FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 08:13   

1. W IE 5.5:
- ramka pionowa po lewej stronie nie trzyma się na swoim miejscu - jest "wbita" pod przyciski i pokawałkowana;
- kadry na dole recenzji nie są wyśrodkowane;
- lista tytułów "spada" poniżej guzików (widok głównej i poszczególnych recenzji nie ma tego efektu)

2. Mimo wszystko trzeba chyba zrobić ciut większe napisy na guzikach. Na 17'' zaczęłam mieć kłopoty z odczytaniem nazw działów.

3. Liczba recenzji - a gdyby tak dać takie "pływającą ramkę" (nie wiem, jak to nazwać) osadzoną wewnątrz właściwego pola tekstowego i wyrównaną w okolice prawego górnego rogu, tak, żeby opływał ją tekst opowiadający o stronie? Jeśli to się nie dało zrozumieć, to spróbuję napisać jaśniej...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 12:36   

IE 6.0, lista recenzji:

jeśli przesunie się okno do dołu, a potem spowrotem do góry, to 2 linijki nad listą recenzji:
* - pozycje polecane przez Redakcję
Opcje: ukryj tytuły alternatywne lista pełna
znikają (tzn nabywają koloru tła - po zaznaczeniu np. są widoczne, ale normalnie to nie). Przy włączonej opcji ukryj tytuły alternatywne albo lista pełna ten problem nie występuje.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-03-2005, 14:02   

Problemy z wyszukiwaniem: nie da się wyszukiwać niczego co zawiera niełacińskie znaki (np. é, ä, ó). Uniemożliwia to wyszukiwanie po polskich tytułach, a niektóre pozycje są nie do odnalezienia, np. Prétear. W związku z tym że większość ludzkości nawet nie wie jak wstawić znak é, to poprawienie tego rozwiązałoby problem dopiero połowicznie. Należy albo pousuwać znaki narodowe w tytułach obcojęzycznych albo sprawić żeby wszelkie wariacje np. litery a (ä, ā itd.) w wyszukiwarce odpowiadały tej literze.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-03-2005, 14:28   

sugerowałaby także włączyć opcję otwierania w nowym oknie linków do Forum i Oekaki, a nie w tym samym co WA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 15:59   

Pewnie zaraz mnie okrzyczą, że nie tu gdzie trzeba pytam, ale ja tu na chwilkę, a właściwie to w ogóle mnie tu nie ma, wydaje wam się :P

Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego "Le portrait de petit Cossette", a nie petite? Zbytnio się nie znam, ale wydaje mi się, że "e" być powinno, przecież rodzaj żeński... Nie tylko mi, wyszukiwarka wywala kilka stron, gdzie "e" jest, ale wszystkie największe serwisy je ucinają. Ktoś zrobił błąd przy nazywaniu serii, czy to jakaś 'skomplikowańsza' forma?

Tak tylko z ciekawości się pytam, i jak już mówiłam, mnie tu nie ma XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 16:49   

No, całkiem słusznie, ale litości, mogłabyś rzucić okiem i poszukać innego tematu, w tych działach jest ich po parę na krzyż.

Otóż Japończycy postanowili nazwać to anime po francusku. Tytuł japoński jest wszędzie podawany tylko jako alternatywne tłumaczenie. Dlaczego? Pewnie dlatego, żeby było bardziej cool. No i w oryginalnym tytule jest taka właśnie literówka.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-03-2005, 17:10   

IKa napisał/a:
sugerowałaby także włączyć opcję otwierania w nowym oknie linków do Forum i Oekaki, a nie w tym samym co WA.

Odrzucone. Po pierwsze, taka opcja nie występuje w standardzie. Po drugie, wyskakujące w nieprzewidziany sposób okna są zwyczajnie denerwujące. Jeśli użytkownik chce coś w nowym oknie, czemu sam nie wybierze takiej opcji? Ponadto coraz więcej osób używa do przeglądania zakładek.
Crack napisał/a:
Problemy z wyszukiwaniem: nie da się wyszukiwać niczego co zawiera niełacińskie znaki (np. é, ä, ó). Uniemożliwia to wyszukiwanie po polskich tytułach, a niektóre pozycje są nie do odnalezienia, np. Prétear.

Mea culpa. Do poprawienia.
Crack napisał/a:
Należy albo pousuwać znaki narodowe w tytułach obcojęzycznych albo sprawić żeby wszelkie wariacje np. litery a (ä, ā itd.) w wyszukiwarce odpowiadały tej literze.

Jest na to sposób - coś, co mają na AniDB, czyli aliasy. Są to alternatywne tytuły nie wyświetlane na liście tytułów. Dodanie aliasów pozwoliłoby też na wyszukiwanie według skrótów, o ile są popularne - np. omg dla "Oh! My Goddess!". Oczywiście ktoś musiałby te aliasy pododawać.
Bezimienny napisał/a:
IE 6.0, lista recenzji:

jeśli przesunie się okno do dołu, a potem spowrotem do góry, to 2 linijki nad listą recenzji:
* - pozycje polecane przez Redakcję
Opcje: ukryj tytuły alternatywne lista pełna
znikają (tzn nabywają koloru tła - po zaznaczeniu np. są widoczne, ale normalnie to nie). Przy włączonej opcji ukryj tytuły alternatywne albo lista pełna ten problem nie występuje.

