FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-05-2008, 14:29   

CD-Action - matko, kiedy ja to czytałem (a do kupna namawiał Zeg, świat się kończy)... Przez ten czas pismo praktycznie się nie zmieniło, ot, przybyło działów a la groch z kapustą, a Mac Abra został naczelnym naczelnym. Recenzji za mało jak na mój gust, ale tu tendencja spadkowa zaczęła się już wcześniej. Co ciekawego? Przede wszystkim morderczy artykuł o internecie jako źródle informacji, skupiony na krytyce anonimowych (khy khy) mądrali z forów i biadaniu, że w necie jest ogrom informacji, lecz nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie ich wiarygodności. Cóż, może dla ścisłowieda jest to sytuacja nowa i przerażająca;p.

O dziwo udało się kilka minifelietonów (co trudno uznać za zaletę, teraz pisze je pół redakcji). Autor jednego słusznie zauważył, że z programem "Superniania" jest coś nie tak - konkretnie dzieci ZUPEŁNIE nie przejmują się obecnością kamery, nie wspominając, że nawet nie patrzą w jej stronę.

*

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-05-2008, 16:34   

Na bogów, bo to przecież nie jest tak, że po całym mieszkaniu lata ludzik z kamerą! Czy tak trudno wyobrazić sobie ukryte kamery zamontowane gdzieś w mieszkaniu?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2008, 18:36   

Kupiłem pewien czas temu dwie najnowsze książki Pratcheta wydane w Polsce 'Straż nocna' i 'Potworny regiment'. Już je przeczytałem. Muszę zmienić zdanie o Terrym Pratchecie.....jest lepszy niż myślałem. Humor jak zwykle na wysokim poziomie i mnóstwo absurdalnych sytuacji oraz zabawnych/ciekawych postaci.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-05-2008, 18:37   

Ysengrinn napisał/a:
CD-Action - matko, kiedy ja to czytałem (a do kupna namawiał Zeg, świat się kończy)... Przez ten czas pismo praktycznie się nie zmieniło, ot, przybyło działów a la groch z kapustą, a Mac Abra został naczelnym naczelnym. Recenzji za mało jak na mój gust, ale tu tendencja spadkowa zaczęła się już wcześniej. Co ciekawego? Przede wszystkim morderczy artykuł o internecie jako źródle informacji, skupiony na krytyce anonimowych (khy khy) mądrali z forów i biadaniu, że w necie jest ogrom informacji, lecz nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie ich wiarygodności. Cóż, może dla ścisłowieda jest to sytuacja nowa i przerażająca;p.


Tak wogle jakie gry zaoferowali na płytce.

Ostatnio kupiłem Cd-actiona dla plakatu Wiedżmina. Płytka zagineła w akcji, a gazetka dawno w śmieciach.

Obecnie czytam Podręcznik samodzielnej nauki księgowania pani Gierusz. Zaprawde mawiam bardzo ciekawa lektura.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sl4sHh Płeć:Mężczyzna
Sentymentalny gość


Dołączył: 26 Maj 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2008, 19:11   

Pan B napisał/a:
Kupiłem pewien czas temu dwie najnowsze książki Pratcheta wydane w Polsce 'Straż nocna' i 'Potworny regiment'. Już je przeczytałem. Muszę zmienić zdanie o Terrym Pratchecie.....jest lepszy niż myślałem. Humor jak zwykle na wysokim poziomie i mnóstwo absurdalnych sytuacji oraz zabawnych/ciekawych postaci.


Również kupiłem obie te ksiązki, jednak zdania nie musiałem zmieniać zdania, ponieważ od zawsze uwielbiałem twórczość tego pana i nie raz zdarzyło mi się w tramwaju/autobusie zasmiewac w nibogłosy z jakiejś absurdalnej/przesmiewczej sytuacji. Ten autor potrafi wysmiać tak naprawde wszystko - od błedow religi, poprzez przesady, a konczac na polityce. Jedyna wpadka jaka zanotował moim zdaniem to "Kosiaż" - ksiązka wyszła srednia i raczej nieciekawa. Chyba jest to jedyny autor, przy którym nie szkoda było mi ani jednej złtówki wydanej na ksiązki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2008, 19:32   

Caladan napisał/a:
Tak wogle jakie gry zaoferowali na płytce.

Armies of Exigo
Broken Sword 3
Trackmania
Alien Shooter
I do tego trochę wolnego softu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2008, 19:59   

Offtopic, moi drodzy...

Przeczytałem sobie po latach "Trzech Muszkieterów". Mam do tej książki wielki sentyment, gdy byłem brzdącem oglądałem Dogatgnana, mam nawet zdjęcia z jakiegoś przedszkolnego balu w stroju muszkietera. I mimo upływu lat miło się to tego tytułu wraca - widziałem kilka adaptacji filmowych, był nawet musical, ale jednak książka jest najlepsza.

Ech, czemu ja w domu nie mogę znaleźć "W Dwadzieścia Lat Później?" Głowę bym dał, że kiedyś to w domowych zbiorach było.
Powrót do góry
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2008, 11:17   

"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Mario Vargas Llosa.
Zrobił się "bum" na Llosę.. To dobrze, bo autor świetny. Już miałam kontakt z jego książkami i faktycznie robi wrażenie, zwłaszcza, gdy odrobinę wcześniej czytało się coś słabego. W tym jednak przypadku, sięgnęłam po "Szelmostwa" po lekturze Marqueza, więc odczuwam niedosyt i nie umieram z zachwytu. Ciekawa historia, choć przewidywalna. Nie liczyłam na jakieś specjalne zwroty akcji, ale doceniałam język i sposób przedstawiania postaci. Polecam :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2008, 12:08   

Uparcie przebijam się przez twórczość Dawida Webera, znaną pod wspólnym określeniem Honorverse.

