FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-03-2005, 09:06   

W związku z dochodzącymi niektórymi uwagami, co do systemu oceniania na Wszechbibli Anime, mam pewną sugestię.
Sugerowałabym dodać dodatkową podstronę "System Ocen"/Oceny/czy jakoś tak, nad przyciskiem "redakcja" na której było by wyjaśnione, że oceny są w skali 10/10 , a nie jak sie sugerują niektórzy ilościa gwiazdek - 1-5, oraz rozudowane "Kryteria Ocen" wg Vel'a. Albo jakiś stały link u góry recezji... najlepiej jaskrawoczerwonymi, migoczącymi wołami. <złośliwość mode on>

Rozumiem, że:
- nie należy sie przejemować fanatykami,
- recenzja mimo obiektywizmu, zawsze pozostaje subiektywną oceną recenzenta,
- będzie włączony system komentarzy, gdzie sie będą co poniektórzy mogli wywnętrzyć,
- możecie stwierdzić "a niech sobie gadają co chcą, tak oceniłem/am ponieważ takie sa moje odczucia"

Niestety, istnieją osoby, które:
- znają tylko skalę 1-5
- nie umieja przeliczać połówek gwiazdek
- są daltonistami
- nie znają po prostu kryteriów. - i głównie o to chodzi.
Po prostu nie wierzę, że osoby pultające się o rzekome 3.5 gwiazdki, pultałyby sie, gdyby dotarło do nich, że to nie jest 3+ szkolne, tylko 7/10 , a wg kryteriów "dobra seria, posiadająca wciąż swoje wady, ale potrafiąca zainteresować, zaskoczyć (pozytywnie). Obejrzenie nie będzie stratą czasu. "

Wiem, może naiwna jestem, ale jedna podstrona to chyba niewiele. Przecież nie będziemy rzucac im linka do konkretnego postu na forum "masz, poszukaj sobie", a mimo wszystko kryteria nie sa "tajne przez poufne". Jeśli czytelnik nie jest inteligentny na tyle, by po przeczytaniu recenzji domyśłić się, dlaczego jest tak ocena, należy mu to uświadomić. Jeśli po tym nie zrozumie... cóż, nie mozna powiedzieć, że sie nie próbowało.
Ale w każdym razie poprawi samopoczucie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2005, 10:05   

Czyli w tej chwili są do dodania następujące rzeczy "statyczne":
- Wskazówki dla recenzentów (przygotowane, wysłane do Tilka)
- Skala ocen (jest we wskazówkach dla recenzentów, w razie potrzeby można przerobić "wstępniak" do niej
- Słowniczek Xenipha
- Nowe hasła do słowniczka Avellany (muszę je jeszcze minimalnie skorygować)
- Ewentualnie dział "Wymiana", czy zwijcie to jak chcecie, w którym wisiałyby nasze buttony i bannery tudzież byłoby czarno na białym (albo czarno na beżowym) napisane, jak wygląda wymiana linków z nami. To nie musi nawet być osobny dział, można to zamieścić na podstronie "Linki"

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2005, 10:28   

Przy okazji kryteriów oceniania należałoby zaznaczyć, że:

"Serie są oceniane wedle przynależności gatunkowej, co może na pierwszy rzut oka prowadzić do pewnych kontrowersji, gdyż niektóre produkcje mogą otrzymać niższe noty od dzieł ogólnie uważanych za mniej ambitne. Nie mniej jednak, należy zważyć, że nawet najbardziej pozbawione filozoficznej głębi mordobicie, romans, komedia czy film przygodowy może - w swej kategorii - być dziełem wybitnym, stanowiącym krok milowy w rozwoju gatunku. Uważamy, że zjechanie go tylko dlatego, że nie zmusza do intelektualnego wysiłku byłoby takim samym nieporozumieniem, jak zniszczenie na przykład "Władcy Pierścieni" czy "Solaris" jako "porażki literatury faktu". Po prostu nie można mierzyć każdej pozycji jedną miarą, bowiem prawie wszystkie zasługują na indywidualne podejście."

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-03-2005, 12:48   

Wskazówki dla recenzentów zostały umieszczone na stronie testowej.

