FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Następny
  Tanuki (Wszechbiblia) Anime!
Wersja do druku
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2005, 21:50   

a ja mam tylko taka uwagę neiwielką, że zniknął licznik aktualnej liczby recek co jednak było p rzydatne, ja naprzykładp o tym rozpoznawałem czy są jakieś nowe recenzje czy ich nie ma (bo nei chciało mi sie na dół zjeżdzać) i nie jestem pewien czy nei powinnismy tego przywrócić...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-04-2005, 22:21   

Zniknął, bo znowu nie było, gdzie go umieścić. Jak ktoś ma pomysł, niech da znać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2005, 22:37   

To ja samolubnie poproszę, żeby mi go przynajmniej na panel administracyjny wstawić, żebym wiedziała, ile tego jest.

A co z gwiazdkami? Chodzi mi o te, kiedy są trzy albo cztery (czyli oceny 5-8) - wtedy ich kolory za mało kontrastują z szarym. Niższe i wyższe oceny są ok.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-04-2005, 21:40   

Faktycznie przy środkowych ocenach kontrast jest zły. Przy większych gwiazdkach nie stanowi to chyba problemu. Na razie przygotuję czarne gwiazdki. Ktoś ma lepszy pomysł?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2005, 22:10   

A możeby zostawić te kolory, które są (bo ładnie dobrane), a pododawać miniaturowe ciemne obramówki do wypełnionych gwiazdek? Chodzi mi nawet o te najwyższe i najniższe oceny, żeby zachować jednolitość. Nie wiem, czy by to dobrze wyglądało, ale co szkodzi spróbować....

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2005, 22:11   

Mam też tymczasową propozycję co do strony "Redakcja" - notki o redaktorach "cofnąć" do linii wypunktowania. Wtedy wystawać będą tylko nicki. Można też spróbować poszczególne osoby w Redakcji oddzielić liniami poziomymi. "Recenzenci współpracujący" zamienić na "Współpracownicy", samą listę zostawić taką, jaka jest.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-04-2005, 23:17   

Zmiany wprowadzone.

Obwódki? Pobawię się tym, być może będzie wyglądać sensownie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2005, 21:32   

Ja rozumiem, że Tilk niekoniecznie ma teraz czas, ale między innymi dlatego ciepnę tutaj kilka pomysłów, zamiast je mailem wypychać. Co mianowicie jest teraz do zrobienia? (oprócz ciągłych liftingów laya) Prosiłabym w miarę możności Tilka o opinie, co ma sens i co się jak zrobi.

Recenzje alternatywne
Czyli druga recenzja do serii - to się może przydać w wielu przypadkach. Recenzja alternatywna musi być podczepiona pod to samo ID, co główna i powinna zawierać: "dwa zdania" (będą pełniły inną funkcję niż w głównej, ale teraz nie będę się wdawać w szczegóły), tekst właściwy i nick recezenta. Nie będzie zawierać ocen.

Piosenki
W związku z naszą nową siłą roboczą. Piosenki powinny być powiązane z ID recenzji, ale może ich być więcej niż jedna. Wyświetlać się powinny jako linki pod recenzją, a swoją drogą trzeba będzie dla nich zrobić nowy indeks. Budowa pojedynczego "rekordu": powiązanie do anime, tytuł piosenki, może autor?, tekst japoński, tekst angielski, tekst polski.

Mam też parę pomysłów na słowniczek, ale nie wszystko na raz...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2005, 21:37   

Cytat:
Piosenki
W związku z naszą nową siłą roboczą. Piosenki powinny być powiązane z ID recenzji, ale może ich być więcej niż jedna. Wyświetlać się powinny jako linki pod recenzją, a swoją drogą trzeba będzie dla nich zrobić nowy indeks. Budowa pojedynczego "rekordu": powiązanie do anime, tytuł piosenki, może autor?, tekst japoński, tekst angielski, tekst polski.


