FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 21:25   

lay śliczny a chicieć to logiczne że cie chcemy:P

co do linków to ja proponuje wg tego który ładniej wygląda w danym miejscu, eventualnie jeżeli jakaś strona zapłaci to wtedy na honorowe miejsce:P

no ale świetna robota Dark :)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 21:27   

Dobrze jest, tylko ja widzę jeden problem. Muszę porozmawiać jeszcze raz z wa-totemem, ale on zgodził się wstępnie na pisanie na naszą stronę rodzaju newsów - króciutkiego info o nowych seriach, które zaczynają wychodzić w Japonii. Nie wiem, jaką by to miało postać, ale docelowo - tytuł i kilka zdań.

Bo tak to całość wygląda rewelacyjnie i co więcej, jakoś się zgadza z tym, co ja bym widziała... właśnie takie tabelki w tabelkach.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2005, 21:35   

Dark Rael, Ciebie to nic, tylko uściskać!

Mnie się bardzo podoba i moim zdaniem należałoby to zaaplikować stronce jak najszybciej, bo obecnie jest okropnie naćkana.

Co do linków: przypuszczam, że prędzej czy później trzeba będzie zdjąć z tego bocznego paska strony o konkretnych seriach - nawet, jeśli to są duże i dobre serwisy. Ale niekoniecznie w tej chwili. Natomiast dział linki koniecznie trzeba urozmaicić banerami - albo dodać ich dużo więcej. Bo obecnie wygląda bardzo ubogo...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-04-2005, 21:41   

O.o mnie sie podoba...
ten kotek przy reckach jest super - zachęcająco wygląda, ja bym go dawała przy tych 10 ...
a przy 1 z wielkim, ogromnym wytrzeszczem oczu i przerażeniem na pysku XD

co do graficzek ja widze dwie opcje:
1) przy tych co są dawac pomniejszone głowne, które juz mamy, a przy całkiem nowych nowe, małe
2) dawać te co mamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 21:50   

Co do linków - ja bym raczej za kryterium przyjął opłacalność wymiany - czyli ilość wejść od nich do nas, a nie tematykę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-04-2005, 22:25   

Zeg napisał/a:
Co do linków - ja bym raczej za kryterium przyjął opłacalność wymiany - czyli ilość wejść od nich do nas, a nie tematykę.

I pozycję w Googlu.

IKa napisał/a:
ten kotek przy reckach jest super - zachęcająco wygląda, ja bym go dawała przy tych 10 ...

Ja raczej myślałem o używaniu go przy wyróżnieniach.

IKa napisał/a:
co do graficzek ja widze dwie opcje:
1) przy tych co są dawac pomniejszone głowne, które juz mamy, a przy całkiem nowych nowe, małe
2) dawać te co mamy

Technicznie widzę takie możliwości realizacji:
1) dodać trzeci typ zrzutek i przygotowywać je ręcznie,
2) wykonywać małe zrzutki automatycznie po stronie serwera, przeskalowując zrzutkę główną.

Dark Rael napisał/a:
Nie wiem czy mnie jeszcze chcecie, ale zrobilem szkic strony glownej(...)

Chcemy, chcemy. Bez ciebie wystrój graficzny strony stałby w miejscu. Znam dobrze standardy internetowe, ale całkowicie brak mi zmysłu grafika.

[ Dodano: Sob 02 Kwi, 2005 ]
Mam jedną uwagę: zmniejszona czcionka. Na upartego można zmniejszyć czcionkę na stronie głównej dla celów kompozycyjnych - ale wydaje mi się, że nie powinno już się zmniejszać czcionki w pozostałej części serwisu. Tekst napisany większą czcionką czyta się łatwiej, a jest u nas całkiem dużo tego tekstu do czytania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2005, 17:05   

Teraz strona będzie wyglądać jeszcze lepiej :D. Nie mogę się doczekać wprowadzenia zmian.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2005, 20:04   

Tilk, masz absolutna racje z tymi czcionkami, szczegolnie tekst recenzji, nie powinien sie zmniejszyc. Sam jestem slepy i wiem jak to boli :) Jesli chodzi o grafiki, lepiej przygotowac ten trzeci zestaw, bo przy takiej wielkosci przeskalowanie, bez wyostrzania pozostawialoby dosc nieciekawy efekt.

Z tym kotkiem, przyznam ze myslalem o zastapieniu nimi gwiazdek, ale faktycznie lepiej w ten sposob oznaczyc anime wyjatkowe.

Nie wiem jaka szerokosc zrobic tym tabelkom bocznym, Tilk ile Ci tam potrzeba miejsca na dane w srodku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-04-2005, 23:54   

darkrael napisał/a:
Nie wiem jaka szerokosc zrobic tym tabelkom bocznym, Tilk ile Ci tam potrzeba miejsca na dane w srodku?

