FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2006, 23:43   

Zegarmistrz, ale tego - ty widziales ze to 1 tom? Ze sie dopraszasz o tresc z kolejnego ;))
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2006, 23:52   

Cytat:
Zegarmistrz, ale tego - ty widziales ze to 1 tom? Ze sie dopraszasz o tresc z kolejnego ;))


Tak. Co z tego?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-12-2006, 10:24   

Bianca napisał/a:
Zegarmistrz, ale tego - ty widziales ze to 1 tom? Ze sie dopraszasz o tresc z kolejnego ;))

To ma być cały cykl? Oj, to ja sie lepiej zastanowię czy kupować, bo jednak nie jestem wielkim fanem ciągnących się serii.
Ktoś wie, ile to ma mieć tomów?
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2006, 10:32   

Cytat:
Grałaś / prowadziłaś Maga: Wstąpienie?

Tak, nawet ze mną na konwencie. Tylko raz spotkałem Inę, ale chyba nigdy tego nie zapomnę :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2006, 17:31   

Zegarmistrz napisał/a:
Ina: skończyłem. Generalnie książka mi się podoba widać, że pisał ją ktoś, kto siedzi w anime (oraz, że są planowane dalsze tomy), ale ma dla mnie jedną wadę: postacie i otoczenie są strasznie anonimowe. Właściwie do końca nie wiadomo, kim są...


Bardzo się cieszę, że się podoba. Tak, będą kolejne tomy i dla uspokojenia Grisznaka dodam, że "DWS" nie urywa się w połowie, ma zwartą fabułę i można potraktować go jako osobną książkę.
Anonimowość... możesz mieć tutaj na myśli dwie rzeczy:
- założenie świata (niedookreślone daty, nazwy rodzajowe typu "Park Miejski" zamiast konkretnych np. "Park Skaryszewski") i z tym raczej wiele nie zrobię, bo to tak ma być.
- potrzebujesz danych nt. postaci, a ja te dane mogę dostarczyć w dalszych częściach (o ile nie będzie się to kłóciło z założeniami). Świat jest ogrooomny, danych mam aż zanadto, musi być jakaś selekcja.

Zegarmistrz napisał/a:
1) Grałaś / prowadziłaś Maga: Wstąpienie?



Do 2003 roku byłam na bieżąco z krajowymi i nie tylko erpegami. Teraz jestem (prawie)emerytką, czego bardzo mi szkoda.

Zegarmistrz napisał/a:
2) Co to jest ta cała "Mroczna Wojna" o której co chwile wspominają postacie? Był to konflikt lokalny, ograniczający się tylko do miasta, czy globalny? Jakie były jego przyczyny, przebieg i główne stronnictwa?
3) Kim jest wzmiankowany Czternasty (ten, którego imię zostało na wieki wyklęte)? Smokiem z Ogrodu? Jakie były związki magów ze Smokiem / na jakiej płaszczyźnie się wcześniej spotkali?


Pomidor ;-)
Wszystko będzie wyjaśniać się po trochu.

Grisznak napisał/a:

To ma być cały cykl? Oj, to ja sie lepiej zastanowię czy kupować, bo jednak nie jestem wielkim fanem ciągnących się serii.
Ktoś wie, ile to ma mieć tomów?


Ktoś jeszcze nie wie. Ktoś myśli, że dwa, ale prawdopodobnie trzy.

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-12-2006, 20:48   

Jak nie więcej niż trzy to może jeszcze być. Na większej ilości nawet Herbert się wyłożył (choc czwarty wyszedł mu paradoksalnie najlepiej).
Niemniej wyznaję zasadę że im mnie tym lepiej. Z serialoz akceptuję chyba tylko Conana i Czarną Kompanię a to głównie przez specyficzny sentyment.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2006, 16:15   

inatheblue napisał/a:
- potrzebujesz danych nt. postaci, a ja te dane mogę dostarczyć w dalszych częściach (o ile nie będzie się to kłóciło z założeniami). Świat jest ogrooomny, danych mam aż zanadto, musi być jakaś selekcja.


Właśnie to ieokreślenie postaci najbardziej mi przeszkadzało. Momentami miałem wrażenie, jakbym zaczął czytać książkę od środka... Padały terminy, których po prostu nikt nie wyjaśniał.

Skoro odpowiedzi znajde w następnych tomach, to czekam. Ja do cykli urazu nie mam, a ostatnimi czasy wychodzi mniej książek, niźli chciałbym kupić.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2006, 12:39   

Zegarmistrz napisał/a:
inatheblue napisał/a:
- potrzebujesz danych nt. postaci, a ja te dane mogę dostarczyć w dalszych częściach (o ile nie będzie się to kłóciło z założeniami). Świat jest ogrooomny, danych mam aż zanadto, musi być jakaś selekcja.


Skoro odpowiedzi znajde w następnych tomach, to czekam. Ja do cykli urazu nie mam, a ostatnimi czasy wychodzi mniej książek, niźli chciałbym kupić.


Czyli to znaczy, że zapatrujesz się pozytywnie na ciąg dalszy, goodie goodie. :P Wejdź może na moją stronę, tam mam foruma i na tym forumie możesz zostawić te pytania, które cię najbardziej nurtowały (bo tu lepiej nie spoilerować). Ja sobie zapamiętam, przejrzę notatki i przyda mi się na przyszłość. W tej chwili czytelnik jest w sytuacji głównej bohaterki, to trochę tak jak mieć w domu dziadka weterana II WŚ, który milknie kiedy opowieść robi się zbyt osobista.

