstkie xd; jakbyś miał jakieś pytania albo prosił o rekomendacje, to wal śmiało, chętnie pomożemy.

===
Swoją drogą poruszyłeś ciekawy temat Nico Nico Chorus, który możemy pociągnąć. Czy w ogóle lubicie chorusy robione przez fanów? Macie jakiś ulubiony?
Jak bardzo podziwiam osoby, którym się CHCE dopasowywać te wszystkie głosy, robić filmik i wszystko zbierać w całość, tak jednak efekt końcowy dość rzadko jest zadowalający. Acz kiedy się w końcu uda, to oooj jest co podziwiać.

Jakby ktoś był zainteresowany:
- najlepszym tagiem do szukania chórków na NND jest chyba 合唱.
- na YT znanym użytkownikiem zamieszczającym chórki jest AnotherNicoUploader. Do subskrypcji warto dodać, bo wrzuca rzadko, a raczej niezłe filmiki.

Moim osobistym faworytem już na zawsze pozostanie chyba Classical Servant of Evil REMASTER. Piosenka idealnie się do tego nadaje. A angielski na początku jest autentycznym angielskim. Jak ja lubię, kiedy w którymś momencie dają 'dojść do głosu' vocaloidom.

Mam dziwną słabość do potężnych chórków noszących nazwę "chorus of choruses" np. Meltdown w wykonaniu 350 osób. Jest tak głośno, że aż muzyki nie słychać, wiem, ale... to mi się właśnie w dziwny sposób podoba. Nawet nie słychać jak ktoś fałszuje albo wypada z rytmu.
===

Co do Gero - mam wrażenie, że ta wersja prawie niczym nie różni się od tej z płyty G.W.NICOLAI LIMITED 2nd STAGE... tak czy siak, podoba mi się, chociaż wolałabym jakiś zupełnie nowy upload.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 13:41   

I właśnie dlatego piszę, że moim zdaniem, mając na myśli "większość z tych, które ja przesłuchałam". Bo jeśli ktopś tu jest w tyle za pigmejami, eskimosami i całym tym towarzystwem, to ja, ale na własne życzenie, bo leń ze mnie straszny i nie chce mi się odsłuchiwać piosenek xD A jedynym utaite, o którym wiem więcej, niż jaką ma ksywę i którego głos umiałabym rozpoznać jest, szok desu, Dasoku. No i Moka. Aaaa zresztą ja się nei znam, jeśli coś nie jest spokojną balladką o miłości śpiewaną spokojnym cichutkim głosikiem to jest szansa, że to polubię :3

Nie-profesjonlistami to oni są tylko z nazwy, według mnie. Jak tak słucham tych coverów, to dochodzę do wniosku, że niektórzy z nich mają własne studia nagraniowe. Ten miks, te efekt, autotune'y i tak dalej - to wszystko sprawia, że (że tak to ujmę) robię się cała "O BOŻE JAK ONI TO ZROBILIIIIIII". Poza tym jak doliczyć te epicki PV-ki, fanarty, wersje instrumentalne itd. - poziom jedwabistości Japończyków mnie po prostu przeraża (´・ω・|||)

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 06-07-2011, 14:44   

Część z nich jest profesjonalistami, mają własne zespoły i tak dalej... Pokota śpiewa dla zespołu egamyer, Hiradon pod nickiem Da-little posiada zespół sputnik, BuzzPanda wydaje CD pod swoim prawdziwym imieniemi i nazwiskiem i tak dalej.

