FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  Największe faile w historii
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-04-2013, 23:38   

nervyzombie napisał/a:
Polak = Komuch


Ee...

Fundamentalny dowód na to, że przyda ci się ochłonąć przed kontynuowaniem dyskusji. Ja wiem, że to nie jest to, co chciałeś tym postem przekazać, ale sam widzisz, co z tego wychodzi, gdy język zmienia się w bicz...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-04-2013, 23:40   

nervyzombie napisał/a:
Btw. nie czytam książek historycznych niby skąd mam je brać.

Biblioteki, księgarnie, antykwariaty, Internet.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-04-2013, 23:41   

Cytat:
Lenin =


Włodzimierz Iljicz Uljanow był pochodzenia rosyjsko-kałmucko-żydowsko-niemiecko-szwedzkiego.

Międzynarodówka w jednej osobie.

Cytat:
Stalin =
Gruzin

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-04-2013, 23:41   

A Kopernik była kobietą.

Przykład z Hitlerem jest już tak oklepany, że aż go wtrącę, na zasadzie "moje 3 grosze".

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 17-04-2013, 23:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-04-2013, 23:42   

nervyzombie napisał/a:
Lenin = Rosjanin. Stalin = Rosjanin. Komuch = Rosjanin. Dzierżyński =Polak. Polak = Komuch. Polak = Rosjanin. Kiedy wreszcie przestaniemy udawać?

Karol Marks = Niemiec. Stalin = Gruzin. Mao = Chińczyk. Kim Ir Sen = Koreańczyk. Che Guevara = Argentyńczyk. Fidel Castro = Kubańczyk. To jest ideologia ponadnarodowa i sprowadzanie jej jedynie do Rosji jest upraszczaniem zakłamującym temat.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-04-2013, 23:43   

moshi_moshi napisał/a:
Nervyzombie, to jest forum

Ta wiem że w ten sposób reklamuję senpuu bo ludzie chcą się wydostać z tego morza trolli. Tak słyszałem na senpuu. Nie żebym podwazal kompetencje administracji ani dobre imie forum. // KK Zamkne ten ryj wreszcie.

Costly napisał/a:
Ale swoją drogą, to ciekawa teoria - Rosji nikt nie podbił, bo jest za duża. A wiesz co się robi z zbyt dużym dobytkiem, zdobytym nagle i ponad miarę? Bierze się, ile się da i ile opłaca, a potem dopiero myśli się jak pozbyć się reszty. Polacy tam niespecjalnie debatowali nad matematycznymi proporcjami tworząc Piękną Braterską Unię z Litwą. Nie takie terytoria w końcu wydostawały się spod władzy danego podmiotu, do czego na pewno pokiwa ci z zrozumieniem głową każdy Anglik, gdy spojrzy na niegdysiejszy obszar władzy kolonialnej, jaką sprawowali nijak nie widząc problemu, w tym, że sporo tego.

Nie rozumiem co ty tu napisałeś. Bezsensu.

Costly napisał/a:
Zresztą, ogółem chętnie bym na poważnie wszedł w taką dyskusję, zamiast błaznować tak dalej pomiędzy waszymi wpisami, ale tak trochę na spokojniej, produkując posty w mniejszym tempie i ilości, za to z inną formą argumentacji. O co mi chodzi?

Było pisać że trollujesz.

Costly napisał/a:
Pomiędzy Ivanem, a Leninem i ferajną było kilka latek. Ignorowanie tego i celowe wskazywanie "domniemanego jegonamyśli" nie prowadzi do dyskusji, tylko odbijania piłeczki.

Chodziło mi o to czy on uważa że jesli Romanowowie to stagnacja to czy Lenin to rozwoj. I czy obalenie monarchii absolutnej bylo dla panstwa korzystne.

Costly napisał/a:
A ponad wszystko dowodzi, że nie jest twoim zamiarem posłuchać, co mówi druga strona.

?
Costly napisał/a:
*EDIT*

/me na widok blokady:

nervyzombie, zresztą nieważne ;p

?
Cytat:
Karol Marks = Niemiec. Stalin = Gruzin. Mao = Chińczyk. Kim Ir Sen = Koreańczyk. Che Guevara = Argentyńczyk. Fidel Castro = Kubańczyk. To jest ideologia ponadnarodowa i sprowadzanie jej jedynie do Rosji jest upraszczaniem zakłamującym temat.

A czy ja pisze ze oni sa Rosjanami? Pisze ze Stalin, Lenin i Dzierzynski to Rosjanie.


Ostatnio zmieniony przez nervyzombie dnia 17-04-2013, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-04-2013, 23:45   

E, sorry, wnioskując z twojej odpowiedzi, piję nie do tego człowieka.

Nie było tematu, ja się wyłączam.

btw. ja nie trolluje! Ja pajacuje!

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2013, 07:45   

nervyzombie napisał/a:
Slova czy ty podałaś jakiekolwiek państwo historyczne?

Nie plemiona, a imperia. Wiadomo, że mieszkańcy Wysp Wielkanocnych tworzyli kulturę rozwojowo na poziomie Azteków, zaś na Bliskim Wschodzie było wiele starożytnych państw, które się wyłożyły z powodu karczowania lasów (swój wkład w to mają także Żydzi). Myślisz, że dlaczego na Bliskim Wschodzie nie ma lasów cedrowych? Bo tam nie rosły? Nie. Bo je wycięli.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2013, 11:11   

Slova napisał/a:
nervyzombie napisał/a:
Slova czy ty podałaś jakiekolwiek państwo historyczne?

