FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2005, 18:38   

Ja tam jeszcze widze Naru i jej znajoma ( nie pamietam imienia -_-) z Love Hina ^^

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-03-2005, 20:07   

IKa napisał/a:
Problem zgłoszony przez znajomego, z WA w IE 6 ze wszystkimi łatkami i update'ami - recenzje spadają nisko, tak, że się wydaje, iz nic tam nie ma. U mnie też ... wygląda to tak:

http://minamoto.fm.interia.pl/images/tla/bug1.jpg

Interesujące. Wygląda na to, że IE nie chce przełamać listy stronic. Włączę na chwilę Windows i zobaczę, czy u mnie dzieje się to samo.

[ Dodano: Wto 15 Mar, 2005 ]
Internet Explorer błędnie zinterpretował dyrektywę white-space z CSS. Poprawione, wraz z dodaniem na przyszłość overflow:hidden, żeby tego typu problemy nie powodowały rozjeżdżania się strony.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2005, 20:45   

Czyli zostawilibysmy love hine i fumofu, hehe dla mnie swietnie sie sklada na obu obrazkach moja ukochana satsuki yukino :P Pozostale grafiki pochodza z battle prgrammer shirase i card captor sakura

Mam jeszcze zamiane dla uteny, (jesli ktos zechce) yoko z junni kokki, bardzo ladna postac.

A jeszcze co do tych grafik na gorze, to mozna napisac prosty skrypcik ktory by losowal postacie pojawiajace sie tam, (nie dynamicznie tylko przy kazdej odslonie) jest to bardzo latwy efekt, a byloby jakies urozmaicenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-03-2005, 15:24   

czy to nie byloby obciazeniem dla modemowców? Znaczy sie taki skrypt? tak sie pytam, poniewaz pamiętam jeszcze czas czekania .... i czekania .... i czekania .... az stronka sie zaladuje. I jeszcze jedno pytanie laika XD - czy wszystkie przeglądarki będą go obsługiwać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-03-2005, 15:35   

IKa napisał/a:
czy to nie byloby obciazeniem dla modemowców? Znaczy sie taki skrypt? tak sie pytam, poniewaz pamiętam jeszcze czas czekania .... i czekania .... i czekania .... az stronka sie zaladuje.

Przy wyświetleniu podstrony byłaby wtedy możliwość, że zmieni się jeden element graficzny, który ma obecnie ok. 10 kb. Byłoby to więc minimum 3 sekundy czekania dłużej per strona. Oczywiście przy dłuższych lub powtarzających się odwiedzinach wszystkie wersje trafiłyby do cache przeglądarki.
IKa napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie laika XD - czy wszystkie przeglądarki będą go obsługiwać?

Efekt może być realizowany po stronie serwera, nie ma więc żadnych wymagań co do przeglądarki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2005, 20:53   

Poszukalem jeszcze kilku grafik i na razie to chyba wszystko. plik do pobrania http://mip.and.pl/lay.zip dla Tilka. zawiera layout, oddzielny plik z grafikami, button azunime z czarna ramka i na wszelki wypadek skrypt rotatora do duzych bannerow. Sami juz zdecydujecie, ktore grafiki wykorzystacie, czy beda losowane. To prawda ze dla modemowca moze to byc odrobine uciazliwsze, ale patrzac w tych kategoriach strona i tak jest juz troche przyciezka. No, ale trzeba gdzies znalezc ten kompromis.

W kazdym razie jesli beda potrzebne modyfikacje ktorej czesci laya, jak np nowy przycisk, jestem na miejscu i zawsze chetnie pomoge.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-03-2005, 22:30   

Wprowadziłem modyfikacje, proszę testować. Copykotek i bannery przy następnej okazji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 17-03-2005, 23:24   

Super! Strzałki przy buttonach to był strzał w dziesiątkę, ramka jest bardzo ładna, a te główki wyglądają psychodelicznie - i dobrze :) Postacie też są sympatyczniejsze - pewnie wynika to wyłacznie z faktu, że ani poprzednich, ani tych nie znam, więc po prostu stawiam na ładniejsze.

Tylko Tilk, litości, wstaw ten banner w miarę szybko... Takie puste miejsce dobrze nie wygląda.

[ Dodano: Czw 17 Mar, 2005 23:28 ]
I wywalcie z działu "Redakcja" informację o tym, jakobym to ja miała być twórczynią laya... :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2005, 09:01   

Pod Firefoxem wygląda i działa bez zarzutów. Pod IE5.5 znalazłam tylko jeden problem - lista tytułów jest jakoś źle wycentrowana i obcina kolumnę z ocenami (tutaj to widać: http://india.ipj.gov.pl/pars_septima/bbb/IE5.5.jpg ).