Teraz to per "sila robocza" ;)
Budowa rekordu: powiaznie do Anime, tytul piosenki, wykonawca (autor mniej istotny i nie zawsze uchwytny :)), tekst ORYGINALU (japonski albo angielski albo jakiego tam jezyka uzywaja - Yoko Kanno czesto aranzuje w dziwnych jezykach, szczegolnie francuskim - jak ktos chce oddzielnie angielski i japonski - ma animelyrics.com dajmy na to), tekst polski. I tyle :)

Jakies ale?

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-04-2005, 22:34   

W kwestii recenzji alternatywnych: jest naprawdę wiele możliwych sposobów wprowadzenia tej zmiany, mniej lub bardziej eleganckich. Wciąż jestem niespokojny, jeśli chodzi o tę zmianę, gdyż wprowadza wiele nowych otwartych problemów.

Czy obecność recenzji alternatywnych ma wpływać jakoś na indeks?
Czy ma istnieć możliwość zmiany statusu recenzji?
Czy i w jaki sposób należy liczyć recenzje alternatywne w indeksie redakcji?

Z tego, co dotychczas słyszałem, recenzje alternatywne mają być podrzędne do głównej. To rodzi pytania natury organizacyjnej: na jakiej podstawie będzie decydowana owa podrzędność? Po prostu po późniejszym nadesłaniu od głównej? I kto będzie decydować o pisaniu owych alternatywnych recenzji i w jakim celu ma się to dziać?

Właściwie, to czemu mają owe recenzje alternatywne służyć?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-04-2005, 22:58   

Przykro mi Ave, ale zgadzam się z Tilkiem. Przecież jak ktoś koniecznie chce, może dodać alternatywną reckę via system komentarzy. Jeśli dalej będziemy wycinać z niego chwasty, to to by zadziałało (chwasty = miltiposty, posty w stylu "a bo to g... warte anime" itd).

Osobiście uważam, że powinniśmy raczej popracować nad tym, by wprowadzić system ocen userów, taki jak na ANN. Skala powinna być jak naszej oceny, 1-10. Tyle że to trzebaby jakoś związać z logowaniem do forum (coby uniemożliwić oszukiwanie), i nie wiem czy jest wykonalne teraz.

Co do piosenek... wow! Suuuper, czekałem ^__^

Z tym, że proponowałbym wyświetlanie:

Powiązanie: Wykonawca - Tytuł

Z Powiązaniem zlinkowanym do definicji (OP/ED/Image/Insert/Alt.ED/Alt.OP itd)

Z wykonawcą zlinkowanym do query po wykonawcy przez wszystkie piosenki w bazie

Z Tytułem zlinkowanym do jednej podstrony wyświetlającej tekst piosenki w od 1 do 3 kolumn - proponuję tekst oryginału i polski, ale jeśli oryginał jest japoński to powinny być tak krzaczki, jak romaji...

Wtedy, jeśli brak lyricsów ale resztę znamy, można wpiąć w reckę i uzupełnić później. Zwłaszcza jeśli byłoby tak, że przy brakujących lyricsach wyświetlałoby "brak słów" i e-mail gdzie można takowe nam podesłać.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2005, 08:52   

Cytat:
Czy obecność recenzji alternatywnych ma wpływać jakoś na indeks?

Przepraszam, jeśli mieszam tu dwie rzeczy, ale: lista tytułów jako taka nie ma jeszcze formy ostatecznej i może zostać w rozmaite sposoby zmodyfikowana. Nie wydaje mi się jednak by było konieczne oznaczanie na niej tytułów z "podwójną" recenzją.

Cytat:
Czy ma istnieć możliwość zmiany statusu recenzji?

Znowu nie jestem pewna, czy odpowiadam na pytanie... W każdym razie wydaje mi się, że w niektórych przypadkach recenzja główna może zostać "cofnięta" na pozycję alternatywną, jeśli ta nowa będzie znacznie dłuższa i lepsza (dotyczy to przede wszystkich tych najstarszych recenzji).

Cytat:
Czy i w jaki sposób należy liczyć recenzje alternatywne w indeksie redakcji?