Mimo to większość z nich aktualnie zdaje mi się można nazwać "półprofesjonalistami". Dopiero w ciągu ostatniego roku zalała nas fala wydawanych singli, albumów, koncertów live, a i tak sporo z nich było pod banderą Nico Nico Douga. I dopiero ostatnio część osób zaczęła dryfować na bazie NND w stronę indywidualnej kariery... Trudno zakwalifikować takie osoby jak Pico (który sobie śpiewał w Paryżu, wydał single, zaśpiewał ending do Letter Bee Reverse), Valshe (która gdzieś się urwała z Torajem realizując prywatne projekty), Osamuraisan (który ma całą trasę live w Tokyo, zdaje się w małych knajpkach, ze swoją gitarą), Gero (Gourmet Live Tour lol) i całą resztę, którzy występują tu i ówdzie. A jeszcze inni zdają się wcale nie przejmować kierowaniem swojej 'kariery' by zostać profesjonalistami i czują się świetnie na NND, po prostu śpiewając, biorąc udział w projektach od czasu do czasu. Jak choćby Dasoku. A najbardziej niesamowite w tym jest to, że przynajmniej u podstaw polegało to na tym, że ktoś po prostu chciał śpiewać, ktoś narysował obrazek, ktoś zmixował, jeszcze inny zaofiarował się do stworzenia wideo... I tak oto powstało coś fajnego. Za każdym razem tworząc coś nowego zdobywało się nowe doświadczenie i podciągało swoje umiejętności. Co do jakości nagrań, to należy pamiętać, że Japonia to kraj technologii, oni mają DUŻY wybór fajnych mikrofonów, więc mogli zaczynać od czegoś tańszego, a jak się wkręcili to dopiero machnęli się na coś droższego. Ale fakt, efekty często są niesamowite~

A o Nico Nico Chorus nic specjalnie nie wiem, poza tym, że coś takiego istnieje. I czasem coś naprawdę fajnego uda się stworzyć, o.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-07-2011, 21:54   

Crofesima napisał/a:
Jak bardzo podziwiam osoby, którym się CHCE dopasowywać te wszystkie głosy, robić filmik i wszystko zbierać w całość, tak jednak efekt końcowy dość rzadko jest zadowalający.
TRU.
Od jakiegoś czasu już czuję nieodpartą chęć, żeby się takim czymś pobawić, jednakowoż coś czuję, że zainstalowanie jakiegokolwiek programu umożliwiającego to zabiłoby Pokotę. Ewentualnie wywołało foch.
Bardzo lubię chorusy - chociaż często efekt jest dziwny albo nieudany, czasami można trafić na coś naprawdę fajnego - uwielbiam tę wersję Love is War, szczególnie to pierwsze "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!" i refreny. Znalazłam ten filmik już tak bardzo dawno temu, że właściwie jeszcze miałam wtedy niespecjalne pojęcie o Vocaloidach, o utaite nie wspominając. Teraz zerknęłam na nicki ludzików włączonych w chorus i: "lol, Piko. o, Yamai...".

-----------------------------

A tymczasem (bo nie chce mi się już uczyć) Nowy Vocaran {ofuro}

#1 Majou [Luka] - podskoczyło z 13!!! Zupełnie słusznie. Ha!
#2 Futari de [Miku] - bardzo przyjemna piosenka. Refren podoba mi się zdecydowanie mniej od zwrotek, ale to chyba dlatego, że, jak to sobie właśnie uświadomiłam, ja bardzo lubię Vocaloidy w ich "szeptanych" wydaniach.
#3 Romantic Breaker [Miku] - ta piosenka jest taka w sumie retro i w stylu rock'n'roll, że aż mnie zaczęło gibać w różne strony. PVka jest kjutna.
#7 Ame Iro Hanabi [Miku] - jakaś taka monotonna wydaje mi się ta piosenka, ale mam wrażenie, że zaśpiewana ludzkim głosem będzie brzmieć bardzo ładnie. Czekam na dobre covery.
#9 Totte Oki no Love [Miku] - Miku śpiewa tu tak wysoko, ale mimo wszystko brzmi romantycznie i uroczo ^^
#12 Shakaishugi★Darling [Rin - Rin brzmi... inaczej, jakby dojrzalej, strasznie mi się to podoba.
#18 Innocent Scene [Miku Dark] - moja ulubiona piosenka w tym rankingu. Początek i końcówka są takie wciągające. Miku brzmi świetnie, bardzo lubię jej głos w wersji Dark. Podoba mi się też kontrast pomiędzy głosem Miku, a wyglądem Miku na arcie i jej otoczeniem, te pastelowe kolorki...
#28 Labirynth [Gakupo] - a ta piosenka jest prawdziwym powodem, dla którego w ogóle wzięłam się za opisywanie tego Vocaranu, co przyznaję ze wstydem. Bo ta piosenka ma historię:
Otóż Eaś włączyła sobie Vocaran, a tu na 28 miejscu Gakupo, lol, ciekawe, rzadko się go widzi. Minęło 5 sekund, a Eaś myśli: "Kurde, jakoś tak... Pokotowato to brzmi. Nawet bardzo. E tam, pewnie mam omamy, to w końcu Gakupo, czyli Gackt, a Pokota umie go idealnie udawać. ........ Nie no, kim jest VocaloP? Hm. Znam te krzaki. Chyba." <Eaś nie wierzy własnym oczom, wyglądają kreska w kreskę jak te nieszczęsne krzaki, w które Eaś zawsze przypadkiem klika na pixivie, gdy chce kliknąć w tag "utaite", a w efekcie zawsze trafia w tag "Pokota", Eaś rzuca okiem na rozpiskę na ofuro>
OAO
POKOTA.
...nawet mnie to już nie dziwi.
Fajna ta piosenka.
<trauma>

