FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 08:31   

w swzkole to ja wlasnie skonczylem"Lalke"...no chyba najlepsza lektura jaka kiedykolwiek czytalem hehe :P

a tak na codzien to czytam wyyyyyjehcany horror zwlaszcza jesli ktos kocha wampiry "nekroskop" (jezu niech sie zglosi cociaz jena osoba ktora to czytala bo nikogo takiego znalezc nie moge) Briana lumleya :):)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-04-2006, 10:32   

Ja czytałam, ale wieki temu.. Mądry tatuś mi wepchnął na zieloną szkołę w którejś klasie podstawówki...^^" Dziecko przeczytało początek pierwzego tomu i odpadło, ale potem mu się nudziło i w efekcie jednak połknęło ksiażkę w całości, oblizalo się i rzuciło sie na następne tomu. Wszystkie pięć, wtedy więcej nie wyszlo.

Nie mam pojęcia, czy teraz też by mi się tak podobało - ma mnóstwo fajnych pomysłów, ale do tego przepakowanego, wszechmocnego głównego bohatera, który co on tam nie może...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2006, 16:21   

Waldemar Łysiak - Kolebka
Łysiaka znałem dość dobrze jako felietonistę Gazety Polskiej i publicystę, wiedziałem, że jest pisarzem ale jakoś nigdy nie ttrafiła się okazja, by sięgnąć po którąś z jego ksiażek. Niedawno wpadła w moje orkowe łapy "Kolebka". Całkiem przyjemna powieść przygodowo - historyczna, w w której autor kontynuuje z powodzeniem tradycje literackie Gąsiorowskiego czy Dumas. Realia wojen napoleońskich z całkiem ciekawym pokazaniem postaci, które tworzyły wielką politykę tamtych lat, owszem chwilai skrajnie subiektywnym ( cóż, sam za Talleyrandem nigdy nie przepadałem, jest w tej książce piękna scena, w której rzeczon ostrezga Napoleona przed Dąbrowskim - polskim jakobinem, które chciałby ścianć królów. Na co Cesarz w dwóch słowach przypomina mu o jego roli w rewolucji ). Miłośnikom powieści historycznych polecam w ciemno.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2006, 10:38   

Właśnie na stronie Merlina zauważyłem, że przetłumaczono wreszczie nową książkę Elizabeth Haydon - Elegia na utraconą gwiazdę. Mimo, iż Requiem za słońce podobało mi się o wiele mniej od całej trylogii, to i tak ją kupię, może nawet dziś (jeśli będzie w księgarni). Odczucia napiszę po przeczytaniu ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2006, 10:46   

Keii, a napisz, napisz - ja jak zobaczylam ze jest kolejny tom to uznalam ze jednak sobie chyba daruje....
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2006, 11:05   

Z tego co czytałem na stronie Merlina w opisie książki, zapowiada się, że nie jest bynajmniej ostatnim ;>
Merlin.pl napisał/a:
"Elegia o zaginionej gwieździe" stanowi punkt zwrotny w cyklu Symfonii Wieków.

Smoczyca Anwyn, która przez trzy lata leżała w grobie ze skał i czarnego węgla w stanie podobnym do śmierci, zostaje uwolniona przez kataklizm, którym zakończyło się "Requiem za słońce". Zdezorientowana i oszołomiona pamięta tylko dwie rzeczy: osobę, która uwięziła ją w smoczej postaci i zamknęła w grobowcu, oraz wszechogarniające pragnienie zemsty.
Tymczasem Achmed, król Firbolgów, odbudowuje zniszczone królestwo, podczas gdy gildia bezlitosnych asasynów planuje pomścić śmierć swojej przywódczyni.
Straszliwie zdeformowana, ale magiczna istota trafia z cyrku osobliwości do pałacu złego despoty, a ten dostrzega w niej narzędzie, dzięki któremu będzie mógł zrealizować swoje plany podboju kontynentu i przejęcia nad nim władzy.
Pojawienie się nowych przywódców, dobrych i złych, długo oczekiwane narodziny dziecka Czasu, mroczne plany asasynów i władców, nieporozumienia wśród Trójki oraz bitwa na śmierć i życie między dwoma smokami o niewyobrażalnej mocy są początkiem chaosu prowadzącego do wojny, która w rezultacie spustoszy połowę świata.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2006, 11:21   

niestety.......................
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2006, 11:30   