Recenzja to recenzja, więc każda powinna się liczyć redaktorowi do dorobku i wyświetlać na liście sortowanych przez niego. Tutaj recenzje alternatywne mogłyby się pojawiać choćby z jakimś znaczkiem (żeby się nie mylić z tytułami alternatywnymi). Natomiast licznik na stronie, którego sens i tak coraz częściej jest podważany, trochę by się skomplikował: dane rozbiłyby się na liczbę tytułów w bazie (po ID) i liczbę recenzji w bazie.

Cytat:
Z tego, co dotychczas słyszałem, recenzje alternatywne mają być podrzędne do głównej. To rodzi pytania natury organizacyjnej: na jakiej podstawie będzie decydowana owa podrzędność? Po prostu po późniejszym nadesłaniu od głównej? I kto będzie decydować o pisaniu owych alternatywnych recenzji i w jakim celu ma się to dziać?

W zasadzie kto pierwszy ten lepszy, ale umówmy się: doskonale wiemy, że czasem któraś recenzja nie jest pisana z pełnym zaangażowaniem i brakuje jej błysku (dotyczy to tak samo niektórych moich!). Wtedy nie ma chyba nic złego w tym, że jako główny wejdzie tekst lepszy? A to naprawdę widać. Decyzję będę pewnie podejmować ja, ale raczej za wiedzą i zgodą zainteresowanych.

Cytat:
Właściwie, to czemu mają owe recenzje alternatywne służyć?

Po pierwsze, są serie kontrowersyjne - np. Ghost in the Shell, NGE, .hack//SIGN, Excel Saga... Takie, które się ocenia wysoko, albo krytykuje. Ciekawie byłoby mieć w takich przypadkach dwie różne recenzje. Po drugie - czasem ktoś niby zgadza się z recenzentem, ale napisałby to samo lepiej albo inaczej. To jest szansa, żeby spróbował swoich sił, a jednocześnie unikamy konieczności wyrzucenia jakiegoś tekstu z bazy.

Cytat:
Przecież jak ktoś koniecznie chce, może dodać alternatywną reckę via system komentarzy.

To jest prawda. Ale tu chodzi o rzecz dłuższą i bardziej dopracowaną (jak zostaną podjęte decyzje, to wysmażę swoje propozycje odnośnie takich recenzji). No i żeby autor poczuł się doceniony, że jego tekst jest lepiej widoczny niż "zwykły" komentarz. Uwaga: sporo osób (też z redakcji) jest takimi recenzjami zainteresowanych, ale nie wiem, ile tekstów by w ten sposób powstało. To jest niejako inwestycja na przyszłość, ale moim zdaniem warto byłoby to zrobić. Niemniej jeśli większość będzie przeciw, nie będę się upierać.

I jeszcze do piosenek: w zasadzie zgadzam się ze wszystkimi uwagami Mizuu i wa-totema, z wyjątkiem:
Cytat:
jeśli oryginał jest japoński to powinny być tak krzaczki, jak romaji...

Protestuję! U wielu osób krzaczki nie wyświetlają się prawidłowo (ja nadal nie zmusiłam do tego moich XP), a nawet jeśli - mając transliterację mogą przeczytać słowa, a na krzaczki cona pe najwyżej popatrzeć. To fajna ciekawostka, ale nie wydaje mi się szczególnie przydatna. A skomplikuje to wpisywanie piosenek, bo będą niejako dwa teksty oryginalne.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2005, 11:45   

Avellana napisał/a:
Znowu nie jestem pewna, czy odpowiadam na pytanie... W każdym razie wydaje mi się, że w niektórych przypadkach recenzja główna może zostać "cofnięta" na pozycję alternatywną, jeśli ta nowa będzie znacznie dłuższa i lepsza (dotyczy to przede wszystkich tych najstarszych recenzji).

Więc mamy już konieczność rozbicia tabeli anime na dwie osobne, łączone relacją wiele-do-jednego: tabelę anime i tabelę recenzji. Zrobienie zmiany statusu bez tego to horror, z tym - zmiana jednego pola w tabeli anime.
Avellana napisał/a:
Recenzja to recenzja, więc każda powinna się liczyć redaktorowi do dorobku i wyświetlać na liście sortowanych przez niego. Tutaj recenzje alternatywne mogłyby się pojawiać choćby z jakimś znaczkiem (żeby się nie mylić z tytułami alternatywnymi).