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 07-07-2011, 17:31   

Nie piszcie tyle jak nie mam doste pu do neta! nie mam czasu tego komentowac (gestapo wisi mi nad głową) :< jak wrócę do Wrocławia to napisze tu epopeję a nie posta
Jak to MIiichan z Sekihanem na trzecim miejscu! to ja przez dwa dni mial am na nnd wlaczaone zapepalnie i nic to nie dało -.- dół....
Klawiatura w laptopie mojego ojca to jakiś kosmos...

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-07-2011, 21:18   

Crofesima o płycie Sekihana napisał/a:
ggrks w wykonaniu Pokoty i Sekihana... to będzie ciekawy krążek.
Oj racja, racja... To JEST ciekawy krążek. Strasznie mi się podoba i naprawdę chciałabym ją mieć - teaser.

...totalnie rozbrajające są te pacynki kota (a czasem i samego Sekihana) zasuwające górą i dołem. Plus te osobne pacynki ilustrujące każdą piosenkę. Panda. Tygrys!
1. Panda Hero - STRASZNIE mi się podoba.
2. Sakurazensen Ijou Nashi [z Daskiem] - Dask... =p=
6. Iroha Uta [z nero] - zaczynam naprawdę lubić nero, jego głos brzmi w tej piosence mocno i czysto, fajnie komponuje się z Sehikanem.
7. Suki Kirai [Sekihan x Sekihan...] - urocze!
11. Spare Key Gunman and Spare Key Ninja [z tencio] - nie ma mnie na tym świecie, zwyczajnie zeszłam od nadmiaru kjutności, OMG tencio... =p=
12. Babylon - jak nie przepadam za tą piosenką, tak Sekihan brzmi wyjątkowo epicko.
16. ggrks - [z Pokotą] - Pokota brzmi tutaj tak... EROI =p=
17. Digitalism ni Okeru Hakkyou to Rinbu Kyoku (original song) - Eaś płacze ze śmiechu po usłyszeniu kawałka ggrks, a tu nagle takie: NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! ...lol, Sekihan. Niezła piosenka.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-07-2011, 08:57   

Double post. <wzruszenie ramion>

Nowy Utaran {ofuro}

NEW UPLOAD
#6 Ama no Jaku [Madotsuki] - ło, druga, po Dasokowej, wersja tej piosenki (w całej masie innych uploadów), której jestem w stanie wysłuchać. Będę się musiała bliżej przyjrzeć temu utaite.
#11 Natsumoyou [iciko] - ta piosenka brzmi tak nierealistycznie... I uzależnia.
#15 Omoide Kakera [Vin] - jak miło czasem posłuchać piosenki, w której Vin nie wydaje z siebie non stop dźwięków jak piła mechaniczna.