[ Dodano: Sob 26 Mar, 2005 ]
Wskazówki są już na głównym serwerze, choć nie są nigdzie podlinkowane.

Na wanime.czad.org wprowadziłem zmianę wydajnościową - cachowanie po stronie serwera stron z listą recenzji (poza filtrowanymi) oraz z listą recenzji. Pozwoli to zmniejszyć obciążenie serwera baz danych, przez co dalszy wzrost oglądalności (na który wszak liczymy) nie obciąży serwera.

System komentarzy będzie wymagać wprowadzenia dodatkowego stopnia pośredniości w bazie - obecnie komentarze są na trwałe związane z recenzjami, a przydałoby się, żeby dało się ten sam system zastosować w przyszłości w innych miejscach - chociażby dla komentowania newsów, o ile takie kiedyś uruchomimy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2005, 14:41   

Z mojego punktu widzenia jest dobrze, niech to lepiej oceni ktoś inny - czy sensowne i zrozumiałe. Zapomniałam tylko wyrzucić "zaszłość historyczną" z fragmentu o ocenach:
Cytat:
Oceny (najlepiej w odpowiedniej kolejności: Postaci, Fabuła, Grafika, Muzyka, Całość) proszę przesyłać do mnie na maila i zawiadamiać na GG (jak ktoś ma dużo), albo bezpośrednio na GG.

Teraz to już nieaktualne, bo oceny są przesyłane razem z recenzją. Więc akapit do skasowania.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-03-2005, 14:49   

Usunięto.

Zwracam jeszcze uwagę na jedną rzecz - dzięki ładnemu projektowi strony wskazówki dla recenzentów, tak samo jak każdą inną podstronę, można wydrukować - i będzie to wyglądać ładnie (w normalnych przeglądarkach oczywiście, IE chyba niezbyt sobie radzi).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-03-2005, 15:51   

Zmniejsz czcionkę w polu do wyszukiwania (nagłówek strony). Teraz obcina dolną część liter j i g.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-03-2005, 15:57   

IMHO jest sensowne i zrozumiałe ale ...
<złośliwość mode on>
Jeśli ktoś ma problemy z przeczytaniem wstępniaka i krótkiej recenzji, to przeczytanie wytycznych sprawi mu wiekszy problem niz wdrapanie sie na Mt.Everest
<złośliwośc mode off>
Przy czym moja złosliwość skierowana była pod adresem fanatyków XD

Wracając do tematu, wytyczne są czytelne, zastanawiam sie jednak, czy nie za długie. A wstęp Zega mi sie podoba XD. Krótko treściwie i na temat. Nie da sie go gdzieś wepchnąc?
I pytanie, czy to sie bedzie nazywać "Współpraca", "Wytyczne" czy inaczej, i gdzie to będzie podczepione... nadal postuluję umieszczenie przycisku nad "Redakcją" i umieszczenia linka do ocen (z kotwiczką) nad Recenzjami.

Może także przydałyby się jakieś profile (stetryczałych dwunastolatków nie rozumiejących głebi przesłania niektórych "kultowych" anime ;] ) jak w Azunime?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-03-2005, 16:09   

Crack napisał/a:
Zmniejsz czcionkę w polu do wyszukiwania (nagłówek strony). Teraz obcina dolną część liter j i g.

Używasz Opery, prawda? Z nieznanego mi powodu Opera skróciła pole wyszukiwania o parę pikseli.
IKa napisał/a:
Może także przydałyby się jakieś profile (stetryczałych dwunastolatków nie rozumiejących głebi przesłania niektórych "kultowych" anime ;] ) jak w Azunime?

W bazie jest przygotowane odpowiednie pole, tylko jeszcze nikt ani tego nie wypełnił, ani nie wymyślił, jak to potem wyświetlać.

[ Dodano: Nie 27 Mar, 2005 ]
Na wanime.czad.org dodana prosta moderacja. Proszę o dokładne testy - jeśli wszystko będzie działać sprawnie, będzie już można przenieść zmiany na serwer oficjalny.