Czyli trzeba zmodyfikować indeks, a dokładniej funkcję filtrowania według redaktora.
Avellana napisał/a:
Natomiast licznik na stronie, którego sens i tak coraz częściej jest podważany, trochę by się skomplikował: dane rozbiłyby się na liczbę tytułów w bazie (po ID) i liczbę recenzji w bazie.

To już jest trywialne, zwłaszcza z wprowadzonym podziałem bazy.
Avellana napisał/a:
W zasadzie kto pierwszy ten lepszy, ale umówmy się: doskonale wiemy, że czasem któraś recenzja nie jest pisana z pełnym zaangażowaniem i brakuje jej błysku (dotyczy to tak samo niektórych moich!). Wtedy nie ma chyba nic złego w tym, że jako główny wejdzie tekst lepszy? A to naprawdę widać. Decyzję będę pewnie podejmować ja, ale raczej za wiedzą i zgodą zainteresowanych.

Wciąż widzę w tym potencjalne źródło konfliktów. Co ma się stać, kiedy autor głównej recenzji nie zgodzi się na przeniesienie jej do alternatywnych, bo nie zgadza się z opinią oceniających, a autor recenzji alternatywnej oraz część redakcji uważa, że jednak to powinno nastąpić?
Avellana napisał/a:
Po pierwsze, są serie kontrowersyjne - np. Ghost in the Shell, NGE, .hack//SIGN, Excel Saga... Takie, które się ocenia wysoko, albo krytykuje. Ciekawie byłoby mieć w takich przypadkach dwie różne recenzje. Po drugie - czasem ktoś niby zgadza się z recenzentem, ale napisałby to samo lepiej albo inaczej. To jest szansa, żeby spróbował swoich sił, a jednocześnie unikamy konieczności wyrzucenia jakiegoś tekstu z bazy.

To jest zrozumiałe. To relacja podrzędności jest tym, co martwi mnie najbardziej.
Avellana napisał/a:
No i żeby autor poczuł się doceniony, że jego tekst jest lepiej widoczny niż "zwykły" komentarz.

Ale wciąż taka recenzja alternatywna będzie niżej, niż "zwykła" recenzja. Co gorsza, dopuszczona jest możliwość strącenia recenzji głównej w grono podrecenzji. Może jest to drobna paranoja, ale już sobie wyobrażam wojny recenzjowe i recenzjo-trolling.
Avellana napisał/a:
Uwaga: sporo osób (też z redakcji) jest takimi recenzjami zainteresowanych, ale nie wiem, ile tekstów by w ten sposób powstało. To jest niejako inwestycja na przyszłość, ale moim zdaniem warto byłoby to zrobić.

Skoro to jest "przyszłościowe", nie należy się spieszyć z realizacją tego, a raczej wpierw przedyskutować możliwości realizacji i określić, jakie konsekwencje techniczne i organizacyjne będzie miała ta zmiana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-04-2005, 12:49   

Avellana napisał/a:
I jeszcze do piosenek: w zasadzie zgadzam się ze wszystkimi uwagami Mizuu i wa-totema, z wyjątkiem:
Cytat:
jeśli oryginał jest japoński to powinny być tak krzaczki, jak romaji...

Protestuję! U wielu osób krzaczki nie wyświetlają się prawidłowo (ja nadal nie zmusiłam do tego moich XP), a nawet jeśli - mając transliterację mogą przeczytać słowa, a na krzaczki cona pe najwyżej popatrzeć. To fajna ciekawostka, ale nie wydaje mi się szczególnie przydatna. A skomplikuje to wpisywanie piosenek, bo będą niejako dwa teksty oryginalne.