WEEKLY RANKING
#1 Kutabare PTA [Gero] - godzina 9:00 rano, a pewnie cała ulica mogła usłyszeć dochodzące z pokoju Easia donośnie, triumfalne: HAHAHAHAHAHAHA!!! Ja wiem, że Gero w sumie niewiele zmienił w porównaniu do poprzedniej wersji, ale mimo wszystko ma więcej JK, plus... JA ZWYCZAJNIE UWIELBIAM TĘ PIOSENKĘ!
#2 Suki Kirai [Sekihan] - ta piosenka była po prostu... creepy. Najbardziej chyba w momencie, gdy sobie uświadomiłam, że ta "Rin" jest jedną z najbardziej kjutnych, jakie słyszałam, po czym sobie przypomniałam, że przecież to Sekihan. Plus jeszcze ten radosny dziewczęcy śmiech na początku. Seki-chan, jesteś niemożliwy! xD
A na poważnie - strasznie mi się podobało.
#3 Yumekui Shirokuro Baku [Kuroneko] - powiem jedno: reszta coverów tej piosenki w tym rankingu zwyczajnie może po prostu wstać i wyjść, czerwieniąc się ze wstydu. Dziękuję za uwagę.
#4 Kakakakata*Kataomoi -bloomer- [tencio] - nie cierpię tej piosenki. Ale się przemogłam i wysłuchałam kawałek, żeby posłuchać chłopięcego głosu tencio. I chyba jednak wolę, gdy śpiewa tym wyższym.
#5 Renraku Mada [Wotamin] - MinMin jest zwyczajnie perfekcyjna. A PVka jest śliczna.
#6 i #7 - łiiiiii, akurat te piosenki z poprzedniego nowego uploadu są w rankingu, i to tak wysoko ^^
#9 COLOUR [PointFive(.5)] - widziałam to już dawno temu, ale szok nadal pozostaje. PV NADAL MNIE PRZERAŻA. Fuj.
#10 Moumoku no Uchuu Hikoushi [Soraru] - Soraru, słoneczko ty moje, co się stało, urządzonko do autotune'a ci się zepsuło? <pat pat>
#15 Nisoku Hokou [Kanzentaicell] - początek wywołał u mnie opad szczęki. To drżenie głosu... MRU. Muszę się przyjrzeć temu utaite bliżej.
#16 Pusse Caffe [Da-little] - och, Hiradon, jesteś takim profesjonalistą... *_____*
#17 Ama no Jaku [Inakamono] - normalnie nie wierzę, jeden ranking, a kolejna wersja "Ama no Jaku", której mogę słuchać. Od czasu, gdy usłyszałam duet "Aoi Bench" Inakamono z maro., bardzo lubię tego utaite i jego miękki głos. Szkoda tylko, że muzyka (a zwłaszcza ta gitara na początku) akurat w tej piosence go nieco przytłacza (co mi przypomina, że miałam skombinować sobie "Ama no Jaku" bez wokalu, bo strasznie mi się podoba).
#18 Kusare Gedou to Chocolate [Yuu] - ta piosenka jest już sama w sobie wystarczająco przerażająca, nie musiałeś się aż tak starać, Yuu... <Eaś chowa się pod kołderkę, na której siedzi>
#19 Pierrot -English version- [Kosuke] - zaciekawiłam się tym "Pierrotem" po angielsku. Wytrzymałam "zranionego jelenia" w 1:26 . Ale przy fragmencie "Proszę, nie płacz, bo mnie wyleją" szlag mnie trafił i wyłączyłam. A to taka wzruszająca piosenka była. Muszę sobie obejrzeć parę razy cover Senki z PVką RAHWII, żeby się podbudować na duchu.
#26 Yoru ga Kureba Mata [Baru] - bardzo lubię jej głos, mocny, ale bardzo dziewczęcy. Śliczny cover.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-07-2011, 12:27   

♥ Nowa podstrona nico nico dotycząca samych vocaloidów. Mrrr, to coś dla mnie :D

♥ A poza tym Gumi i Len śpiewający Nyan-sei. Aż sobie włączyłam zapętlanie.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-07-2011, 18:55   

Jeszcze raz ja. Powiedziałam Easiowi, że skomentuję ten nowy Vocaran i go skomentuję choćby nie wiem co. Siedzę na schodach na strych z kompem na kolanach. Może mnie tu szybko nikt nie znajdzie. Choć przed chwilą ktoś mnie wołał, ale olałam. Ekhm.. do rzeczy.

