FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 20:39   

Kupiłam ostatnio książkę Honor Samuraja (autor: Takashi Matsuoka). Mam pytanie, czy ktoś miał już do czynienia z tym autorem (wydał jeszcze Chmarę Wróbli)?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
B-Real Płeć:Mężczyzna
Me, Myself and I


Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Polska / Zamosc
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 20:45   

A ja nieczytam ksiazek xD niemam powodu by je czytac, i przedewszystkim checi ^^

_________________
- Po Drugie Szacunek Lojalnosc po Piersze
- Uwazaj jak tanczysz bo zyciowy parkiet byla sliski...Badz bliski dla Bliskich...
- Pomoc jest zawsze gestem pieknym !!
- Blokowiska i Bloki betonowe uroki...
- Dniem i Noca...Przyjaciolom sluzyc Pomoca !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10745502
Juri Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Kwi 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 21:09   

Według mnie ludzie nie czytający książek wiele tracą^^;;

Teraz czytam "Nic osobistego", Jasona Starra. Facet hazardzista, drugi jakiś biznesmen zdradzający żonę z kobietą, która prawdopodobnie ma niepokolei w głowie i zapowiada się, że przysporzy mu trochę kłopotów. Zaczyna się nieźle.
Pierwszy raz się stykam z książką tego autora, ale styl ma ciekawy i przyjemnie się czyta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 21:28   

B-Real napisał/a:
niemam powodu by je czytac, i przedewszystkim checi ^^

wiesz, to tak samo jak z powodem do grania w piłkę, oglądania w tv, grania w gry etc. jest jakiś?

z chęciami to już bardziej rozumiem.

Ja nie miałem zwykle czasu, teraz jak mam go jeszcze mniej ale jednak stałem się dość aktywnym 'czytaczem', bo jak napisąła Juri, duzo się traci odtrącając książki (już nawet walić beletrystykę, mnie do nich właśnie ta ilość wiedzy którą można zdobyć przyciągnęła, wystarczy sięgnąć na półkę). Stary gdybym nie czytał to nigdy bym nie wiedział jak zbudowac bombę

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
B-Real Płeć:Mężczyzna
Me, Myself and I


Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Polska / Zamosc
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 21:59   

Moja ulubiona lektora jest zycie ciagle pisze nowe rozdzialy, codziennie przegladam kartki z moja przeszloscia i wynosze lekcje z kazdego popelnionego bledu wiec po ksiazki niemam po co siegac na kazdy argument by czytac ksiazki znajde lepszy by ich nie czytac a odnosic takie same kozysci :)

_________________
- Po Drugie Szacunek Lojalnosc po Piersze
- Uwazaj jak tanczysz bo zyciowy parkiet byla sliski...Badz bliski dla Bliskich...
- Pomoc jest zawsze gestem pieknym !!
- Blokowiska i Bloki betonowe uroki...
- Dniem i Noca...Przyjaciolom sluzyc Pomoca !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10745502
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 22:04   

dobra, cziluj, nie bądź taki młody gniewny hiphopboy, brak znajomości dzieł kultury Ci kiedyś w czoło strzeli :P

nikt nikogo do niczego nie zmusza przecież, zresztą książki nie są po to byś uczył się życia, są po to byś je sobie urozmaicił ;]



EDIT, dobra wujek, bez prywaty, widzę Twój podpis przecie to się nie wypieraj ;] byłbyś starszy to pociętego WWO w podpis byś nie wklejał :> haba haba

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/


Ostatnio zmieniony przez Ari dnia 03-05-2007, 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
B-Real Płeć:Mężczyzna
Me, Myself and I


Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Polska / Zamosc
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 22:09   

Ari napisał/a:
dobra, cziluj, nie bądź taki młody gniewny hiphopboy


za ten tekst ujme to delikatnie masz minusa nieznasz mnie i nic o mnie niewiesz wiec na moj temat sie nie wypowiadaj. Przezylem wiecej w zyciu niz sobie wyobrazasz i pomysl ze jestem tak zwanym "mlodym gniewnym" tylko zmusilem sie by tu pisac bo jedna cudowna dzieczyna tego chciala... ( wiec na przyszlosc niewypowiadaj sie o mnie bo mnie tylko wuzasz )


Dwie sprawy:
1. Nie kontynuujcie offtopu
2. Ari, w istocie, masz minusa. Nie będziemy tolerować obrażania innych użytkowników (ani wulgaryzmów, już w jednym twoim poście zadziałała forumowa autocenzura). Potraktuj to jako pierwsze słowne ostrzeżenie, następnym razem pod nickiem pojawi się czerwony paseczek. Trzy takie i masz zakaz pisania.
Mai