Nie powiem, jedenaście tomów powieści plus opowiadania, plus gościnnie Eric Flint - efekt jest, że tak powiem, monotonny w formie, fabularnie natomiast zadowala mnie w pełni.
I opisy bitew faktycznie są niczego sobie.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2008, 16:44   

Właśnie, wbrew mojemu krakaniu wygląda na to, że w następnym roku jest szansa na kolejnego Honorversa (Storm from the Shadows, dla zainteresowanych pierwsze fragmenty-zajawki można znaleźć na stronie ze snippetsami do nowych wydań prowadzonej przez jednego z pracowników Baena - http://jiltanith.thefifthimperium.com/ ). Z jednej strony nadal trwa wojna z Heaven (ona się chyba nigdy nie skończy), z drugiej

Spoiler: pokaż / ukryj
najwyraźniej szykuje się konflikt z Ligą Solarną - to może być wreszcie ciekawa odmiana

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2008, 13:05   

Kończę właśnie tom I Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza. Zaprawdę powiadam Wam, już dawno lekko, łatwo i przyjemnie nie czytało mi się żadnej księgi! W sumie nie dziwię się tej masie nagród jej przyznanych. Grzędowicz stworzył bardzo ciekawy, wiarygodny świat. Bohaterowie są wyraziści, mają określoną rolę w świecie, nie są tylko statystami. Również sposób narracji jest niesamowicie płynny... Ogólnie książka godna polecenia każdemu fanowi fantastyki a i nie tylko, bo w Panie... coś dla siebie mogą znaleźć nie tylko oni :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2008, 21:54   

Ostatnio przeczytałam :
- Harry Potter cz. 7 - nie jestem szczególnie zachwycona. Przeczytałam topic o Harrym i z przykrością muszę się zgodzić z większością (raczej bardziej negatywnych aniżeli pozytywnych) wypowiedzi :(
- Zagubieni w Tokio Marcin Bruczkowski - ciekawa historia Polaka pracującego w Japonii, który zaniepokojony nieobecnością swojego kolegi z pracy postanawia go odszukać. Jednak chyba bardziej podobało mi się Bezsenność w Tokio...
- Moralność Pani Dulskiej Gabriela Zapolska - no comments... :p

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 13:40   

Zacząłem 'Pieśń lodu i ognia' George R.R. Martina - pierwszy tom sagi - ponad 700 stronnicowa 'Gra o Tron' mnie wręcz powaliła, ledwo zacząłem a jednak musze przyznać, że to TA książka - ta która kogoś nienawidzacego 'średniowecznego fantasy' do niego przekonała.

Ma wszystko to czego zabrakło Tolkienowi i nie ma tego przez co nie byłem w stanie Władcy Grzebieni przęłknąć (na papierze, bo filmy mi w miarę weszły).

Potężna fabuła, naprawdę, oraz co by nie pisać nie dla młodego czytelnika (akurat Tolkien pisał dla swych dzieci, może dlatego mi coś tam nie gra?), spiski, koligacje, gigantyczne tło historyczne i kulturowe, gwałty, krew, okaleczenia, honor, dwory, wolne miasta, pustkowia, góry, legendy... polecam.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 13:53   

"Kafka nad morzem" Murakamiego (nie wiem czemu - zanim nie sprawdziłam tytułu na okładce, wydawało mi się, że czytam "Kafkę na wybrzeżu") - długie jak cholera, choć i tak trochę za krótkie - z jakiegoś powodu autor obciął całe zakończenie, które mogłoby wyjaśnić, o co chodziło z tymi kosmitami, siostrami i larwami.
Poza tym książka przeurocza, ciepła i bardzo humorystyczna. I bardzo taka... biblioteczna, to chyba najlepsze słowo - bohaterowie nie tyle opisują otoczenie, co je katalogują: przyszedł mężczyzna, obcięte paznokcie, krótkie włosy, ubrany w koszulkę białą w granatowe paski, szare spodnie i czarne buty, skarpetek nie widziałem, nie wiem, jakiego koloru. Razem otwarliśm bibliotekę, umyliśmy okna, starliśmy kurz ze wszystkich półek poza tą trzecią od dołu z lewej strony, potem zrobiliśmy obiad. Na obiad był węgorz... i w ten deseń przez dobre sześćset stron. Ale czyta się miło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-06-2008, 09:53   

John Grisham - "Wezwanie". Facet mi imponuje. Jest najlepiej sprzedającym pisarzem na świecie a pisze książki w sumie nijakie. Czytam, studiuję jego warsztat, szukam klucza itd. Generalnie to taki King w wersji soft - detaliczne opisy, niewielka ilość dokładnie pokazanych bohaterów, fabuła, która jest cienką nitką, na której zawieszono całość opisów i aż dziw bierze, że wszystko się w diabli nie zerwie.
O ile nigdy nie marzyłem, aby umieć pisać tak, jak moja mistrzyni LeGuin, tak styl Grishama jest ciekawy w analizie i wydaje mi się, że nawet, jeśli nie lubi się tego typu literatury (ja za thrillerami, a już zwłaszcza prawniczymi, nie przepadam), to można się od niego czegoś ciekawego nauczyć. Na pewno więcej niż z książek typu "Jak napisać bestseller".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 50 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group