Z jednej strony Haydon wg. mnie powinna zakończyć swą pisarską działalność w tym kierunku na trylogii, ale z drugiej miło poczytać kolejną książkę ze świata, który się zna i lubi ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2006, 11:58   

z doswiadczenia w czytaniu trylogii ktore rozrosly sie do N-logii...... swiat ok, ale bohaterow warto se zmieniac co jakis czas
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2006, 12:05   

O bogowie... Ja chyba nie chcę tego czytać, mimo że trylogię nawet lubiłam... "Requiem dla słońca" cudem przetrwałam. A z Biancą nie mogę się nie zgodzić... Bo nie przypuszczam, żeby Rapsodia nagle nabrała rozumu... W trylogii jej kretynizm był znośny i zrozumiały, w requiem był irytujący, jestem prawie pewna, że w kolejnym tomie będzie już nie do zniesienia.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2006, 19:49   

No i nie mieli w żadnej z miejscowych księgarni (Matras niestety miał remont do dziś włącznie >_<;). Prawdopodobnie w niedzielę nabędę...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-05-2006, 11:07   

Czytam aktualnie "The Truth" Pratchetta ("Monstrous Regiment" w kolejce czeka ;) i powiem tyle, że książka jest po prostu genialna. Autor w ciekawy sposób pokazuje stosunek zwykłych ludzi do prasy ("Skoro to napisali, to musi być prawda") oraz samo jej działanie. Satyra w najlepszym wydaniu :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2006, 21:24   

Keii: Pratchett to geniusz:) Uwielbiam jego skazki:) Sa niesamowicie przesycone satyra, kultura. Gosciu ma taaaka wiedze i takiez samo poczucie humoru:) Polecam wszystkie jego ksiazki ze Swiata Dysku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-05-2006, 01:15   

Mai_chan napisał/a:
Bo nie przypuszczam, żeby Rapsodia nagle nabrała rozumu... W trylogii jej kretynizm był znośny i zrozumiały, w requiem był irytujący, jestem prawie pewna, że w kolejnym tomie będzie już nie do zniesienia.

Nie dołuj, nie dołuj. Bo dziś skończyłam czytać dziwnym zbiegiem okoliczności kupione* Requiem i doszłam do wniosku, ze Rapsodię po prostu.. da się ignorować! Niby główna bohaterka, a olanie jej sobie calkowicie i skupienie się na fanserwisie z Achmedem** nie jest takie trudne...

Fakt, w tym miejscu Bianca ma rację: kontynuacje trylogii są zazwyczaj straszne. Tu jeszcze nie doszliśmy w dodatku do kresu możliwości grafomańskich autorki: w sierpniu tom 6, w styczniu 7. Tylko się bać.

Na pocieszenie: "Artemis Fowl: Fortel Wróżki". Tu przynajmniej główny bohater jest inteligentny. I jak go nie kochać poza tym? Kolejny fanserwis: Arty bez garnituru, za to ucharakteryzowany na normalnego nastolatka. I on ma 14 lat... taak...
Swoją drogą, chętnie wystosowałabym apel treści 'do czytania Fowla biegiem marsz, Pottera na podstawki do kwiatów' ale jakoś perspektywa fików typu 'harry I'm your father' przeraża mnie lekko... a czytajcie sobie tego Pottera, czytajcie na zdrowie.

*znaczy: daawno temu darowałam sobie jego szukanie a tu białostocki Empik wystawia na półkę trylogię plus dwa kolejne tomy... a Merlin powiedział mi: książki nie ma!
**Ermmm... czy mówiłam już, że fanserwis widzę wszędzie? A ten konkretny jest całkiem wysoko w moim prywatnym rankingu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2006, 10:02   

GoNik napisał/a:
"Artemis Fowl: Fortel Wróżki"

To jest 4 część? O_o Tzn. słyszałam, że gdzieś tam, bodajże w Iralndii już jest, ale nic mi nie wiadomo żeby w Polsce już była :> A więc? Przyznaj się bez bicia :P

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group