Vocaran #197 (rozpiska na ofuro)

#22 Amusement Panic (Kagamine Rin) - jakoś ostatnio coraz bardziej przekonuję się do Rin, żeby nie powiedzieć do bliźniaków (choć Len w dueci z Gumi jest całkiem, całkiem). Ta piosenka może jakaś wybitna nie jest, ale pozytywna, a pvka strasznie kjutna. Mam słabość do chibików.
#21 Only Lonly Room (Hatsune Miku Append) - delikatna melodia i prawie szepczącą Miku. Od razu wpadło mi w ucho.
#17 Yosogoto (Kagamine Rin) - spodobał mi się art, dopiero później piosenka. Chciałabym, żeby ktoś nagrał jakiś dobry cover, bo melodia jest świetna. Głos Rin troszeczkę rani mi uszy.
#15 Utakata no Uta (Kagamine Rin Append) - znowu Rin. Refren jest cudny, podoba mi się jak śpiewa Sorede i ino.
#8 Mikansei Jikan (GUMI) - już kiedyś wspominałam, że YM jest świetny z tym jego lekko psychodelicznym klimatem. Dowód na to, że się nie myliłam. Zajedwabiste. Najlepsza piosenka YM. COVER! JA CHCĘ COVER! Twisted Simple się go nie doczekał, może chociaż ta tak.
#1 Yumekui Shirokuro Baku (Kagamine Len) - aaaaa, więc to jest oryginał. Widziałam właśnie niedawno mnóstwo coverów tej piosenki wrzuconych na yt. Niestety nie miałam ich czasu przesłuchać. Chyba teraz będę musiała, bo niestety Len nie jest vocaloidem, który chciałbym usłyszeć w tym utworze. Ale Nem potrafi mnie zaskoczyć. Dasoku jeszcze tego nie zaśpiewał, no nie? PRAGNĘ to usłyszeć ^^
Myślałam, że zdążę jeszcze skomentować utaran, ale nie da rady. Trudno. Idę szczepić te koty. Utaran innym razem albo dopiero następny.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2011, 11:28   

#15 Omoide Kakera [Vin] - o, pierwszy raz go słucham. Facet ma taki głos, że nadawałby się do jakiegoś zespołu j-rockowego. Najs.
-------
#2 Suki Kirai [Sekihan] - kjuuuut! Sam oryginał jest niesamowicie uroczy, a co dopiero TO. Te wszystkie dźwięki... xD
#3 Yumekui Shirokuro Baku [Kuroneko] - Instant MyList.
#4 Kakakakata*Kataomoi -bloomer- [vipTenchou] - <macha łapkami, że jej się podoba> niższy głos Tencio bardzo fajny <wyłącz~>
#15 Nisoku Hokou [Kanzentaicell] - jak, jak, jak? Jak on się nazywa?! xD Początek był lekko przerażający, ale potem mrrrryyyy. Facet ma niesamowicie ciepły, delikatny głos. I czasami ten głos mu tak ładnie wibruja a la Shakira...

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-07-2011, 22:30   

結ンデ開イテ羅刹ト骸
W wykonaniu Dsk, Pokoty, Michana, Kettaro i Koma'na. Mrrrr *_____*

A jutro Marutan na nicoraji będzie tańczył. Nyahahah XD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2011, 15:46   

Creepy głos Dasoka jest... creepy. Czyli prawidłowo. Najlepszy moment: 2:53-3:14 - Dasoku... O.o;. Omry. Chibiki pięknie podrygują~

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-07-2011, 21:06   

Nowy Utaran {ofuro}

NEW UPLOAD
#6 Summer Rain [Da-little] - że się powtórzę (napisałam tak odnośnie zeszłego utaranu): Hiradon, jesteś taki pro...
#8 Yumekui Shirokuro Baku [Vin] - to moja ulubiona wersja tej piosenki, razem z coverem od Kuroneko. Podoba mi się, bo jest totalnie nie Lenowa, tylko zaśpiewana po Vinowemu.
#13 Ah, Subarashiki Nyansei [Toriko] - Toriko brzmi tu trochę jak Kogeinu.
#14 Katsushika Rhapsody [Kanzentaicell] - drżący, głęboki i miękki głos tego faceta nie przestanie mnie zachwycać. (Tylko mógłby sobie wybrać łatwiejszy nick.)

