FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-08-2006, 17:49   

Totem, a potem koniecznie "Pamiętnik znaleziony w wannie"

w którym to Lem napisał/a
Cytat:
Dominował wówczas, jako jeden z głównych, kult bóstwa Kap-Eh-Thallu(...)Samego imienia bóstwa nie wolno było wymawiać, w Ammer-Ku nazywano to bóstwo głównie Thoo-Llar(...) Składano mu ofiary ze zbiorów trzciny cukrowej, kawy i zboża (...) zgodnie z kultem świat wspierał się na tak zwanej "własności śtej" (...)Ośrodkiem wiary najbardziej fanatycznej pozostało do końca, tj. do powstania Ziemskie Federacji, państwo Ammer-ku, rządzone przez kolejno po sobie następujące dynastie presynidów.

Fakt, Lem jeśli chodzi o niektóre książki, zestarzał się potwornie...
Przejdź na dół
Kagami_chan Płeć:Kobieta
pragnąca iśc za nim


Dołączyła: 13 Maj 2006
Skąd: Polska ;)
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2006, 22:49   

Tak ostatnio mnie wzieła dośc zabawna książka pt "świat marzeń zakupoholiczki". Tę książke napisała Sophie Kinsella i szczerze mówiąc nie znam innych jej książek, ale ta zapowiada się naprawde interesująco, gorąco polecam.
Zacytuje teraz tekst z tylnej okładki książki:


"Kiedy sytuacja staje sie ciężka-ciężko też robić zakupy!
Rebeka Bloomwood wie o tym doskonale, bo Rebeka Bloomwood wie wszystko o zakupach. Sa jej ulubionym zajęciem i jej ... przekleństwem. Mozna powiedzieć, że jest chora na robienie zakupów, najchetniej w markowych sklepach. A ponieważ jest tylko skromna dziennikarką o umiarkowanych dochodach, udzielaja czytelnika porad- o ironio!
-jak najkorzystniej lokować pieniądze, więc na koncie ma nieustanny debet. Zmusza ją to do nieustannych historyjek, które maja usprawiedliwić zaleganie ze spłatą kredytu.
Banki nie bardzo chcą czekać, Rebeka wieże sama siebe zapedza w ślepą uliczkę, kiedy nagle, przedziwnym zrządem losu staje się nieomal gwiazdą telewizyjną. czy spora nowym wyzwanią jakie przed niastaneły?"

No to tyle ;)

_________________
Wkrada się ogień w serca, a wzniecony
już nie może być płomień utajony,
niewoli dusze, choć raz zniewolona,
panuje miłość - miłością zwabiona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-08-2006, 22:14   

Wczoraj w pociągu przeczytałem Zakon Krańca Świata tom II.

Książka odrobinę chyba słabsza niż I tom, głównie chyba dlatego, że już nie taka tajemnicza. Podczas lektóry bowiem odkryciu ulegają wszystkie dotychczasowe sekrety. Nie mniej jednak świetna. Mam nadzieje, że powstanie kontynuacja (choć może z innym głównym bohaterem, Lars Bergson stał się bowiem zbyt powerny...).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2006, 18:24   

"Koniec Świata w Breslau"
Choć nie jestem fanem kryminałów, to musze przyznać, że książka bardzo mi się podobała, może ze względu na umiejscowienie w międzywojennym Wrocławiu i dużą pieczołowitość opisów. Autor pisze bardzo sprawnie, zbudował ciekawą i wielowątkową fabułę.
Ksiązka do przeczytania na więcej niż jeden raz, a to chyba największy komplement jaki można pod adresem kryminału powiedzieć.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-08-2006, 17:52   

Przeczytałem powieść Ursuli LeGuin pt. "Dary". Właściwie, połknąłem - 150 stron pochłonąłem w niecałe półtorej godziny. Potem długo siedziałem i czekałem aż się w głowie uleży... PIĘKNE *____* Relatywnie świeże - bo z 2004 roku. Po nudnawym Tehanu i przeciętnym Innym Wietrze wreszcie widać, że mistrzyni wróciła do formy....

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2006, 12:26   

Ostatni Bohater:

Dopiero co sobie kupiłem, dopiero zacząłem czytać... Właściwie, to nawet nie zacząłem czytać, co skończyłem oglądać obrazki.

Rety! Jakie śliczne!

A scena "Stworzenie Adama" z Cohenem i Ślepym Io w rolach głównych jest po prostu piękna!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2006, 20:28   

A oglądałeś uważnie tę historyjkę w obrazkach na początku? Śmiałyśmy się jak głupie przez dobre pięć minut z teo przejazdu barbarzyńców i kradzieży minstrela.^^

Niedawno skończyłam "Zamek w chmurach", druga część "Ruchomego zamku Hauru" - dużo lepsza od poprzedniczki, zwłaszcza ze względu na świetnego głównego bohatera i jeszcze lepszy pomysł z nieszczęściem Jenkinsowego potomka. Potem, pod wpływem filmów, sięgnęłam po "Nocny patrol" Łukanienki - zupełnie co innego niż film - niby postacie się tak samo nazywają... choć jednak sporo rzeczy w filmie jednak fajniej rozwiązali.
Obecnie walczę z cyklem imperialnym Feista. Autor, w pierwszym tomie dawszy znać, że "Hrabia Monte Christo" bardoz mu się podobał, prezentuje w drugim swoją znajomość "Szoguna".^^

A jaszcze wcześniej miałam dużą radośc z zapoznaniem się z dziełem pana R. Gie... pardon, Romana Bertowskiego "Za błękitną kurtyną" - piękna rzecz, polecam każdemu. Nic dziwnego, że facet jest za maturalną amnestią - z taką interpunkcją i budowaniem zdań swoja to chyba fuksem zdał...