Następny losowy bug nIEdobrej przeglądarki. Będzie trzeba pokombinować, pewnie jest do ominięcia.
Avellana napisał/a:

1. W IE 5.5:
- ramka pionowa po lewej stronie nie trzyma się na swoim miejscu - jest "wbita" pod przyciski i pokawałkowana;
- kadry na dole recenzji nie są wyśrodkowane;
- lista tytułów "spada" poniżej guzików (widok głównej i poszczególnych recenzji nie ma tego efektu)

Prosiłbym o screenshot. Trzeci efekt jest już znany z poprzedniego układu.
IE5 stanowi problem, ponieważ nie mam takowego pod ręką i nie mogę eksperymentować z nim. Ponadto ta przeglądarka ma jeszcze więcej błędów i braków w obsłudze standardów W3C od IE6.
Avellana napisał/a:
2. Mimo wszystko trzeba chyba zrobić ciut większe napisy na guzikach. Na 17'' zaczęłam mieć kłopoty z odczytaniem nazw działów.

Ja projektowałem grafikę?
Avellana napisał/a:
3. Liczba recenzji - a gdyby tak dać takie "pływającą ramkę" (nie wiem, jak to nazwać) osadzoną wewnątrz właściwego pola tekstowego i wyrównaną w okolice prawego górnego rogu, tak, żeby opływał ją tekst opowiadający o stronie? Jeśli to się nie dało zrozumieć, to spróbuję napisać jaśniej...

A, blok z float:right. Nie widzę problemu.
Bianca napisał/a:
opera pokazuje nieladne kwardatowe ramki dookola guzikow na gornym pasku.... wyglada to conajmniej peculiar

Hm. Zainstaluję Operę i pobawię się ustawieniem border:0px dla tych guziczków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 17:30   

Dziwnie wyglądające obramowanie występuje również w Mozilla Firefox (1.0.1.).
Pozatym przycisk "szukaj" wydaje mi się lekko zbyt mały, dodatkowo jest lekko przesunienty wyżej niż pole w którym wpisujemy tytuł.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-03-2005, 18:18   

Zegis Black Priest napisał/a:
Dziwnie wyglądające obramowanie występuje również w Mozilla Firefox (1.0.1.).
Pozatym przycisk "szukaj" wydaje mi się lekko zbyt mały, dodatkowo jest lekko przesunienty wyżej niż pole w którym wpisujemy tytuł.

Mogę prosić o screenshota? Testowałem w Firefoxie dla Windows i Linuksa, więc takich problemów być nie powinno.
A może po prostu widzisz zakaszowaną starą wersję kodu XHTML z nowym CSS?

[ Dodano: Sro 09 Mar, 2005 ]
Zainstalowałem Operę. Obwódek nie widać, są za to dziwne czarne paski przy obrazkach na dole. Ponadto ramka strony nie jest wyświetlana prawidłowo (hm, wygląda to na... margines? może jakiś subtelny błąd w arkuszu CSS, sprawdzę).

[ Dodano: Sro 09 Mar, 2005 ]
Pierwsze poprawki wprowadzone. Poprawiłem wyświetlanie ramki w Operze, przywróciłem również obrazek w lewo-dół (testowane w IE6, Firefoxie i Operze - chyba działa).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 19:08   

OK, screenshoty dostarczę jutro, jak dobiorę się w pracy do mojego nieszczęsnego IE5.5. Sama swietnie wiem, że jest badziewny...

Poprawki czcionki na guzikach - w drodze, z tego co słyszałam.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-03-2005, 19:18   

Błąd zgłoszony przez Cracka poprawiony - wystarczył urldecode() dla filtrowanego tytułu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 19:39   

wprowadzilem drobne poprawki, http://mip.and.pl/test3.jpg wydaje mi sie ze na lepsze ale nie jestem pewien. W kazdym razie zwracam uwage ze w tej chwili na stronie sa zbyt male odstepy w pasku lewym strony, sprawia to wrazenie zbyt napakowanego. Byloby chyba lepiej troszke bardziej to rozstrzelic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-03-2005, 20:46   

faktycznie teraz lepiej widoczne są napisy. A przyciski trzeba rozstrzelic.
postuluję także o wycieniowanie głównej otaczającej ramki, żeby nie wyglądało tak płasko na tle cieniowanych przycisków. Może ciemniejsza od góry i gradientem przechodząca w jasny dół :?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2005, 20:59   

plynny gradient z gory na dol na ramce otaczajacej strone bedzie chyba nie do zealizowania ze wzgledu na rozciagliwosc strony w pionie. mozna zrobic posrednio, tak ze wieksza czesc ramki bedzie w kolorze posrednim na koncach tak jak byc powinno. sprobuje sie tym pobawic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-03-2005, 21:11   

Pobawię się rozstawieniem elementów w menu.
Jeśli chodzi o nowe wersje grafiki - jeśli jakaś zostanie zaakceptowana, przydałyby się pliki skompresowane bezstratnie. Wycięte elementy kompresuję w JPEG na 90%, a chciałbym uniknąć rekompresji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group