_________________
- Po Drugie Szacunek Lojalnosc po Piersze
- Uwazaj jak tanczysz bo zyciowy parkiet byla sliski...Badz bliski dla Bliskich...
- Pomoc jest zawsze gestem pieknym !!
- Blokowiska i Bloki betonowe uroki...
- Dniem i Noca...Przyjaciolom sluzyc Pomoca !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10745502
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2007, 17:36   

"Autobiografia Alicji B. Toklas" pióra Gertrudy Stein, czyli quasi yuri z początku wieku, w otoczeniu klasyków malarstwa, takich jak Picasso, Matisse i wielu, wielu innych. Czyta się całkiem fajnie, ale dobrze mieć pewną wiedzę o malarstwie, bo bez niej traci się przyjemnosć lektury.
Powrót do góry
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2007, 21:09   

Aleksander Wielki Petera Green'a... chyba najlepsza biografia-książka historyczna jaką można złapać na polskim rynku. Autor odwaznie podchodzi do tematu, nie szczędząc komentarzy i oceny sytuacji.

No i mozna się dowiedzieć masy rzeczy o wielkim wodzu jakim niewątpliwie był Olek (chcę taką książkę o Draculi, Janie trzecim Sobieskim i Czyngis-Hanie kurka wafel!). Świetna rzecz, napisana zdecydowanie przystepnie i nowatorsko. Ogrom treści i wybitna forma, na takie coś mozna tracić pieniądze (a niestety daje trochę po kieszeni :/ jak zresztą reszta książek historycznych)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2007, 21:29   

Ari napisał/a:
Aleksander Wielki Petera Green'a...


Też czytałam, co prawda jakieś półtora roku temu, (albo rok, kiepsko u mnie z pamięcią do takich spraw), ale nadal pamietam, że była świetna, w każdym razie mi się podobała. Bardzo dobre były opisy bitew i oblężeń z naciskiem na strategie, wraz z mapkami, które ułatwiały zrozumienie danych ruchów. Wciągnęła mnie tak, że przeczytałam jednym tchem (później wprowadziłam w zdumienie panią od łaciny, gdy odpowiedziałam na pytanie, na które ona myślała, że nikt nie odpowie - co powiedział Al po tym jak Diogenes mu oznajmił, żeby ten sie przesunął xD) i na kilka miesięcy zachorowałam na "chcę wszystko, co ma związek z Aleksandrem Wielkim" ^^''

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 18:32   

Honor Samuraja - Takashi Matsuoka
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Początkowo można się pogubic, bo czas akcji często się zmienia, występuje wielu bohaterów, ale po kilku rozdziałach można przywyknąc do tego typu zabiegu, bo wszystkie wydarzenia ładnie ze sobą współgrają. Fabuła jest bardzo interesująca, książka trzyma w napięciu, zawiera mnóstwo informacji na temat kultury i tradycji Japonii - przedstawionych z perspektywy zarówno Japończyków, jak i cudzoziemców. Autor jest całkowicie obiektywny, przedstawia zdarzenia z różnych perspektyw. Bardzo sprawnie skonstruowana jest psychologia postaci, co nadaje im głębi i poniekąd tłumaczy ich czasami zaskakujące zachowania. Poza tym warto dodac, że odnaleźc tu można wiele bardzo ciekawych sentencji, które mnie osobiście urzekły.
Pierwszą książką, jaka ukazała się (przynajmniej u nas) tego autora jest Chmara Wróbli, kiedy czytam jej opis, to wydarzenia i bohaterowie pokrywają się z tymi z Honoru Samuraja, domyślam się więc, że to kontynuacja, tylko dlaczego nigdzie tego nie napisano... Zresztą przekonam się sama, jak tylko dostanę w łapki pierwsze "dzieło" pana Takashiego.

==dodano==

John Grogan - Marley i ja
Kolejna niesamowita książka. Opowiada o losach pewnego psa rasy labrador retriever, który jest najgorszym psem na świecie. Przysparza on wielu kłopotów swoim właścicielom i robi to w naprawdę perfidny sposób - zjada wszystko w zasięgu wzroku, przewraca przedmioty, pije wodę z klozetu, a do tego jest bardzo sprytny. Sytuacje opisane są w bardzo zabawny sposób. Narratorem jest sam autor, a za razem właściciel niesfornego Marleya. Książkę czyta się jednym tchem, sprawia, że śmiejemy się do granic wytrzymałości i jednocześnie wzrusza. Mimo iż opowieśc jest lekka i przyjemna, niesie ze sobą głębokie przesłanie, które sami odkryjecie po przeczytaniu. Gorąco polecam!
PS. Do przeczytania Marleya... nakłoniła mnie recenzja Mao. Dzięki :*