A wcześniej walczyłam z "Mgłami Avalonu". Na szczęście nie wiem, co to jest wiccanizm, więc przeszłam przez powieść w miarę bezboleśnie. Szkoda bohaterów, równie dobrze mogliby się na początku książki połozyc i leżeć cały czas z tym samym wynikiem - nic im prócz żenienia się, wdowienia, rozmnażania i tracenia dzieci nie wychodzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2006, 21:19   

Aktualnie czytam Blaszany Bębenek - zacząłem przed aferą związaną z autorem tej książki - póki co okazało się że książka jest absolutnie czymś innnym niż się spodziewałem - ale przed jakimikolwiek ocenami powstrzymam się do końca lektury

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 00:30   

Mignął mi tu Lem po drodze.
Aktualnie jestem w trakcie "Powrotu z gwiazd", a im dłużej czytam, tym ciężej jest mi się oderwać, choćby po to, by pociągnąć łyk herbaty. To jest takie... takie melancholijno - romantyczne, z racji tego polecam wszystkim duszom marzycielskim.

Grisznak napisał/a:
Fakt, Lem jeśli chodzi o niektóre książki, zestarzał się potwornie...

I tutaj to widać, co jednak specjalnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Jeden z ciekawszych... przeszłych obrazów przyszłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2006, 10:44   

Beryl napisał/a:
A oglądałeś uważnie tę historyjkę w obrazkach na początku? Śmiałylśmy się jak głupie przez dobre pięć minut z teo przejazdu barbarzyńców i kradzieży minstrela.^^


Widziałem. Mam wrażenie, że pucharek też ukradli:D. Mi jednak najbardziej podobała się ilustracja ala Stworzenie Adama z Cohenem i Ślepym Io w rolach głównych.

Generalnie książka jest gorsza od ilustracji. Niestety to tylko słaby Prattchet (co znaczy, że i tak wyprzedza o milę najlepszą konkurencję). Za to ilustracje... Klasyczne dzieła sztuki przerobione na Discworld są niesamowite.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-09-2006, 10:59   

Cytat:
Za to ilustracje... Klasyczne dzieła sztuki przerobione na Discworld są niesamowite.

Te w 'Ostatnim Bohaterze' to jeszcze nic. 'Sztuka Świata Dysku' to jest coś, kosztowała mnie prawie 50zł, ale było warto. Kilkadziesiąt stron ilustracji i szkiców z opisami. Przyznam, że skusiła mnie uroczo wykrzywiona Mona Lisa na okładce :]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 16:52   

Udai napisał/a:
Aktualnie czytam Blaszany Bębenek - zacząłem przed aferą związaną z autorem tej książki - póki co okazało się że książka jest absolutnie czymś innnym niż się spodziewałem - ale przed jakimikolwiek ocenami powstrzymam się do końca lektury



Czytałam to jakieś 2 lata temu. Moim zdaniem książka jest naprawdę dobra, choć niezbyt przy tym łatwa w odbiorze, ale na pewno warto doczytać do końca.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2006, 11:12   

Zegarmistrz napisał/a:

Generalnie książka jest gorsza od ilustracji. Niestety to tylko słaby Prattchet (co znaczy, że i tak wyprzedza o milę najlepszą konkurencję). Za to ilustracje... Klasyczne dzieła sztuki przerobione na Discworld są niesamowite.

Jeszcze parę tomów się pomęczymy, a potem na okładkach normalnych powieści Pratchetta też powinny znaleźć się ilustracje Kidby'ego. Ta z "Nightwatch" z patrycjuszem ukrytym w cieniu jest przegenialna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2006, 11:25   

Abigail napisał/a:
Moim zdaniem książka jest naprawdę dobra, choć niezbyt przy tym łatwa w odbiorze, ale na pewno warto doczytać do końca.


Zdecydowownie zamierzam doczytać książke do końca ... nie zamierzamm odpuścić , inną sprawą jest to że mam teraz strasznie mało czasu więc nie wiem kiedy uda mi się to zrobić :(

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-09-2006, 11:44   

Cytat:
Jeszcze parę tomów się pomęczymy, a potem na okładkach normalnych powieści Pratchetta też powinny znaleźć się ilustracje Kidby'ego. Ta z "Nightwatch" z patrycjuszem ukrytym w cieniu jest przegenialna.


Widziałem w Tesco (niesamowite rzeczy można w tym Tesco dostać) angielskie wydanie. Rzeczywiście doskonała ilustracja.

Piąty Elefant albo już się ukazał, albo wyjdzie na dniach. Po nim The Thruth, następnie Złodziej Czasu i Nocna Straż! Cudnie!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 25 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group