Całość wygląda doskonale. Ja mam tylko prośbę do Tilka - żeby wreszcie podłączyć "Współpracę".

I jeszcze pytanie techniczne do Tilka, a merytoryczne do reszty. Dość długo byłam przeciwna idei jakichkolwiek newsów, ponieważ ze względu na skład naszej redakcji, jakiekolwiek zawarte w newsach informacje pochodziłyby z drugiej (albo n-tej ręki). Krótko mówiąc, moglibyśmy tylko tłumaczyć newsy z ANN, względnie podpatrywać je na polskich stronach. Teraz jednak nasza strona zyskała potężne źródło wiedzy rozmaitej w osobie wa-totema, należącego do dobrej grupy fansuberskiej. Padł wczoraj projekt, żeby zrobić "newsy" zawierające informacje o seriach, które zaczynają się ukazywać lub będą się ukazywać w Japonii (to nie łamie żadnych praw): krótko o czym jest seria, kto ją robi i jakiś obrazek albo dwa na okrasę. Pytanie do reszty: czy to ma sens? Pytanie do Tilka: czy to by się dało zrobić technicznie, żeby wa-totem miał do tego własny panel do wprowadzania?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-03-2005, 13:37   

Serika napisał/a:
Tylko Tilk, litości, wstaw ten banner w miarę szybko... Takie puste miejsce dobrze nie wygląda.

Skrypt rotacyjny musi przejść kontrolę jakości. Przykładowo, obecnie zawiera document.write(), który dla dokumentów opartych na XML (a jako XML nasza strona jest odczytywana przez każdą znaną przeglądarkę poza IE) po prostu nie funkcjonuje. Ale z tego, co widziałem (na razie tylko rzuciłem na niego okiem) będzie się dało go łatwo przystosować.

Avellana napisał/a:
Pod IE5.5 znalazłam tylko jeden problem - lista tytułów jest jakoś źle wycentrowana i obcina kolumnę z ocenami (...).

Wygląda to tak, jakby IE5 nie chciał zawinąć tekstu w kolumnie tytułów. Przyjrzę się temu - ale jako, że nie mam IE5.5 pod ręką, nie gwarantuję sukcesu.
Być może widoczna poprawa w IE5 (nie spodziewałem się tego) wzięła się stąd, że dołączyłem do strony skrypt mający na celu poprawienie zgodności IE ze standardami.

Avellana napisał/a:
Pytanie do Tilka: czy to by się dało zrobić technicznie, żeby wa-totem miał do tego własny panel do wprowadzania?

Razem z komentarzami wejdzie system uprawnień, więc nie powinno być z tym problemów.

[ Dodano: Pią 18 Mar, 2005 ]
Dodałem bannery. Wystarczyło pozbyć się document.write, zamienić odwołania document['coś'] na document.getElementById('coś') oraz zamienić głupkowatą pętlę szukającą odnośnika na podejście bezpośrednie. Załadowałem dwa bannery: Azunime oraz Nowej Gildii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2005, 15:21   

Tilk miej litosc dla glupkowatych skryptow dark raela, ktory kiedy je pisal kilka lat temu nie wiedzial, ze istnieje cos takiego jak xml :D Dzialalo w 4 przegladarkach i mnie to w zupelnosci wystarczalo :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-03-2005, 18:12   

Dodałem copykotka, po odrobinie hackowania udało się też zlikwidować magiczny problem znikających napisów obok głównej zrzutki w IE6 (problem peek-a-boo).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2005, 14:54   

na anfo.pl pojawił się temat o recenzjach i jest pare komentarzy o nas ^^:
http://forum.anfo.pl/viewtopic.php?t=707

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-03-2005, 15:05   

Szkoda tylko, że mało przyjemnych...

cytat:

"Jeśli chodzi o wszechbiblię, to mi się aż nóż w kieszeni otwiera. 90% anime, które lubię zostało zjechanych od góry do dołu..."

Nie wiem co mam o tym sądzić ^^"

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2005, 15:16   

Napisałabym im grzeczną odpowiedź, że mogliby poczytać recenzje, żeby się dowiedzieć, dlaczego takie, a nie inne oceny zostały wystawione. I że w żadnym razie nie twierdzimy, że jesteśmy wyroczniami, a oceny odzwierciedlają tylko i wyłącznie subiektywną ocenę recenzenta. Z tym, że staramy się, żeby za recenzowanie serii wzięła się raczej osoba, która daną serię i dany gatunek lubi...

...Tyle, że to by wymagało rejestracji u nich, więc nie napiszę :(

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group