WEEKLY RANKING
#1 [Parody] Kumikyoku Nico Nico Douga Kai [collab] - bez komentarza -_____-
#2 Musunde Hiraite Rasetsu to Mukuro [collab] - CZEMU TO NIE JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU?
Dasoku brzmi tak sexy, świetnie komponuje się przy tym z głosem Komana, Miichanowy głos jest idealny do piosenek hachiego, a do tego jeszcze Kettaro i moja pokrewna dusza Pokota...
#3 Aikagi Gunman to Aikagi Ninja [Sekihan x tencio] - yay! Jedna z moich ulubionych piosenek z płyty Sekihana. Dwa głosowe genderbendery, co za combo.
#4 Happy Synthesizer [Anima] - pomijając to, jak dobrze brzmi ta piosenka w jego wykonaniu... LOL, Anima, jesteś taki kjutny!
#5 Rozetta [Touyu] - bardzo catchy wykonanie, aż chce się tańczyć. W moim przypadku przynajmniej.
#8 Vocaloid Acoustic Medley [Ritsuka] - ...
wstfgl.
Osamuraisan.
I delikatny, bardzo dziewczęcy głos Ritsuki, plus jej głębsza, kobieca wersja głosu w tle.
Jakie to śliczne. Ta wersja Rollin' Girl jest jedną z najlepszych, jakie słyszałam OAO
#9 Futaride [Majiko] - nie zaprzeczę, że dziołcha ma jakiś tam potencjał, ale czemu ona momentami tak skrzeczy? -.-
#10 Kumikyoku Nico Nico Douga Kai [Zebra] - LOL.
#11 Hadaka no Gekkou [amu x ASK] - olałam z premedytacją, bo mi się nie podoba.
#12 Triangular!! [Sakamoto Makoto] - ..................
A tego zwyczajnie nie potrafię skomentować. Oślepłam.
#18 Otamelt 2011 [Otouto no Ane] - szczęśliwej 3. rocznicy, Otouto no Ane. Tym niemniej czasami, sama nie wiem czemu, ciężko mi znieść jej tak bardzo wysoki głos.
#23 Yumekui Shirokuro Baku [Puruto] - nieźle. Facet momentami brzmi trochę jak Pokota (to już chyba zboczenie).
#24 Kimi Nashi Vision [Vivienne] - bardzo lubię głos Vivienne, a w tej piosence jest taki kawaii, ale nie za bardzo i jednocześnie mocny. W sumie chciałabym usłyszeć jakiś jej duet z ENE.
#25 Ama no Jaku [Madotsuki] - yay, podskoczyło z nowych uploadów! ^^

A w ogóle to: nyan. PVka do Ah, Subarashiki Nyansei jest absolutnie urocza. Chociaż i tak choćby nie wiem, kto ją zaśpiewał, na zawsze zostanie dla mnie piosenką przypisaną do Miichana (i amu). Równie dobrze pasowałaby do Dasoka, tyle że biedaczek chyba by jej głosowo nie pociągnął. Ale mógłby zrobić nyan! (MOE~!!)

----------

Dodatkowo Ren z okazji swoich urodzin (wszystkiego najlepszego, Papa~!!) zamieścił kolejną, bardzo smutną piosenkę, której PVka zawiera pixivowe fanarty Mari plus dwa jej Renowe portrety. Naprawdę ładnie mu te rysunki wyszły. A pomijając PVkę - to było takie smutne, głos mu przez całą piosenkę drżał... ;____;

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-07-2011, 23:35   

UTARAN #141

Ten tydzień jest nieziemski, nyan.

NEW UPLOAD
#3 Karakuri Pierrot [Nitmegane] - komentarz identyczny jak Easiowy co do Hiradona - Nitmegane, jaki jesteś pro... strasznie podoba mi się ta piosenka, zwłaszcza jej rytm. Charakterystyczny dla 40mP fortepian świetnie zgrywa się z innymi instrumentami. Plus PVka jest przepiękna.
#5 Pierrot [Shin Shakaijin] - autentyczny szacun za to, że odważył się wrzucić tak długi kawałek bez podkładu muzycznego. Fałszu trochę owszem jest, ale i tak jestem pod dużym wrażeniem.
#7 Mikansei Jinkan [Gantou] - oh wow. Podoba mi się, jak ta piosenka przez dłuższy czas się rozkręca i buduje napięcie, by dopiero w okolicach 2:45 się 'rozładować' w bardzo creepy sposób. Gantou odpowiedniego głosu użył, stanowczo. Muszę obczaić więcej kawałków tego całego YM.
#13 Ah, Subarashiki Nyansei [Toriko] - jej "nya nya nya" sprawia, że (prawie) mdleję. Cieszę się, że partie Gumi nie zaśpiewała w moe moe kjutny sposób dla podkreślenia kontrastu, tylko bardziej dojrzałym, a wciąż niezwykle kobiecym głosem.