Tabelki boczne? Odpowiedź będzie głupia - tyle, ile potrzeba. W zasadzie obecnie nie myślimy o umieszczaniu tam danych innych niż listowe, więc wypadałoby, żeby zmieściły w poziomie datę i czas i czterocyfrowy licznik. Można też zostawić odrobinę więcej miejsca, żeby nie ucinać tytułów zbyt szybko, choć oczywiście nie jest to wymóg.

Kwestia ucinania zbyt długich tytułów - co z tym zrobić? Obecnie ucinamy przy 30-tym znaku - głównym powodem jest utrzymanie nazwy w jednym wierszu. Można by też wyłączyć zawijanie na poziomie CSS. Pytanie - jak wyglądałoby, gdyby pozwolić dłuższym tytułom zajęcie dwóch wierszy?

[ Dodano: Wto 05 Kwi, 2005 ]
Dodałem mały bonus - plugin wyszukiwarki dla przeglądarki Firefox. Obecnie można go zainstalować z podstrony Szukaj. Plugin dodaje możliwość przeszukiwania bazy recenzji za pomocą interfejsu przeglądarki.

[ Dodano: Sro 06 Kwi, 2005 ]
Dodałem tag [ukryj], pozwalający przykładowo zasłonić w komentarzach spoilery. Ukrywanie jest realizowane za pomocą kawałka Javascriptu.

[ Dodano: Czw 07 Kwi, 2005 ]
Dla leniwych dodałem schemat w kodowaniu UTF-8, obsługiwanym już przez notatnik z Windows XP. Jeśli kiedyś będziemy chcieli używać japońskich znaków na stronie, można je bezproblemowo wprowadzić do pliku tekstowego z recenzją, a następnie do bazy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-04-2005, 22:08   

Tilk, ja wiem, ze się straszliwych głupot czepiam... Ale ten odcień zieleni, ktory mają linki, nie pasuje do strony, moim zdaniem się gryzie. Nie mogłyby być na przykład koloru napisu na logo?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-04-2005, 22:17   

Zmieniony.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-04-2005, 15:25   

tilk napisał/a:

[ Dodano: Czw 07 Kwi, 2005 ]
Dla leniwych dodałem schemat w kodowaniu UTF-8, obsługiwanym już przez notatnik z Windows XP. Jeśli kiedyś będziemy chcieli używać japońskich znaków na stronie, można je bezproblemowo wprowadzić do pliku tekstowego z recenzją, a następnie do bazy.


Yaaa! Czy to znaczy że mogę zacząć dostarczać recki jako .txt zakodowany UTF-8, i liczyć że to co widzę u siebie po polsku i japońsku, wyjdzie też w przeglądarce? Woow! Suuuper. A to zadziała też na forum? :/ mam dość przeliczania encji HTML... じゃあ、又...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-04-2005, 15:58   

@wa-totem
Jak uznam że nowa wersja forum jest stabilna i ją wgram, to mam w planach przerobienie kodowania w forum na utf-8, więc za jakiś miesiąc przeliczanie na encje powinno być zbędne.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-04-2005, 16:03   

Jak najbardziej. Możliwość użycia UTF-8 była od początku, tylko nigdy z tego nie korzystaliśmy - głównie dlatego, że nie byłem świadomy, że windowsowy Notatnik rozumie to kodowanie, a recenzje były tradycyjnie dostarczane Avellanie w tekstowym formacie. Nie ma problemu z użyciem japońskich znaków zarówno w recenzji, jak i w komentarzach. Jeśli chodzi o japońskie tytuły - niestety, obecnie indekser nie jest na nie przygotowany (głównie z winy PHP na serwerze, który nie obsługuje ciągów znaków z kodowaniem wielobajtowym - można by kiedyś o to pomolestować admina).

[ Dodano: Pią 08 Kwi, 2005 ]
A forum działa wciąż na ISO-8859-2. Teoretycznie można bardzo łatwo przekodować bazę, ale nie wiem, jak dobrze kod phpBB radzi sobie z UTF-8.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2005, 17:55   

Khem, ja się tylko obawiam, że niezależnie od kodowania, nasi czytelnicy "nie obsługują" japońskich znaków. To dla znakomitej większości tylko śliczne krzaczki.

Uwaga do strony głównej: te "środkowe" oceny i połówki są w pomniejszeniu całkiem nieczytelne - zlewają się z szarymi "szablonami" reszty gwiazdek. Proponuję, żeby albo je przekolorować w ogóle (i na głownej i w widoku recenzji), albo w widoku recenzji dać takie, jakie są, a na głównej czarne z szarymi "widmami".

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group