Ależ Ave, przecież to może być wręcz chowane jak tytuły alternatywne... a to swoista inwestycja w przyszłość. Widzisz, ja jako naszych konkurentów w tej części serwisu widzę takich potentatów jak animelyrics. Mnie półtora roku temu też nic nie wyświetlało krzaczków, i też zastanawiałem się nad tym po co one komu... A teraz nie wyobrażam sobie jak mogłem bez nich żyć. Smutna prawda jest taka, że transliteracje romaji robi się w wielu konwencjach, które mogą zniekształcać znaczenie... albo maskować celową wieloznaczność. A tłumaczenia angielskie są czasem tak oczywiście błędne, że nawet początkujący łatwo to wytropi. Można albo przyjąć na wiarę że tłumaczenie angielskie i transliteracja jest OK, albo dłubać samemu. Początkowo wierzyłem, teraz wolę podłubać. Nie przewidując miejsca na oryginał z miejsca tracimy ogromną liczbę zainteresowanych i potencjalnych kontrybutorów - np. wszystkich traktujących materię poważniej (którzy w takiej sytuacji zostaną przy obcych serwisach) i wszystkich studentów japonistyki dla których takie narzędzie/baza (jak i jej wzbogacanie) robi się bezużyteczna.

A co do zmuszenia twojej windy, to na tym forum, w wątku o nauce Japońskiego, ktoś napisał co w XP trzeba poklikać żeby windę zmusić do wyświetlania krzaczków ^_^ (już my was wszystkich zjaponizujemy!! >;D Zobaczycie, jeszcze wam wyrosną skośne oczy!!! Wiii! ^v^; )

Tilk, jestem tego pewien, zasugeruje jakieś rozwiązanie które pozwoli mieć w bazie krzaczki, i chować je przed tymi którzy ich widzieć nie chcą... np. defaultowe chowanie i link 'pokaż kanji' odsłaniający extra layer...

I tak wracamy do personalizacji ustawień w połączeniu z logowaniem do forum - gdyby to powiązać, możnaby mieć dla każdego usera preferencje takie jak
  • pokazuj/chowaj tytuły alternatywne
  • pierwsza strona: pokazuj tylko nowe od ostatniej wizyty
  • pokazuj/chowaj teksty piosenek w krzaczkach
  • pokazuj/chowaj tytuły serii w krzaczkach (możnaby dodać do recenzji takie pole)
Do tego możnaby wprowadzić dla każdej serii ocenę użytkowników z głosowaniem w skali 1-10...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2005, 13:15   

Z połączeniem z logowaniem do forum są dwa problemy. Jeden, że baza forum i wanime są obsługiwane przez różne systemy (forum na MySQL, wanime na PostgreSQL) - na upartego można się logować do dwóch baz, ale ani to wydajne, ani eleganckie. Dwa, wanime już posiada konta użytkowników, tylko są one obecnie używane jedynie przez wybrane osoby z Redakcji do celów administracyjnych. Można nad tym pomyśleć, ale niekoniecznie musi się to udać.

Personalizacja... Dobry pomysł. Gdy będą wprowadzone publiczne konta użytkowników, na pewno zostanie to wykorzystane. Oczywiście będę nadal się starać, aby jak największa część funkcjonalności strony była dostępna dla niezarejestrowanych osób.

Głosowanie. To również jest jedna z rzeczy, które chciałbym wprowadzić. Tyle tylko, że trzeba to zrobić dobrze. Samo ograniczenie na konto użytkownika nie wystarczy - przydałaby się jeszcze jakaś tymczasowa (może tydzień?) blokada na IP, żeby zniechęcić do tworzenia wielu kont specjalnie do głosowania (tak, na pewno znajdą się tacy numeranci). Ponadto blokada IP mogłaby być dobrym sposobem, aby dopuścić do głosowania użytkowników niezarejestrowanych. Należałoby tylko nadać jakąś sensowną wartość czasowi trwania blokady - aby zniechęcić od głosowania w kółko, ale jednocześnie pozwolić głosować wielu osobom z obrębu NATowanych sieci LAN oraz osobom posiadającym zmienny adres IP (Neostrada i modemy).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group