WEEKLY RANKING
#1 [Parody] Kumikyoku Nico Nico Douga Kai [collab] - TAAAAK! Należy im się! Dziękuję, że mi przypomnieliście za co kocham to medley. Same znane nicki z kategorii utaite o głosach podobnych do seiyuu, już nawet Senrę akceptuję jako godnego następcę Limone-sensei. Niestety podobieństwo do pierwowzorów nie zawsze jestem w stanie ocenic, bo wszystkich anime nie znam, ale iii tam. Starczy mi Aho no Sakata, który jest perfekcyjnym Kyonem/Gintokim i A24. Takuto ze Star Drivera mnie wziął z zaskoczenia.
#2 Musunde Hiraite Rasetsu to Mukuro [collab] - moja ulubiona piosenka hachiego w wykonaniu 5ciu ikemenów, więc oczywistym jest, żem zachwycona. Swoją drogą absolutnie JEDWABISTA aranżacja tego otworu, chyba sobie majtki zmoczyłam w 15tej sekundzie. Najbardziej spodobały mi się wypowiadane przez nich serifu. DSK, może jednak masz zadatki na seiyuu?...
Ale i tak uważam, że wersja Senki jest lepsza.
#3 Aikagi Gunman to Aikagi Ninja [Sekihan x tencio] - ...Tencio, dokładnie jak wysoko potrafisz wyciągac?... aż głos Sekihana gdzieś się tam gubi momentami.
#4 Happy Synthesizer [Anima] - skjklelwjglwejlhjklr4jlhke;;ehl;
Dzięki Animie chcę się nauczyc tego tańca. Wyszło mu naprawdę super, chociaż bardziej rozczuliła mnie druga częsc, kiedy w okularach (unnf) próbuje jednocześnie śpiewac i tanczyc. Co ten fandom ze mną robi ;;
#5 Rozetta [Touyu] - ta piosenka nagle zrobiła się jeszcze lepsza.
#6 Yumekui Shirokuro Baku [96neko] - wcześniej nie skomentowałam, tak więc... owszem, to najlepsza wersja tego utworu. Dzisiaj cały dzień po głowie chodziło mi to "mou shinpai nai~ yukkuri oyasumi~"
#7 Okkusenman ga Taosenai [Glutamine x Yuuto] - całkiem niezłe prawie-zdasokowanie rankingu. Takiego collabu się nie spodziewałam... Glutamine jest wciąż kul.
#8 Vocaloid Acoustic Medley [Ritsuka] - naprawdę długo to rozważałam i nie wymyśliłam innego utaite, który by był w stanie zrobić cover całego tego medley i w międzyczasie nie zmęczyć słuchacza swoim głosem. Głos Ritsuki jest zarówno przyjemnie delikatny, jak i odpowiednio mocny kiedy trzeba. Wielkie ukłony dla mixera. Szkoda, że tak nisko, bo zasługuje na znacznie wyższą pozycję.
#26 Calc. -acoustic version- [Buzzpanda] - tak strasznie się za BuzzPandą stęskniłam! Jego kawałki to gwarancja jakości i... relaksu. Uwielbiam jego grę na gitarze.

Easnadh napisał/a:
#11 Hadaka no Gekkou [amu x ASK] - olałam z premedytacją, bo mi się nie podoba.

Mnie też nie.
Easnadh napisał/a:
Facet momentami brzmi trochę jak Pokota (to już chyba zboczenie).

Tak tak, Easiu, wiemy, że go kochasz i nie możesz przestać o nim myśleć. :>



Przy okazji 5ego miliona dla "Ochame Kinou" mi się przypomniało - Lon zamieściła w którymś momencie cover "Tómur", który z niewiadomych dla mnie przyczyn potem usunęła. Na szczęście YouTube nie śpi i można odsłuchac tutaj. Śliczne.

Wszystkiego najlepszego dla Papy. Ehhh... :(

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group