[ Dodano: Pon 28 Mar, 2005 ]
Teraz jest to ważniejsze, jak nigdy dotąd: ma ktoś pomysł, jak sformatować tę biedną listę redaktorów?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2005, 11:05   

Jak formatować - dokładnie nie wiem, ale już widzę jedno. Recenzentów współpracujących zostawić tak, jak są. Natomiast na liście redaktorów poszczególne osoby oddzielić jakąś linią poziomą czy czymś takim. W tej chwili notki "wpadają" optycznie na następnego nicka i nie wiadomo, czego dotyczą.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-03-2005, 13:47   

widze, że są ostatnie posty podczepione... i od razu mówię, że u mnie, pod Firefoxem jest &quot;Pieśń Lodu i...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 31-03-2005, 13:54   

Zauważyłem. Po prostu forum phpBB zapisuje tematy już z zamienionymi znakami specjalnymi. Poprawione.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-04-2005, 18:51   

Mamy wprowadzone eksperymentalnie parę słów o wybranych redaktorach. Docelowo wypadałoby wprowadzić informacje o całym zespole redakcyjnym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 20:34   

Witam!

Nie wiem czy mnie jeszcze chcecie, ale zrobilem szkic strony glownej, wyglada chyba niezle, plik jest spory, nie wiem czemu wyzsza kompresja robi niebieskie litery. Mam kilka sugestii, oczywiscie decyzje sa Wasze. Zmniejszylem czcionke, obawiam sie, ze z duzym fontem bedzie straszny scisk na stronie. recenzje, proponuje wstawic mala grafike, ktora mialaby zachcecic do klikniecia, pomoze to stronie ktora jest kolorystycznie monotonna, a czasem wystarczy popatrzec na twarz bohatera, aby miec ochote dowiedziec sie wiecej. Miejsca na tytul jest dosc, chyba dluzszych tytulow nie bedzie niz ten, pod grafika autor i data. Autor, dlatego ze jak zawsze czytelnicy maja swoich faworytow, czesto nick autora decyduje czy ktos klika na link, ja np przywiazuje wage do autora, czesto nawet jesli z opisu nic nie wynika to nick autor recenzji pomaga w decyzji. Gwiazdki, tutaj mozna by uzyc takiego kotka jak w przykladzie, jest to zawsze jakies urozmaicenie. Mozna takze uzyc kotka iki. Wredny kotek mowilby swoja mina ze nie ma zartow, oceny traktujecie smiertelnie powaznie. Tylko kotek ten zmniejszony traci niestety calkiem szczegoly.

www.mip.and.pl/test1.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 21:02   

Jasne, że cię chcemy...

Fajnie to wygląda (bo obawiam się, że narazie mamy straszną prowizorke z komentarzami, która może troche straszyć.

A jeśli chodzi o moją działkę... Wypadałoby popracować trochę nad działem Reklama i ogólnie wyparcować jakąś spójną doktrynę wymiany buttonów, oraz umieścić na stronie jakieś zasady wymiany (zajmę się nimi i za parę dni rzucę na forum).

1) Komu dajemy na tym dużym wyświetlaczu?
2) Komu dajemy z boku.
3) Komu dajemy w dziale linki.

Problemem są 2 i 3. Moim zdaniem z boku jeszcze kilka się zmieści... Ale prędzej czy później miejsce się wyczerpie. Wypadałoby więc część stron wrzucać do działu Linki, nie mniej jednak moim zdaniem obecnie NIE MAMY SZANS kogokolwiek tam wepchnąć tak, by czuł się usatysfacjnowany.

Zwyczajnie linki tekstowe za mało rzucają się w oczy i nawet, jeśli ktoś tam wejdzie, to nie zwróci uwagi na umieszczone tam strony. Dlatego proponowałbym w miarę możliwości dawać tam bannery (te duże).

Wreszcie kwestia ostatnia - reklama płatna - czyli głos przyszłości / utopia. Czy możemy w tekscie recenzji dawać bannery? Np. w tabeli Polski Dystrybutor (i tu banner Hyperu), albo Wydane u nas produkty związane z tytułem można nabyć w (i tu reklama sklepu internetowego). W tej chwili chyba jeszcze tego nie wywalczymy, ale możnaby się zastanowić na zimno nad możliwością obrania takiej drogi rozwoju.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group