FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
  Czy oglądanie anime=wystawianie się na pośmiewisko?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-12-2009, 21:26   

U mnie wygląda to dość ciekawie. Co prawda zawsze uchodziłem za dziwadło , to już dawno przestało mnie obchodzić jak widzą mnie inni. Więc otwarcie mówię o swoich zainteresowaniach. (komputery, struganie gitar elektrycznych i innych rzeczy z drewna, anime, kreskówki, absurdy, muzyka w moim wieku oraz z anime, psucie i przerabianie urządzeń)
Ogólnie nikt się temu nie dziwi , jedni gderają, drudzy się śmieją , jeszcze inni a tych jest niewielu, szanują chociaż sami nie wielbią. W rezultacie o anime gadam tylko z ludźmi którzy dadzą do siebie o tym mówić. Mam na przykład przyjaciela, który zajmuje się hobbystycznie kamerowaniem i oglądaniem polskich seriali. Z nim można o anime pogadać ale nie o tych w stylu naruto bo do tych sam jestem uprzedzony. Jednak gdy spotkam jakiś ciekawy scenariusz fajnie o nim podyskutować z kimś kto zadeklarował, że: "Anime będzie oglądać w następnym życiu." Czasami mówi mi wprost, że dzisiaj na anime nie ma czasu, ale czasami fajnie się gada. Na jakimś ognisku zerwaliśmy się nawet do domu (większą grupką), żeby przedyskutować sprawy kreskówek z lat 80-tych emitowanych w polskiej telewizji :]. Owszem mam też znajomych, którzy wręcz szukają u mnie opinii o tytułach które chcieli by obejrzeć, lub od czasu do czasu zarzuca mi jakiś tytuł. Ale np mój młodszy brat to typowy polak. W głowie tylko balowanie a anime jest dla dzieci. Widocznie evangelion na dzień dobry, gdy ja zaczynałem, dał mu tak popalić że się zraził :]. Z haibane się śmieje że znowu oglądam bajkę o kolesiu z dziurą w głowie. Nie wiem co się tak go uczepił. Generalnie w gimnazjum czy liceum nie miałem jak o anime gadać, bo sam zainteresowałem się anime dopiero w czasach gdy miałem dostęp do internetu w domu. Czyli na dobrą sprawę w ostatniej klasie liceum . W drugim półroczu zaczęło się od ewangeliona. Później było kilka tytułów aż do końca kolejnej szkoły. A tak na poważnie anime wciągnęło mnie już po 20-stce. Po całowakacyjnym seansie kreskówek CN, żółwi ninja i mlaatr. Dobre starsze lub bardziej niszowe kreskówki też lobię lecz do anime ciągnęło mnie jakoś bardziej.
Ze względu na moje podejście do życia, jest mi łatwo rozmawiać o anime z każdym potencjalnym rozmówcą . Jednak przez lata nauczyłem się rozpoznawać ludzi z którymi się da, zanim zrobię z siebie idiotę. Wymienienie zainteresowań do niczego nie prowadzi. Jednak dyskusja z osobą uprzedzoną to bardziej koszmarna krucjata niż coś przyjemnego. Dlatego wiec unikam takich utarczek słownych i wole powiedzieć, że takiego gatunku nie oglądam i wole coś innego, niż poprawiać masową świadomość "chińskich ero kreskówek".
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:05   

Cytat:
"Ale ja oglądałem anime!"


podziałało? bo nie wiem czy próbować skorzystać z tego : )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 23-12-2009, 23:47   

A Repli krzyczy na całe gardło WTF w pełnej formie i to jeszcze po polsku, kiedy siedzi na korytarzu, nie ma co lepszego do roboty, bo Cabale, metiny, WoWy star warsy filmy i bzdury zostały obgadane, i teraz boi się zagadać o animacji trochę...

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-12-2009, 21:32   

Ej, WoW-a sobie obrabiaj jak chcesz ale od SW wara (fangirl mode off)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-12-2009, 21:43   

Ale on tego chyba nie obraża, Eire. Posta w ogóle nie rozumiem, ale wiedząc, że gra w Cabala to byłoby już trochę bez sensu...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-12-2009, 22:28   

Tym razem ja będę tłumaczył.
RepliForce żali się, że skończyły się tematy do szkolnych rozmów na korytarzu, ale ma lęk przed podjęciem dyskusji o animacji.