BTW, spadam na razie i będę w okolicach Nowego Roku. Miłych świąt :)

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-01-2007, 12:36   

Kiedy dziś o pierwszej kładłam się spać nieopatrznie wzięłam do ręki dopiero co przyniesioną z biblioteki "Carrie" Kinga. "Tylko parę kartek"... Skończyłam o czwartej.

King w najlepszej formie - jest mhrrrrocznie, gothycko i przerażająco. I trzyma w napięciu - nawet jeśli w zasadzie od początku "mniej więcej" wie się, czym to się skończy... I jest cholernie smutne. ...i właśnie skojarzyło mi się z "ideą" Elfen Lied - cierpiąca dziewczyna z morderczą mocą... W przeciwieństwie do EL TO jest dobre.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2007, 16:51   

Dobra... Inny temat. Lewandowski "Noteka 2015" w wydaniu jakiegoś totalnie egzotycznego wydawnictwa, które powstało ze 4-5 lat temu "na fali" i generalnie zajmuje się wydawaniem Lewandowskiego (swoją drogą diabli wiedzą czy to nie samodruk?)

Generalnie niezłe. Fantasyka bliskiego zasięgu w Pilipiukowo - Ziemkiewiczowym stylu (tylko lepiej napisana, bez takich ilości wódy, bez odchyleń prawicowych i generalnie sympatyczniejsza). Dobra książka...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-01-2007, 17:06   

Właśnie kończę "Operacja - Dzień Wskrzeszenia" Pilipiuka. Po trylogii Sapka (Narrenturm) czyta się to zdecydowanie szybko. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego, nie wiem, czy fajniejszego, ale to co dostałem wygląda całkiem całkiem. Chciałbym przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze wchłaniane przeze mnie dzieło pilipiuka więc opinię mam "nieskażoną" znajomością Wędrowycza, etc. Inna sprawa że jakoś nie mogę się zżyć z bohaterami. To, czy i kiedy ich zatłuką jest mi dość obojętne.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2007, 17:26   

Vodh napisał/a:
Inna sprawa że jakoś nie mogę się zżyć z bohaterami. To, czy i kiedy ich zatłuką jest mi dość obojętne.


Pilipiuk ma jeden problem: wszystkie jego postacie są skrajnie aspołeczne. O ile w wypadku Wędrowycza i jego kumpli to nie przeszkadza, to w reszcie cykli bywa kłopotliwe.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 20-01-2007, 17:59   

Przeczytałam "Sklepik Z Marzeniami" Kinga i stwierdzam, że to nie był najleprzy pomysł. Książka była <argh> cokolwiek trzymająca w napięciu (przynajmniej do pewnego momentu)
Ale... pojedynek Dobra ze Złem i finał poprzadzony Kuszeniem a zakończony złowieszczym <buhahaha> mnie z lekka dobił.
Teraz będę po raz enty czytać "Norwegian Wood", bo to moja odtrutka na nieprzypasowane -_-" ksiązki.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-01-2007, 22:55   

Skończyłem "Sarantyńską Mozaikę" Guya Gavriela Kaya (o ile to właściwe słowo, gdyż jako pierwszy przeczytałem drugi tom tej dylogii). Cudo, po prostu cudo...

Książka naprawdę jest jak mozaika - autor demonstruje nam kolejno różne elementy fabuły, bardzo, bardzo dużo elementów, które zaczynają mieć sens dopiero po połączeniu ich w całość. Autor przybliża historie i charaktery wielkiej ilości postaci, nawet zupełnie epizodycznych, których losy się splatają na stronicach. W zasadzie nie poznamy jedynie historii totalnych statystów, którzy pojawiają się i giną wkrótce po tym. Oprócz tego książka jest po wręcz przesycona - humorem, erotyką, mistyką, krwią, wulgaryzmami, polityką, intrygami, miłością i prywatnymi pasjami każdej z licznych postaci. Niektórym zapewne się nie spodoba stopień, w jakim wymieszane są w książce klimaty - przejście od zabawnego dialogu do tragedii i z powrotem zajmuje stronę...

Akcja umieszczona jest w świecie fantasy, wzorowanym na naszym z czasów cesarza Konstantynopola Justyniana, co jednak, obawiam się, większości zupełnie nic nie powie. Ograniczę się do stwierdzenia, że czasy to baaardzo ciekawe i o śmierć było zdecydowanie za łatwo. Żeby przeżyć w tym świecie trzeba było być urodzonym mordercą, piekielnie inteligentnym bądź płazowatym służalcem kogoś silniejszego, plus mieć duuużo szczęścia. Dużo bardziej niż dzisiaj.

Główny bohater, Crispin z Wareny, jest mozaicystą, a przy okazji rudym gburem i cholerykiem. Jego życie legło w gruzach po śmierci żony i córek w czasie zarazy. Gdy jego przyjaciel, Martinian, zostaje wezwany do Sarancjum by wykonać wielką mozaikę na wspaniałej kopule nowej świątyni, perfidnie wrabia Crispina w wyjazd zamiast jego. Pomysł popiera matka bohatera, co jednak tylko jeszcze bardziej go denerwuje. W końcu jednak nalegać na wyjazd zaczyna osoba, której w Warenie się nie odmawia...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-01-2007, 00:16   

Jestem właśnie w trakcie czytania książki Kultura Japonii by Paul Varley (Wydawnictwo UJ). Powiem tyle, że to taka historia, którą czyta się o wiele lepiej niż dzieło pani Tubielewicz.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 32 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group