Nie plemiona, a imperia. Wiadomo, że mieszkańcy Wysp Wielkanocnych tworzyli kulturę rozwojowo na poziomie Azteków, zaś na Bliskim Wschodzie było wiele starożytnych państw, które się wyłożyły z powodu karczowania lasów (swój wkład w to mają także Żydzi). Myślisz, że dlaczego na Bliskim Wschodzie nie ma lasów cedrowych? Bo tam nie rosły? Nie. Bo je wycięli.
Nie tylko karczowania lasów. Były tam państwa które padły w efekcie konfliktów wewnętrznych (sukcesyjnych, nie narodowościowych), państwa które padły na skutek przyczyn ekonomicznych, był też iirc przypadek państwa które zostało wykończone przez długotrwałą zarazę i głód.

Nervyzombie najwyraźniej zapomina, że nacjonalizmy to stosunkowo późny wynalazek - znaczna część państw okresu starożytnego identyfikowała się nie poprzez jakąś narodowość, a podległość konkretnemu władcy/dynastii/miastu. Państwa mogły znikać z mapy po prostu dlatego, że jedna dynastia wygasła, a zastąpił ją władca z sąsiedniego miasta. Albo dlatego, że miastu A nagle zaczęło być bliżej do miasta B, i w efekcie poluźniło więzi z miastem C. Nie potrzeba było do tego wcale wojen.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 16:13   

Slova napisał/a:
Wiadomo, że mieszkańcy Wysp Wielkanocnych tworzyli kulturę rozwojowo na poziomie Azteków

No chyba nie. Poza tym jak nawet to Aztecy nie byli rozwinięci, to był poziom neolitu. Mi chodzi o takie państwa co do których mamy pewność że istniały i w jakim kształcie a nie "Na bliskim wschodzie istniały imperia które wyłożyły się bo jedli lasy cedrowe, Wyspa Wielkanocna to było imperium". Lol, jak coś wielkości WW można nazwać imperium.

Slova napisał/a:
zaś na Bliskim Wschodzie było wiele starożytnych państw, które się wyłożyły z powodu karczowania lasów

Tzn. jakie państwa?

A i ja nie zaprzeczyłem że to jest w sumie możliwe i że były w historii takie przypadki(jak tak zostałem odebrany to przepraszam mój błąd). Chodziło mi o to że w przypadku Rzeczypospolitej to po prostu scenariusz nie do przyjęcia nawet w skrajnej historii alternatywnej... U nas własnie głównie chodziło o to że padliśmy przez sąsiadów. A ci sąsiedzi mieli lepszy ustrój, który pozwolił im wtedy rozwinąć państwo. To prawda że wszystkie te państwa przeżyły kryzysy które definitywnie zrzuciły monarchię absolutną na rzecz republiki. Ale wtedy, gdy te państwa przeżywały ustrojowy kryzys, naszego w ogóle nie było...


Bezimienny napisał/a:
był też iirc przypadek państwa które zostało wykończone przez długotrwałą zarazę i głód.

Ja takie państwa, które były tak małe i słabe że wykończyła ich zaraza czy tam głód to nazywam dzikimi hordami a nie państwami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 16:21   

nervyzombie napisał/a:
U nas własnie głównie chodziło o to że padliśmy przez sąsiadów. A ci sąsiedzi mieli lepszy ustrój, który pozwolił im wtedy rozwinąć państwo.


Wiesz, to ogółem taka charakterystyczna cecha Polaków - zawsze wszystkiemu winien jest sąsiad.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 16:28   

Costly napisał/a:

Wiesz, to ogółem taka charakterystyczna cecha Polaków - zawsze wszystkiemu winien jest sąsiad.

Winni jesteśmy my i nasz słaby ustrój. A że sąsiedzi to wykorzystali, ja takie działania pochwalam. Bo ogólnie to do czasów Zygmunta III Wazy historia Polski(i Europy)mogła się potoczyć inaczej. Później już zaczęliśmy wyraźnie i systematycznie słabnąć w stosunku do ościennych państw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2013, 16:35   

Cytat:
Ja takie państwa, które były tak małe i słabe że wykończyła ich zaraza czy tam głód to nazywam dzikimi hordami a nie państwami.

Norwegia była dziką hordą? Ciekawe...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-04-2013, 16:44   

nervyzombie napisał/a:
Winni jesteśmy my i nasz słaby ustrój.

Jesteśmy bardzo winni, że Szwedzi postanowili nas najechać. Normalnie jak cholera.

Poza tym patrzysz na to ze złej perspektywy - owszem, zniknęliśmy z mapy za sprawą pewnych złych decyzji, ale potem naprawiliśmy szkodę i udało nam się wrócić. Więc naprawdę nie ma sensu aż tak piętnować naszych przodków.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 16:49   

Urawa napisał/a:

Norwegia była dziką hordą? Ciekawe...

Nom w sumie tak. Poza tym kiedy wykończyła ich głód i zaraza?

Tren napisał/a:
Jesteśmy bardzo winni, że Szwedzi postanowili nas najechać. Normalnie jak cholera.

Lol akurat wojny ze Szwecją były spowodowane głupotą Wazów. A Szwedów nie można winić że to zrobili. Sam bym tak zrobił.

Tren napisał/a:
Poza tym patrzysz na to ze złej perspektywy - owszem, zniknęliśmy z mapy za sprawą pewnych złych decyzji, ale potem naprawiliśmy szkodę i udało nam się wrócić.

Jesteśmy państwem słabym, małym ludnościowo, terytorialnie, zacofanym w stosunku do Niemiec... Odzyskaliśmy niepodległość ale niewiele poza tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group