No ta. A do mnie ostatnio kumpel (maturalna klasa technikum) "Ty, a ja ostatnio jakieś nowe odcinki Naruto oglądałem, chyba 98 czy coś"
" to już tyle tego wyszło? kiedyś oglądałem, ale coś odpadłem".
I nie, on nie jest żadnym fanem anime, ja w sumie także (co coraz częściej powtarzam) i chyba dzięki temu rozmowa się klei. Właściwie w życiu nawet nie umiem o mandze rozmawiać, po prostu tego typu dywagacje najczęściej sprowadzają się do tego, że jedna strona coś zachwala z zachwytem, a druga słucha i się nudzi z grzeczności.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-12-2009, 16:55   

No, ja pamiętam wakacje, jak taka jedna znajoma znajomej przyszła, na którą na noże możemy się pozabijać. To były najlepsze kłótnie
"-Nieprawda to są filery od Naruto?
-Nie istnieje takie słowo jak filer debilu!!!
-Sama jesteś debilka, a i filer to wydarzenie które nie wystąpiło w mandze..."
I tak dalej. Szczerze to trochę mi tego brakuje, bo to zawsze była jakaś rozmowa o animacji.
A dziękuje Slovie za prawidłowe przetłumaczenie powyższego tekstu.
Tylko też jest taki problem, bo jedyny kolega który ogląda anime, świata nie widzi poza Debil may cry, hellsingiem i ogólnie tytułami których nie lubię. A czemu na przykład nie spotkałem osoby co oglądnęła całe True Tears, i ba powiem więcej jej też się ta seria podobała?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Ratatuj1995 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2010, 18:11   

ja chodzę do gim i koledzy się ze mnie śmieją że oglądam anime i mówią że to bajki, nie zwracam na to uwagi, przyzwyczaiłem się, olewam to i tyle, jak dla mnie większość ludzi co przezywa tych co oglądają anime nigdy ich po prostu nie widziało i tyle, to jak oceniać książkę po okładce

_________________
WIELKI FAN ANIME
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-02-2010, 18:31   

Użytkownik Ratatuj1995 jest uprzejmie proszony o stosowanie w swoich postach zasad pisowni języka polskiego: rozpoczynania zdania wielką literą, zakończenie kropką. To nie czat, GG, albo SMS.
IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2010, 19:47   

Ratatuj, wiem, że to taki wiek i każdy młodzian chce pokazać swoją odrębność względem ogółu, ale czy to jest konieczne? Lepiej nie dawać im powodu do naśmiewania. Gimnazjum to zbieranina ludzi różnej maści, którzy raczej czyjąś oryginalność prędzej wytkną, niż pochwalą. Poza tym (z własnego doświadczenia mówię), jak tacy się na tobie się uwazmą, nie dadzą żyć. Raz powiedziałem, że słucham metalu. Pół biedy, jakby mnie nazwali satanistą. Kiedyś przed zajęciami, kdwóch dresów do mnie podeszło (z klasy) i dostałem dwa mocne kopnięcia w brzuch... Pani pedagog oczywiście NIC nie zrobiła, bo "młodzież taka jest".

Ja się zbytnio nie chwalę swoimi zainteresowaniami. Mówię o nich jedynie ludziom, którym ufam i wiem, że nie wykorzystają tego przeciwko mnie.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2010, 22:34   

Z tego co tu czytam, to najmniejsze problemy z brakiem tolerancji mają mieszkańcy małych i średnich miast... Jakieś wnioski?

Dred, glanem w piszczel i więcej nie podejdą. To bardziej bolesne, niż brzuch (ale tez zależy, gdzie). Nie, za metalami nie przepadam, ale dresów tym bardziej NIENAWIDZĘ. KILL IT WITH FIRE.

Wracając do mojego pierwszego zdania, to ja także nie miałem ze swoim hobby (bo wtedy byłem ostro na M&A napalony) problemów. Ba, czasem wręcz miałem z niego profity w szkole.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roshiwanaki-san Płeć:Mężczyzna
Aka Urufu


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Suwałki
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2010, 00:49   

Hehe... Ze mnie i kumpla też się wyśmiewali. To puściliśmy KissXSis 00 na informatyce i nawróciliśmy ich :P Już nikt się nie śmieje z tego że oglądamy anime. Teraz leją z tego co jest w tych anime <szyderczy śmiech>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3326459
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2010, 09:35   

Jak widać 15/16. latków łatwo 'nawrócić', sądzę że po pokazaniu czegoś z gatunku hentai stali by się wielkimi otaku...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Roshiwanaki-san Płeć:Mężczyzna
Aka Urufu


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Suwałki
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2010, 10:20   

Hehe... Wystarczy ludziom pokazać że anime to nie tylko pokemony i jetixowski Naruto, ale coś bardziej lub mniej poważnego. Trzeba oświecić bo inaczej szlachetny gatunek staje się bajeczką, tym bardziej jak popatrzymy na polskie wersje części anime. Istne bajki z tego robią, jakby "kreskówki" były przeznaczone wyłącznie dla dzieci...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3326459
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2010, 11:11   

Ani szlachetny, ani gatunek, natomiast wykorzystywanie instynktu do "nawracania" nie jest takie przewidywalne. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group