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 20:28   

Skończyłem Lapidaria 1-3 Ryszarda Kapuścińskiego i nie pozostaje mi nic więcej tylko gorąco polecić - wg mnie autor jest naprawdę człowiekiem obdarzonym wielką przenikliwością intelektualną - lektura pomaga spojrzeć inaczej na wiele rzeczy - jest też formą intelektualnej zabawy, po przeczytaniu wielu fragmentów zaczynałem się intensywnie zastanawiać nad swoją interpretacją danego zagadnienia. Z racji swoich przekonań cieszą mnie zaś szczególnie opinie autora dotyczące fałszywości i pobieżności pokazywania info w mass mediach, teorii "spokojnej konsumpcji" zachodu który usypia swoje sumienie pseudo humanitarną pomocą dla krajów w których panuje głód - oraz jedną opinię dotyczącą tego jak USA wypacza dzięki swoim medią Islam - stawiając znak równości między wyznawcą Islamu a terrorystą i dość szczegółowy opis tego procesu - o ile Ja mogę się mylić to Ryszard Kapuściński już zdecydowanie nie - i właśnie za tą ostrość i bezkompromisowość opinii nie koniecznie poprawną z punktu widzenia suto zastawionego stołu zamożnego zachodu - pełen szacunek - tak duży że już zamówiłem dzisiaj kolejne części 4,5,6 (każda wydana niestety osobno co zwiększa koszty).

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-05-2007, 17:19   

Będzie sentymentalnie i momentami dość hermetycznie, proszę wybaczyć, ale czasem trzeba.

Trylogia Kryształu Anne McCaffrey, lektura szybka, niewymagająca i całkiem przyjemna. W żadnym razie nie wybitna, ale czyta się dobrze. Pierwszy raz czytałam jeszcze w gimnazjum, wyszperane w zdecydowanie najlepiej wyposażonej w fantastykę bibliotece szkolnej w tym kraju (tamtejszą bibliotekarkę będę sławić po wsze czasy za prawidłowe podejście i umożliwienie mi wypożyczania "na absolwentkę", mimo że w rzeczywistości w życiu nie chodziłam do tamtejszej podstawówki - jeno do gimnazjum w tym samym budynku). Nie poczuwam się do oceniania, jak wiele bzdur jest w elementach "science"... Znając autorkę - pewnie sporo, ale mi to nie przeszkadzało. Fajny pomysł, ciekawa bohaterka główna i ze dwie czy trzy intrygi - mniam.

A teraz ten hermetyczny kawałek.

Mam do tej książki dziki sentyment i, zanim dorwałam ją po raz drugi w swoje łapki, długo zastanawiałam się dlaczego. Przed chwilą skończyłam i już wiem - psiakrew, NIE UMIEM sobie inaczej wyobrazić Killashandry Ree, jak z twarzą Shaili O'Malley (i jej pierwotnych wersji) - jednej z moich własnych bohaterek. Oczywiście, są to zupełnie inne kobiety, o innych charakterach i kompletnie różnej historii... Ale równocześnie "coś" mają podobnego. Nie, ja tego nazwać nie umiem i mogę zapewnić, że Shaila w założeniu nie była na Killashandrze wzorowana - przynajmniej nie świadomie. Być może bliżej jej do pierwotnej wersji (która bardzo ewoluowała od początków tej postaci)... Ale naprawdę nie wiem. Grunt, że tak jakoś dziwnie, wzruszam się i wspominam gimnazjum i stare opowieści.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-06-2007, 20:17   

Terry Pratchet Prawda. W zasadzie, to skończyłem czytać prawie tydzień temu. Gorsza niż się spodziewałem, choć chyba rzeczywiście o włos wyprzedza Piąty Elefant i o kilka metrów Carpe Jugulum. Za dużo było Vimesa i Straży, Patrycjusz też miał na początku niepotrzebne, psujące atmosfere wejście.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2007, 20:47   

Alan Spence - Czysta Ziemia
Ciężko mi było przebrnąc przez ten tytuł. Notki z tyłu książki są mało adekwatne do jej treści. Niby o miłości, niby o irlandzkim samuraju, ale tak naprawdę fabuła przesycona jest zagadnieniami ekonomicznymi, jeśli mogę to tak nazwac.
Spoiler: pokaż / ukryj
Facet wyjeżdża do Japonii, rozkręca tam swój interes i głównie wokół tego obracają się wydarzenia.
W sumie najciekawsze i skłaniające do reflekcji są rozdziały pierwszy i ostatni. Czysta Ziemia jest oczywiście bardzo ciekawa, solidna i sprawnie skomponowana, ale nie do końca trafiła w mój gust. Głównym minusem jest fakt, że w pewnych momentach autor po prostu ucina dane zdarzenie, nie zagłębia się w szczegóły i 'leci' dalej. O kontynuacji raczej nie słyszałam.

_________________


Ostatnio zmieniony przez So_Dakki dnia 28-06-2007, 21:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group